Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bátrabb, esetleg többgyerekes...

Bátrabb, esetleg többgyerekes anyukák! 6 hónapos babáknak miket adtok? Nem főzelékre gondolok, hanem desszert féleségekre.

Figyelt kérdés
Joghurtot, vagy túrót ilyesmiket adtatok már? Nem akarok vitát, hogy mit mikortól lehet adni, csak újítani akarnék fél éves babám étrendjén. 4 hónaptól hozzátáplálok. Mindent eszik, amit LEHET, de olyan érdekel, ami nem "szabvány", és adtatok.
2010. jún. 27. 10:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

joghurtot túrót nem adtam még ennyi idősen de kapott:

kekszet banánnal és kis tápszerrel /anya tejjel összetörve

bármilyen gyümivel lehet ami nem aprómagvas

imádta az almakompótot a meggyyet párolva babapiskótával

ami nem édesség...

sült husi kevés füszerrel finomra vágva v. pürésitve és rengeteg féle fözelék, fött tojás sárgája főtt máj sült csirkemáj ilyesmik

2010. jún. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod

(hogy tudod kiírni a nevedet?)

2010. jún. 27. 10:40
 3/21 anonim ***** válasza:
az adatmódositás funkcióban kell hozzájárulni és azt a nevet irja ki amit a regisztrációkor megadtál amin szólit a rendszer amikor belépsz.
2010. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszi, megtaláltam. :))
2010. jún. 27. 12:13
 5/21 anonim ***** válasza:
23%

Nem véletlen van meg mindennek az idje-egyrészt-másrészt miért kell egy fél éves babának desszert? ...

Amúgy neki nem unalmas a kaja, fogalma sincs este, mit evett délben...

2010. jún. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó nem kioktatást kért a kérdező. Te fogod pár hónap múlva ?-ezni, hogy jajj nem eszik darabosat a 14 hós gyerekem.


Kérdezőnek. Most 8 hós a babám desszertet ami édes nem kapott, 7 hós kora körül adok neki puffasztott kukoricapelyhet, imádja rágcsálni és nem kell félnem mert ha nagyobbat harap elolvad.Ha mi eszünk valamit mindig kellene neki így ezzel kötöm le+ saját készítésű kekszet kap még nasizni.

2010. jún. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Desszertként pl. adtam neki olyan babapudingot, ami 6 hónapos kortól adható. Van a Humana-nak és a Nestlének is ilyen terméke. Kekszes, banános, barackos, meg talán vaníliás is.
2010. jún. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
A desszert féleségen nem feltétlenül az édes szarokat értem! Ez csupán annyit takar, hogy nem főzelék. Tehát gyümölcs, tejpép, stb. ilyenekre gondolok.
2010. jún. 29. 16:14
 9/21 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Én tejpépet nem adok és nem adtam neki, 9 hónapos és 10 kg (bocsika, de szerintem meg az az édes szar, ugyanis nem kicsit hízlal).

Gyümik közül alma, körte, banán, barack, meggy, illetve üveges desszertek, a gyümikbe esetenként tettem biscotti fosfovit tej- és tojásmentes kekszet (ez nem túl édes).

2010. jún. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Mi ekkor kezdtük a joghurt kóstolást, a danone gyümölcsösökkel, kivétel nélkül szereti mindegyiket. Manner tojásmentes babapiskóta meg van a hipp babakeksz is, ezeket keverheted gyümölcsökhöz vagy akár önmagában is elmajszolhatja. A kisfiamnak sincs még foga, de szépen elcuppogja, elolvad a szájában. Én adtam neki már túrórudit is úgy, hogy a szájába csipkedtem, egy kis csoki is volt, hogy jutott így a szájába.

Mi kénytelenek vagyunk neki adni kóstolót a mi tányérunkból is, mert addig nem nyugszik, de persze mindenből csak módjával, még mielőtt itt megvádolnak, hogy töltött káposztával tömöm a gyereket. Amúgy szerintem azt is simán megenné, ha kapna. Ami nem ízlik neki, azt úgyse eszi meg.

2010. jún. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!