Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek két gyereke van kis...

Akinek két gyereke van kis korkülönbséggel, hogyan oldja meg a gyerekek esti-éjszakai altatását?

Figyelt kérdés
Melyik gyereket teszitek le először, milyen módszerrel altatjátok őket, és mit csináltok, ha felkel melyikük, vagy mindkettő egyszerre éjszaka?
2010. jún. 26. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a "nagy" lányom 21 hós, a kicsi fiam 3 hós.A kicsit megfürdetem fél 7-kor, majd szopi,a lányom fél 8-kor fürcsizik.Ha Apa itthon van, akkor elaltatja a lányunkkat, ha nincs, akkor bemegyünk hármasban a szobába, lefekszünk a nagy ágyba, és alszanak, mint a bunda.A kicsit beteszem a kiságyba, a nagy marad.A lányom végigalussza az éjszakát, a fiam felkel 1x-2x,akkor odaveszem magamhoz, megszoptatom, majd, ha nem alszom be szopi után ismét irány a kiságy.Ilyenkor gondolkodom el rajta, hogy két gyerkőccel mennyire más, mennyivel nehezebb, de én mondom, MEGÉRI!!Remélem tudtam segíteni4
2010. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagy 2 éves volt, amikor a másodikat szültem.

Este egyedül fürdetek, fektetek.

A nagyot fürdetem először. Amíg mosdatom, a kicsi a babahordozóban ül, nézelődik. A nagy szeret pancsolni, úgyhogy miután megmosdattam, még hagyom a kádban, hadd játsszon. Addig a kicsit is megfürdetem a kiskádban. Ha kész, vissza a hordozóba, és öltöztetem a nagyot.

Amíg szoptatok, addig a lányom ott játszik mellettünk. Szoptatás után leteszem, mert nem tudom a kicsit altatni, ha ő ott kiabál. Még rácsos ágyban van, szóval szerencsére nem tud kimászni. Nem szokott baj lenni vele, jóéjtpuszi és beteszem a kiságyba. Ő nagyon ritkán kel fel éjjel, csak ha rosszat álmodik. Általában alszik reggel 8-ig.

Miután őt letettem, jön a kicsi, hát ő nehezebb eset. Van, hogy 1 órát is altatom még. A susog-ütöget módszer a kiságyban eléggé bejött nekünk.

Ha éjjel felkel, akkor mindig megszoptatom. Attól vissza szokott aludni, de általában én is, úgyhogy akkor reggelig velem alszik.

2010. jún. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2 év van közöttük.

Amíg a pici pár hónapos volt, addig először őt fürdettem, öltöztettem majd irány a pihenőszék. Utána a nagyot raktam a kádba, ő eljátszott egyedül, addig a picit szoptattam és leraktam aludni. Nagy szerencsémre nem nagyon kellett altatni. Onnantól tudtam a naggyal foglalkozni. Persze volt, hogy felébredt, akkor bementem hozzá, de általában nem volt gond. Éjjel a mi szobánkban aludt, mert kelt szopizni.

Most 1 hete viszont be kellett rakni a picit a rácsoságyba, mert a földön lévő matracról már lemászott és nem akart elaludni. Úgyhogy rávettem magam végre, hogy egy szobába rakjam őket. Felkészültem az éjszakai kelésekre, a hajnali vissza nem alvásokra és arra, hogy a nagy se akar majd visszaaludni. Ezzel szemben a pici fiam azóta 2 nap kivételével végigaludta az éjszakákat és azon a 2 napon is csak meg kellett szoptatnom és aludt is vissza. A tesó meg fel sem ébredt. Én lepődtem meg ezen legjobban, de most "Hawaii" van! (koppkoppkopp) :)))

2010. jún. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
előző vagyok: a pici most 9,5 hós
2010. jún. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!