Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fiam ha nemet mondunk neki...

A fiam ha nemet mondunk neki akkor lefejel bármit ami az útjába kerül, normális dolog ez?

Figyelt kérdés
Ha nem talál gyorsan asztalt vagy falat akkor a földet,először kétszer háromszor ráprobál,távolságot mér gondolom hogy nehogy fájjon neki nagyon és utána bumm! Most másfél éves,már mindent próbáltam hogy megelőzzem vagy le szoktassam róla de nem jártam sikerrel.Láttatok már ilyet? Mit lehet tenni?
2019. jan. 26. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen a reakciótok, de a legjobb ha úgy csinálok mintha észre se vennétek mit csinál.(Pld nem felkiáltani, hogy jajj ne csináld stb...stb) A sógornőm lánya ilyen, ők így ,,szoktatták le".
2019. jan. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Eleinte vigasztaltam mondogattam hogy nem szabad stb,utána kinevettem,próbáltam viccet csinálni belőle,aztán ugy csináltam mint aki mérges,és sír amiért ezt csinálja.

Akkor próbálom nem figyelembe venni hátha beválik :) köszönöm

2019. jan. 26. 14:19
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A mi 15 hónapos Fiunk ugyanez!

De már úgy látom, kezdi elhagyni a dolgot!

Ilyenkor megpróbálunk mi sem reagálni rá!

2019. jan. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól írták: ha nincs közönség, fölösleges a műsor és leszokik róla. Én fiam is ilyen volt, de elhagyta.
2019. jan. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém ugyan ezt csinálta. Amikor "nem vettem figyelembe" sikerült elég erősen oda koppintania, ezért magától leszokott róla. Vagyis gondolom ez miatt... 😃
2019. jan. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,akkor kiprobálom ezt :)
2019. jan. 26. 15:23
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A figyelmét csinálja, hátha megsajnálod és mégis megengeded neki. Ha nem kap figyelmet, abbahagyja. Tegyél úgy, mintha mi se történne, végezd tovább a dolgodat. Akkorát úgysem üt, hogy kára váljék belőle, maximum picit jobban fog fájni.
2019. jan. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi fiunk 9 hónaposan kezdte es 2,5 évesen hagyta abba egyik napról a másikra, amikor megtanult beszélni. Voltunk vele pedagógiai szakszolgalatnal, pszichológusnál, tsmt terapeutánál. Volt, aki a ne vegyük észre taktikát ajánlotta, volt aki hogy öleljük meg ilyenkor. Semmi nem használt. A szakszolgálatnal azt mondták, hogy az okozza, hogy fejben előbbre jár mint ahogy beszélni tud és ez okozza a frusztrációt. Végül nekik lett igazuk. Pár nap alatt az addig 10 szavas szókincse több száz szóra bővült, mondatokban kezdett beszélni 2,5 évesen es elhagyta ez a fejelést. Féltünk tőle, hogy autista, szellemi fogyatékos, néma, hogy agydaganata van és az okoz neki fájdalmat vagy ki tudja mi a baja. De semmi nem igazolódott. Makkegészséges. De ez családi hajlam lehet, mert 2 unokatestvére is szeretettel űzi ezt a fejelgetést...
2019. jan. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is csinálta ezt egy pár hónapig, ha frusztrált volt vagy valamit nem szabadott. Azért vigyázz nehogy kárt tegyen magában, mert az én kis méregzsákom ezt utcán is előadta és majdnem lefejelte az aszfaltot. Nálunk is a figyelmen kívül hagyás vált be. Azóta sikít és torka szakadtából hisztisen "sír" (óbégatásnak mondanám inkább), de azért ez nem veszélyes max. kellemetlen ;) Meg előszeretettel művelte fogzáskor is.
2019. jan. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Huha nem gondoltam hogy ennyi baba hiszi magát faltörő kosnak :D nagyon köszönöm mindenkinek igy már megnyugodtam,azt hittem csak az én fiam ilyen kis pulyka :)
2019. jan. 27. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!