Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy tudnám elérni, hogy 10...

Hogy tudnám elérni, hogy 10 hónapos kislányomat 10 percre egyedül tudjam hagyni, anélkül, hogy ordítana amíg nem vagyok vele?

Figyelt kérdés
Üdv! 10 hónapos kislányomat egy másodpercre sem lehet egyedül hagyni, mert ha már elindulok az ajtó felé, elkezd ordítani. Mosdóba se tudok kimenni, úgy, hogy ne sírna végig, amíg kint vagyok. Már próbáltam beszélni a fejével, de nem használ és próbáltam fokozatosan szoktatni, semmit nem értem el vele.
2009. dec. 1. 11:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Már piciként hozzá kellett volna szoktatnod,hogy ellegyen egyedül is az ágyában.Most már nem tehetsz mást ,mint hagyod sírni,amíg meg nem unja.Vagy elviseled,hogy még hónapokig,vagy 2 éves koráig sem mozdulhatsz el mellőle.
2009. dec. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
"Már próbáltam beszélni a fejével" - 10 hónapossal? Az én fiam már 13 hónapos, de ugyanúgy van, mint a tiéd. Ezt ki fogja nőni később, nem tudsz mást csinálni. Én viszem magammal mindenhová. Ha olyan helyre megyek, akkor pár percre kompba teszem és ott van mellettem. Szopik még? Lehet, hogy azért ragaszkodik annyira. Az enyémnél legalábbis erre tippelek. Szerintem ez valamilyen szinten normális ilyen korban, később úgyis elhagyják.
2009. dec. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az lehetett a gond, hogy sokat volt a nagyszülőknél, amíg én vizsgázni jártam és ott megszokta, hogy nincs egy percet sem egyedül. Próbáltam, kivárni, hogy majd megunja, de fél óra múlva sem unta meg, néha pár pillanatra abbahagyja, aztán kezdi előlről.
2009. dec. 1. 11:38
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem szopik már. Nincs lehetőségem mindenhova magammal cipelni és nem is akarom, mert bírja már ki 5 percig egyedül. Bármit kipróbálok, türelmesen megcsinálom, de azt nem tudom kivárni, hogy megunja, vagy kinője.
2009. dec. 1. 11:45
 5/14 A kérdező kommentje:
A próbáltam beszélni a fejével, azt jelenti, hogy elmagyaráztam neki, hogy most kicsit kimegyek, addig játszon szépen, nemsokára jövök vissza.
2009. dec. 1. 11:47
 6/14 anonim ***** válasza:
28%

Semmit.


Hagyd, had üvöltsön, majd megunja és akkor nem fog.

2009. dec. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

Azért annyit hadd tegyek hozzá, hogy tudod pontosan atíz hónapos miért ijed meg hogy ott hagyod egyedül. Valóban elkényeztetett az anyját akarja bosszantani, vagy esetleg fél mondjuk hogy eltűnik az anyukája és nem jön vissza hozzá,

Mert ha fél és ott hagyod hadd üvöltsön órákig egy ketrecbe zárva a szerncsétlen az anyukája után, aki a biztonságot nyújtja neki szerintem nem a legjobb megoldás.

Persze a mosdóba ki kell menni de én azt mondom siess vissza hozzá és addig is próbáld megnyugtatni hogy visszajössz.

És ha megbizonyosodik róla hogy valóban visszajössz szerintem abba fogja hagyni.

Nem tudsz neki elfoglaltságot, betenni játékot, könyvet stb amivel elfoglalja magát? Akár úgyhogy beteszed az ágyba játsszon és te ott vagy a szobában, aztán kicsit kimész és fokozatosan egyre hosszabb ideig hagyod ott.

Másrészt én mondjuk nem hagynám magára a babát fél órára hadd üvöltsön és ha történik vele valami? Az erőlkődéstől pl elkezd hányni? A faluban volt ilyen akik megjárták és újra kellett éleszteni a gyereket, mert majdnem megfulladt.

2009. dec. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok: pedig lehet így is létezni. Ahogy mondtam, én is így vagyok és egyedül vagyok. Miért ne tudnád te is mindenhová vinni? Egyébként értettem, hogy mit mondtál a "beszéltem a fejével" kifejezéssel, csak hát ez 10 hónaposnál nem működik. Az egy természetes reakció a részéről, hogy sír utánad, ugyanis ilyen korban nem tudják felfogni a babák, hogy ami eltűnik, az majd egyszer előkerül. Ami számukra eltűnik, az örökre eltűnik.
2009. dec. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%

Most olvasom, nincs időd kivárni hogy kinője?

Talán szülnöd nem kellett volna, vagy végy fel mellé egy bébiszittert akinek van türelme a gyerekhez és van ideje is. Vagy add be bölcsibe, ha ennyi fontos dolgod van vagy intézetbe ahonnan csak hétvégéra kell kivenned. Bocs ez nagyon kiverte a biztosítékot nálam.

2009. dec. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

Az előttem válaszolónak írom:

Sokszor én sem merek már itt feltenni kérdést, mert már minden voltam csak kisasszony nem.

Miért kell így reagálni????

Nem, nem, nem kötelessége anyának egész nap a gyerekkel lenni.

Azért mert megszülte nem azt jelenti, hogy már semmi más nem létezik a világon és éjjel nappal együtt kell lenniük.

Sokszor én is ha úgyérzem most besokalltam, átviszem a kicsit a mamához és pihenek egyet, aztán majdnem kipihenten folytatom a napot vele.

Az én fiam 2,5 éves múlt és még most is sokszor megy a hiszti ha felállok mellőle és kimegyek vécére, egyből rohan utánam......

Ha nagyon akaratos és hisztis szoktam hagyni sírni, sír, én mindíg megkérdezem tőle közbe mi a baj, erre azt mondja nem tudja megmondani és akkor sír tovább.

Egy idő után lenyugszik és odajön, átöleljük egymást és ennyi.

Jó de azért egy 10 hónapos és 2,5 éves köüzött már van különbség...

2009. dec. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!