Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás kezdetén honnan...

Hozzátáplálás kezdetén honnan szerzitek/szereztétek be az első kortyokhoz/falatokhoz a gyümölcsöt, zöldséget? Úgy értem piac, biobolt, áruház, stb.

Figyelt kérdés
2010. jún. 28. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az almát nagyáruházból is megvettem, de kizárólag csak magyart. A többivel bajban vagyok mert nincs normális biopiac a közelben, és 1 hónapja szezonja se volt semminek, így a bébiételek (HIPP Bio) mellett tettem le a voksom egyelőre.
2010. jún. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A Piacról és otthon termett gyümölcsöt és zöldséget adtam neki!
2010. jún. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sima piac.
2010. jún. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
piacról, ill. anyósom kertjéből
2010. jún. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Zöldséges, piac, bolt, mikor honnan.
2010. jún. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére volt házi alma, sárgarépa, sütőtök. Amiből nem volt szezonális, abból üvegeset vagy fagyasztottat vettem, a többit a helyi zöldségestől.
2010. jún. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mikor elkezdtük, max az almát tudtam neki adni igazit, meg a krumplit. A többi bébiétel volt. Almát áruházban vettem biot először, aztán zöldségesnél magyart. Mostmár a piacra járunk és nénikéktől vesszük a zöldséget, gyümölcsöt ahol szép, meg anyósoméknál is lesz lassan, tőlük is hozunk. Biopiacra nem járok, nem is tudom, hol van. Bioboltban szoktam vásárolni, de szerintem azért ennyire nem kell biogyereket nevelni, hogy még a tízórai és az ebéd is bio legyen. Régen vásároltam gyümölcsöt, zöldséget auchan, tesco stb-ben, mostmár azért ott nem veszek. Séta közben egy zöldségest vagy piacot mindig útba tudunk ejteni.
2010. jún. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
krumplit és répát még tudtam szerezni háztól, almát a zöldségesnél vettem, egyszerűen megkérdeztem, hogy melyiket vegyem meg babának. meggyet a tavalyiból adtam, fagyasztottat, sütőtököt, barackot bébiételben vettem eddig. de már szereztem permetmentes céklát is. Annyira én sem a biora koncentrálok, inkább arra, hogy nehogy olyat vegyek meg, amit éppen tegnap permeteztek, és már ma árulják a piacon. lassan a tesónék kertjében is terem, ők egyáltalán nem permeteznek, majd onnan kapok cukkinit, paradicsomot, majd krumplit, répát...stb. Egyébként a piacon valóban idős nénikéktől érdemes vásárolni, az ő termékeik általában nincsenek agyon vegyszerezve. A nagy áruházakban nem bízom nagyon, én ott csak tartós élelmiszert szoktam vásárolni. De egyre több zöldséget ott is lehet fagyasztottban vásárolni, ami bio.
2010. jún. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nemsoká kezdjük a kóstolgatást, és a védőnőnk ma erősen a bioboltok felé próbált terelgetni... Tény, hogy a közelben hamarabb találok sajna bioboltot, mint piacot.


Egyébként szerintetek lehet a teraszon mondjuk egy nagyobb cserépben pl. sárgarépát, paradicsomot termeszteni? Vagy másnak nem jut eszébe ilyesmi?

2010. jún. 28. 18:07
 10/11 anonim ***** válasza:

teraszon biztos lehet, csak egy kicsit már elkéstél vele

:-) A paradicsom, paprika biztos így is palántálható, és ahhoz még nincs is késő, nem tudom, hogy a répa még kikelne-e...

2010. jún. 29. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!