Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen pelust használtok...

Milyen pelust használtok éjszakára?

Figyelt kérdés
13 hós a fiam, eddig éjjel nappal Liberot használtunk, de egy hónapja 5-ből 3 éjszaka kifolyik a pisi este 8-tól reggel 6-ig. Míg régen, este 8-tól másnap reggel 10-ig simán kibírta átázás nélkül. Most 11 kilós, 5-ös méretet hordunk, tahát méretbeli probléma nem lehet. Régebben próbáltunk Pamperst, de abból a hátánál folyton kifolyt a kak, mert nem volt gumis a dereka. A Tescosat próbáltuk még, a régi lilát, de az sem volt az igazi. Má nem tudom mitévő legyek, mineden reggel ágyneműhúzás, átöltöztetés, és persze ilyenkor már nehezen alszik vissza, mert kiverem az álmot a szeméből... Bocsi, hogy ilyen hosszú lett.
2010. jún. 26. 22:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a fiúknál a pempers szokott jó lenni meg ha egszer m,egpróbálof nem is veszel másmilyet az ekső babaánknál mi is liberot hasznéáltunk de a másodiknál és a harmadiknál már csak pamerst
2010. jún. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Victory82 ***** válasza:
Szia!A kisfiamnak(2 és fél éves)csak éjszakára kell pelus,mi Moltex Öko-t használunk.Eddig nagyon bevált!
2010. jún. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
pampers premium care éjszakára,nappal active baby
2010. jún. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kisfiam 12,5 hónapos, mi pamperst használunk, simán kibír 12 órát, úgy hogy a fiam még szopik is éjjel, tehát pisi az van bőven reggelre a pelusban, de még soha nem ázott át.
2010. jún. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Pamperst használunk,nálunk bevált.
2010. jún. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én pamperst használok és a 11,5 kilós gyerekemre (jó ő már majdnem kétéves, tehát bizots vékonyabb mint a tied)csak 4-est. Soha nem ázott át. És soha nem folyt ki belőle a kaki, mert talán újszülöttként volt híg a széklete, de egy évesként már szilárdat kakilt és reggel felkelés után, rögtön a friss pelusba- ergo nem is lett vona ideje kifolyni, mert friss pelus- és rögtön újra csere.
2010. jún. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hasonalvós kisfiamnál is nagy probléma volt az éjszakai átázás. Akkor a 3-as Liberot használtuk éjjel-nappal. Aztán elkezdtem próbálgatni: Huggies, pampers, DM-es. Végül a nővére 4.es Liberoja lett a megoldás. Már nincs ilyen gondunk. (9,5 hós 8,5 kg)
2010. jún. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%

Mosható pelust.Éjszakára popolini easyfixet, sosem lett baleset, csinos pelus és nem szennyezi a környezetet.

A papirpelus 50-100 év mire lebomlik és minden baba 1 tonna szemetet termel vele, arról nem beszélve, hogy az előállítás költséges(klórral fehéítés, a vízzáró gyöngyök előállitásához rengeteg víz kell, amit nem lehet már rendesen megtisztítani)

Csupán jóindulatból írom, hogy jó lenne ha az anyukák visszatérnének a mosható pelushoz, mai darabok modernek, szépek, és nem igényelnek sok plsuzmunkát, mert a gép kimossa.Nem utolsosorban olcsók is.

Bővebb infó: mamami.hu

2010. jún. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Már bocs és a mosható pelussal, amíg kimossa a gép, mennyi ivóvizet pazarolsz el? Mert gondolom nem kútvízzel mosod. Jó lehet hogy mosódióval mosol, de ha már mosóporral, öblitővel- ezek kerülnek bele a csatornába. És ezeket a pelusokat is előállítják valahol. És ha környezetbarát textiliából készül akkor is valahol megtermelik az alapanyagot, és valahol megvarrják, gondolom nem kézzel, hanem géppel, ami energiát emészt fel. És aztán ezt is szállítják ide-oda, mert Magyarországon biztos nem terem olyan növény, amiből készítik.

Persze igazad van 100 év alatt bomlik le a pelus, de egy szeméttelepre viszik, aminek ez a rendeltetése, hogy ott legyenek a cuccok akár 100 évig is. És végül lebomlanak- tehát nem károsítják a környezetet. Csak a tárolást kell megoldani, amíg lebomlik. Szeméttelep meg kell egyébként is.

Úgyhogy szerintem környezetbarátilag kb 1:1 lehet az állás, ha mindent számolsz és figyelembe veszel.

2010. jún. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!Pedig sztem méretbeli a gond..nekem 13kilós a fiam,simán jó a 4es pelus neki,nem is volt vele gondunk sosem-éjjelre használtuk főleg-nappalra pemperst,most váltottunk az 5re és már 2szer kifolyat,pedig mondom 13kiló vagy már lehet el is múlt-..2éves....sztem a mérete a gond,próbáld meg neki a 4est,simán jó még az is:)

Üdvy,duplalanyuka

2010. jún. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!