Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi a normális testhőmérsék...

Mennyi a normális testhőmérséklete egy 4hetes babának? Kislányomnak megmértem a-lázát- 37,3 volt. Ez hőemelkedés? Adjak neki valamit? Egész nap nyüglődött. Beteg lehet?

Figyelt kérdés
2008. nov. 7. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Sztem várj még,és mérd vissza később.Nálunk attól is kicsit több volt a hője ha melegebben öltöztettem,és melege volt,ha nálad nem ilyen van lehet ugyan hogy kicsit megfázott,de reméljük csak egyszeri esetről van szó.
2008. nov. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia,

Popsiban mérve, le kell vonni 0,5 fokot..

Így lett 37,3?

De ezt még nem kell csillapítani...38 felett viszont mindenképpen adj neki kúpot.

2008. nov. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 2. válaszolóval.
2008. nov. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most ujra mértem végbélben igy 37,6 ha a 0,5 levonom akkor 37,1 nagyon aggodom.Köszi a válaszokat.
2008. nov. 7. 17:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért annyira ne aggódjál. A 37,1 még csak hőemelkedés, nincs szükség a láz csillapítására. (A láz valami miatt alakul ki, ez egy védekező mechanizmusa a testnek, nem szabad túl korán elnyomni) Ha feljebb megy, akkor adhatsz neki kúpot, vagy Panadolt, és a hűtőfürdő is hasznos. Viszont biztosan van valami oka, tehát irány a doki. De tényleg ne aggódjál túlzottan, minden gyerek megbetegszik néha. :)
2008. nov. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!