Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tortát szeretnék sütni 1 éves...

Tortát szeretnék sütni 1 éves szülinapra, de ő még nem eszik tojást és tejet. Anyukák van bevált recept?

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom ugyan már 6 éves, de liszt-, tej- és tojásérzékeny, így tudok olyan tanácsot adni, ami hasznos lehet.

Én például szoktam olyan piskótaszerű sütit csinálni, amiből lazán kihagyom a receptben szereplő 2-3 tojást, tej pedig nem is kell bele. Otthon megnézem a pontos receptet és megírom.

2010. jún. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,aranyos vagy!!!!!!!!!!
2010. jún. 29. 11:24
 3/7 anonim ***** válasza:

* előkészület: 15 perc

* sütés: 30 perc


hozzávalók

* 150 gr cukor

* 5 evőkanál kakaó

* 1 vaníliás cukor

* 6 evőkanál étolaj

* 3 evőkanál ecet (5%-os almaecetet használok, de jó hozzá a sima 10%-os ételecet is)

* 250 ml víz

* 250 gr liszt

* 1 cs. sütőpor

* 1 mokkáskanál szódabikarbóna

* pici só

1. A cukrot a kakaóval, vaníliás cukorral elvegyítem, majd hozzáadom az étolajat és simára keverem.

2. Ezután kikavarom a masszát az ecettel és hozzáadom a vizet.

3. Egy keverőtálban összedolgozom a lisztet, sütőport, szódabikarbónát és egy csipet sót.

4. A lisztes keverékbe állandó kavarás mellett beledolgozom a folyékony alapanyagokat.

5. Tortaformába töltöm és előmelegített sütőben tűpróbáig sütöm.

2010. jún. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hozzávalók (egy 20 cm-es tortaformához)


Tojásmentes piskótához:


2,5 dl 100%-os almalé


12 dkg cukor


½ citrom héja és leve


1 cs. Vanilincukor


25 dkg liszt


1 csomag sütőpor


csipet só


1 mokkáskanál szódabikarbóna


6 evőkanál étolaj


Az almalét a cukorral, citrommal és vanilincukorral habosra kevertem. Tényleg habos lett, és egészen krémes volt a színe. A többi száraz hozzávalót elvegyítettem, majd az almalés keverékhez adtam. Végül belekevertem még 6 evőkanál étolajat. Állagra itt teljesen úgy nézett ki mint egy kevert tészta.


A tésztát az előkészített tortaformába simítottam, betettem a forró sütőbe, amit 5-8 perc után 180 C-ra állítottam. Összesen kb. 25 percig sütöttem. Érdemes tűpróbával megnézni, hogy megsült-e, mert csalóka, kívülről jobban pirul, mint a hagyományos piskóta. Pár percig a formában hagytam hűlni, majd egy rácsra borítva teljesen hagytam kihűlni mielőtt három lapba vágtam volna.

2010. jún. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt a neten találtam:

Tej- és tojásmentes torta


Hozzávalók:


50 dkg liszt

10 dkg margarin (tejmentes; pl. Liga)

1 csomag porélesztő

3-4 evőkanál cukor

kb. 4-5 dl víz

csipet só

búzadara


A töltelék: 4-5 db alma


Az élesztőt kis cukorral és liszttel fél csésze langyos vízben felfuttatjuk. A margarint elmorzsoljuk a liszttel, hozzáadjuk az élesztőt, a cukrot, sót és annyi langyos vizet, hogy nem túl lágy tésztát kapjunk. Langyos helyen fél órát kelesztjük.

Az almákat lereszelünk, lecsöpögtetjük, esetleg kis cukorral ízesítjük.

A tésztát kinyújtjuk téglalap alakúra, ráterítjük az almát, megszórjuk búzadarával és feltekerjük.

Kb. 2 cm-es szeletekre vágjuk és szorosan egymás mellé tesszük a tortaformába.

Hideg sütőbe tesszük és 180-200 fokon megsütjük.

2010. jún. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezeket a piskótaszerű tortákat bármilyen krémmel megtöltheted. Én gyümölcstortának szoktam megcsinálni. Teszek rá mindenfélét, ami szezonális gyümölcs.

Tehetsz rá pudingot is, ha nem tejjel, hanem tápszerrel csinálod.


A citromkrém így készül: 10 dkg porcukrot 1 deci vízzel 5-6 percig kevergetve sziruppá főzünk. Ezután habosra keverünk 10 dkg vajat, hozzáadjuk 1 citrom (vagy narancs) lereszelt héját, és 2 evőkanálnyi átszűrt levet, majd tovább keverve belecsurgatjuk a kihűlt szirupot.


Tortához tejmentes krém:


25 dkg margarint, 25 dkg porcukrot habosra keverünk. 2 csomag vaniliapudingot fél liter meggylével, (vagy bármilyen más gyümölcslével, akár narancskólával is) megfőzünk. Kihűlés után összekeverjük a margarinnal, majd együtt habosra keverjük. A megtöltött tortát gyümölcslének megfelelő-e gyümölcscsel díszíthetjük, de csokival leöntve is tálalhatjuk. Nagyon finom. Ha tul édes a gyümölcslé kevesebb porcukrot kell adni a margarinhoz.

2010. jún. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm-köszönöm-köszönöm nektek!már csak választanom kell :)!! szép napot!
2010. jún. 29. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!