Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 és fél hónaposan kezdem el...

3 és fél hónaposan kezdem el kóstoltatni. Nagy táplálékigényű babám. Milupa alma-banán frutapura erre megfelelő kezdésnek?

Figyelt kérdés
2019. jan. 30. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem megfelelő.

És túl korai is

2019. jan. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Miből gondolod,hogy nagy táplálékigényű?

Sokat kell mellre tenni de éhes marad vagy kevés idő telik el két szopi között?

Mekkora a súlya?

Eszik vagy csak szomjas?

Rendesen fejlődik?


Én nem gondolom és semmilyen hivatalos szakmai oldalon sem olvastam még,hogy jó ötlet ilyen korán hozzátáplálni. Pláne nem gyümölccsel kezdve,ami cukor és csak hízlal,valamint ördögi kör lesz,mert megemeli a cukorszintet,ami utána hirtelen fog leesni és újból éhes lesz.


Külföldön élek,itt nagyon figyelnek arra,hogy minimum 6 hónap legyen csak az anyatej és utána a bevezetése akárminek is. Ha éhes, szoptass többször. Ez megnöveli a tejtermelést is.


Szóval én nem tenném,pláne nem gyümölccsel.

2019. jan. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Elég megosztó téma, fogsz kapni savat rendesen. Gondolom azt tudod, hogy az Egészségügyi Világszervezet javaslata szerint 6 hónapos korig kizárólag anyatejet, annak hiányában anyatejpótló tàpszert kellene ennie a babának. Ezzel együtt a gyakorlatban elég nagy eltérések vannak. Ausztriában élek, itt nem görcsölnek rá annyira erre a kérdésre (se). Mind a két gyermekemnél 4 hónapos kor után kezdtem a kóstoltatást. 1-2 falatért nem álltam neki a konyhában kotyvasztani, vettem egy üveges répapürét. (Én is kapom majd az oltást) A kóstoltatásnál ennél többet nem nagyon fog enni a baba. Nem ajánlott egyszerre több ételt bevezetni. Tehát az alma-banán kaja akkor lesz jó, ha nem volt allergiás reakció sem az almára, se a banánra. Sok helyen zöldséggel kezdik a hozzátáplálást. A gyümölcsöknek valóban magas a cukortartalma. Ha üveges bébiételt veszel, mindenképp nézd meg az összetevőket. Minél kevesebb az összetevő és a cukor, annál jobb. Az lenne optimális, ha te magad készítenéd a bébiételt.
2019. jan. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 VeDi84 ***** válasza:
21%

Nem értem miért kell a kérdező hülyére venni!

Észt osztani mindenki tud, és mindenki okosabbak gondolja magát!

Akkor most osszátok le engem is, ugyanis 3 hónapos kortól kóstoltatom a fiamat. 100%-ig tapszeres volt, védőnő és gyerekorvos javaslatára kezdtem le. És igen, először gyümölccsel (őszibarack) kezdtem. Pár nap alatt ki is váltottunk egy étkezést. Aztán jött a tejpép (szintén védőnői javaslatra).

A fiam 11 hónapos, MINDENT eszik. Még tojásfehérjét is! És egészséges, sőt, még él!

Kérdező, inkább egyeztess a védőnővel mintsem itt kérdezel, mert itt darabokra szednek. Bár az is igaz, hogy ahány védőnő, annyi félét mondanak.

2019. jan. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
2019. jan. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
6os vagyok. Szerintem ez az oldal mindent leír. Kicsit tényleg korai elkezdened, nem biztos hogy az emésztőrendszere készen áll erre. Ha az ételt amit beraksz kiskanállal a szájába még a nyelvével kitolja, akkor sem áll készen. Szerintem várj még pár hetet...
2019. jan. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

5- os, persze a korai hozzátáplálás nem most fog kiütközni, de aztán majd ne gyere ide nyögni hogy a három évesed fosik a tejtől, és tiszta ekcéma.

Egyébként meg a kérdezővel egy agyi színvonalon vagy , szerintem levelezzetek egymással.

2019. jan. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Otos. Sok ember annak szenteli az eletet, hogy a te, meg mas emberek gyermekenek az egészségét szolgalja azokkal a kutatasokkal amelyeket utana a who ajanlasokba kozolnek. Tudod, pl. a kutatók meg az orvosok, pl a neonatologusok pl vagy eppen dietetikusok vagy gasztrosok, biologusok. Kitudja... Nem "csakanyák"

Az hogy te is ilyen kis sotet vagy es nem birtal a pcsadon ki meg 2honapot az nem jelenti, hogy batoritani kell a hulyesegre másokat is.

Lehet a te gyeteked kibirta, de nincs ra semmi garancia hogy 20ev mulva is aldani fog emiatt teged ha mondjuk allergias lesz vagy tulsulyos vagy emesztesi panaszos. Regen azert sem szoptattak tovább mert visszamentek dolgozni, azert sem tapszereztek mert az akkori tapszerek kozel sem voltak ennyire jok (anyatejhez hasonloak) mint a mostaniak

Es egy 3honapos babanak akkor sincs szuksege a tapszeren es/vagy anyatejen kivul semmire ha te fejreallsz es lefosod magad. Hiaba magyarazod a bizonyitvanyt, nalad okosabbak irjak a who ajanlast

2019. jan. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Nekem a védőnő 5 hónapos kortól javasolta a kóstoltatást. Almalével szokták kezdeni, de kezdheted zöldséggel is. Legalább egy hónapot várj még szerintem.
2019. jan. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem megfelelő, mert nem tudod, hogy ha fáj a hasa, szorulása lesz, kiütéses a feneke, stb, akkor melyik okozza.

3,5 hónaposan valószínűleg 90%-ban változatlan formában kerül a pelenkába, mert még nem tudja megemészteni.

A "nagy tápanyagigény" egy bullshitnek hangzik elsőre. De azt jó, ha tudod, hogy a kóstoltatás után hetekig tart, mire egy étkezést ki tudsz váltani. Így semmi értelme, hogy tolod a gyerekbe a bébiételt.

Amúgy sem értem, hogy mitől lesz jobb bármi, ha minden nap adhatsz neki bébiételt. Ők teljesen jól elvannak anyatejen vagy tápszeren, és nem vágyik új ízekre. Ennél egyszerűbben megetetni nem lehet.

Vagy én vagyok rosszul összerakva, hogy mindennapos főzés, bevásárlás, mosogatás helyett szívem szerint most is inkább tápszert adnék a családnak, ennél meg csak a szoptatás egyszerűbb.

De tényleg, miért jó ennyire siettetni, mit nyersz vele?


Az én legkisebbem pl. 6 hónaposan kóstolgatott először, de 9 hónaposan se tudtam étkezést kiváltani, mert nem érdekelte más, csak a cici. Másfél évesen evett mindent, két évesen ügyesen eszik kanállal, gyerek villával, vagy a kezébe adok egy pirítóst meg egy pohár teát. Nem maradtunk le semmiről.

Nem is válogatós, a savanyú uborkát és a mustárt két pofára tömi, aztán lefojtja egy kis füstölt kolbásszal. Ha látsz a hentesnél szalonnàért hisztiző gyereket, akkor azok mi vagyunk.

2019. jan. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!