Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korig érvényes a...

Hány hónapos korig érvényes a napi 150ml x kg?

Figyelt kérdés
csak az első hónapokban vagy tovább is?
2010. jún. 28. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem addig, amíg el nem kezdődik a hozzátáplálás. Mert utána átveszi a gyümölcs és a zöldség a mennyiségeket.
2010. jún. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tovább is mert én már rég hozzátápláltam mikor megkérdezte a védőnő hogy mennyi tápszert eszik a babám,és akkor mondta hogy testsúly kilogrammonként 150 ml az ideális.

Én arra tippelnék hogy addig amíg tápszert esznek vagyis kb. 1 éves korukig.

2010. jún. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ezt én is kérdeztem a gyerekorvostól... :) Addig, amíg el nem éri az 1000 ml mennyiséget, onnantól már nem kell több, mint 1 liter. De nyilván ez nem szentírás. Vannak nagyobb és kisebb étvágyú gyerkőcök.
2010. jún. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy a gyerek majd megmondja, hogy mennyit kér. Én csak az első 3 hónapban foglalkoztam ezzel, azóta teljes bizonyossággal jelzi, hogy nem kér többet. 5 és fél hónapos a lányom, most kellene megenni-e egy litert, de már hozzátáplálunk, illetve előtte sem evett meg ennyit, kb 800 grammot, mégis szépen fejlődik, általában 100-150 grammnyit eszik meg egyszerre. A doki sem foglalkozott ezzel, mivel nincs gond a fejlődésével. Szóval valóban nem szentírás ez, főleg, ha már kap gyümölcsöt, főzeléket, nyilván akkor kevesebb táp csusszan le.

Egyébként úgy emlékszem, hogy a védőnő és a doki is mondta az egyhónapos kontroll után, hogy nem kell tovább foglalkozni ezzel, egyen annyit, amennyit kér, de ha nem bír 3 órát két etetés között, akkor kapjon folyadékot, pl. teát. Az én lányom bizony kibírta, sőt 2 hónaposan már csak 4 óránként evett és átaludta az éjszakát, így a korábbi 7-8 evésből hirtelen lett 5.

2010. jún. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!