Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El tud még aludni egyedül...

El tud még aludni egyedül anélkül, hogy sírni hagynám?

Figyelt kérdés
6,5 hónapos kisfiam pár hónapja már hellyel-közzel elaludt napközben is egyedül az ágyában, de ha nálunk volt a család, mindenki ringatta. Mostanra egyáltalán nem akar benn maradni a kiságyban, ha már nagyon fáradt, akkor is csak sír és nem tud elaludni. Nekem pedig nincs szívem otthagyni, inkább felveszem, és így pár perc alatt elalszik. Vissza tudom egyáltalán még szoktatni? Tudtok valamit tanácsolni?
2010. jún. 28. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem ha a babád párperc alatt elalszik a karjaidban akkor altatsd úgy.Az én lányom 20 hós és a mai napig mellettem alszik el majd átteszem a kiságyába.Úgy csináld ahogy a baba igényli,szerintem feleslegesen "kínzod" az egyedül alvással.
2010. jún. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, de kitartónak kell lenni. Először is ne hagyd, hogy túlpörögjön, nagyon álmos legyen, mert akkor nehezebb neki elaludni. Tedd az ágyba, maradj mellette, simogasd, esetleg legyen az ágyában egy kedvenc plüss állatka, vagy morzsolókendő, vagy akár egy textil pelus, és légy csöndben. Ha nagyon sír, vedd ki, ringasd kicsit, és mielőtt teljesen aludna, tedd az ágyába. Itt fontos, hogy ne aludjon el teljesen, mert akkor nem értél el semmit. Egyébként meg ne engedd senkinek, hogy ringassák, játszanak vele, ha ébren van, nem álmos...akkor úgysem alszik el.
2010. jún. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem tudom, ez függ a babád vérmérsélketétől is, de úgy tűnik, izgágább típus, hm?

az enyém nagyon az, és nem is tudott soha egyedül elalduni, képtelen lenyugodni. ezért a mai napig cicit kap elalvás előtt. emiatt mondjuk sokáig együtt aludtunk, mert úgy aludt el, a kanapén (oldalt támlás, hogy le ne guruljon). most 18 hós, és már nem kel éjjel, cicit kap elalvás előtt, mert még mindig nem tud egyedül elaludni.

sztem nem fog tudni sírás nélkül elalduni. mi kipróbáltuk a felvesz letesz módszert, meg az aludj jólt is, de nem jött be. inkább holtra sírta volna magát, mintsem beadja a derekát.

2010. jún. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat, igen sajnos én rontottam el, hogy engedtem ringatni. Amúgy tényleg elég izgő-mozgó baba, szóval nem az a leteszem és eljátszik egyedül típus. Még egyszer köszi Nektek, szép napot és jó babázást!
2010. jún. 28. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!