Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szájpenész. Kezeljem vagy...

Szájpenész. Kezeljem vagy sem? Érzékeny hámló bőr. Kenjem neki valamivel? Mivel fürdessem?

Figyelt kérdés

Nagyközségben élünk, van egy idős gyerekorvosunk és egy még idősebb védőnőnk. Nem bízok igazán egyikben sem. A védőnőben azért mert szerinte a doktornőnek van mindig igaza. A doktornő pedig nagylányomat rendszeresen félre kezelte, állandóan antibiotikumot adna neki. Férjem többször össze is vitatkozott vele.

Kisbabám 13 napos, védőnő azt mondta szájpenészes. Íratott fel ecsetelőt, nem tudom milyet. A neten utánna olvasgatva ezt találtam: [link]

Kicsit megijesztett a cikk. Ti kezelnétek? Vagy elmúlik magától?


A másik gondom a hámló bőre. Napraforgó olajja kenem, de semmit nem ér. Vizes testápolót írt fel neki a doktornő. Merjem vele bekenni a bőrét? Mit használjak?


Olyan jó lenne beszélni egy jó gyerekorvossal. De hol keressem? Itt a környékbeli kisvárosokban sincs jobb orvos, azt mondják ismerősök.


2019. jan. 31. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Nekünk is rózsavizet írtak fel szájpenészre, ha nem használod akkor nagyobb baj is lesz. Nem halálos, semmi baja nem lesz.


Miért napraforgó olajjal kened? Akkor már egy sima baba olaj is jobb, de ha az orvos gyógyszertárit írt fel, az a legjobb. Ha ennyire nem bízol az orvosban keress magán orvost

2019. jan. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Folyamatban van a magánorvos keresése, de mint írtam nagyközségben élünk.

Nincs általános magán gyermekorvos a közelben. A helyi kisvárosok orvosai is hasonlóak a mi orvosunkhoz.

De keresem a lehetőséget.

Azért kenem napraforgó olajjal mert a védőnő ezt mondta ezt tegyem.

2019. jan. 31. 17:18
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk védőnő és doki is azt mondta szájpenészes a pár hetesen

Szerencsétlent kennem kellett a nyelvét... huhh de utálta. Szerintem tiszta kínzás.

Aztán nem javult sokáig másik kencét kaptunk. Aztán úgy éreztem, hogy sztem nem is penész. És tádáám. ... kiderült, hígy mind a ketten tévedtek. ...

Tudom,hogy mit érzel. Én sem tudok már mindig hinni nekik

2019. jan. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%

A bőrhámlàs normális,minden újszülött lehámlik. Ne kend semmivel! De tanàcsot kérhetsz telefonon kórházi bőrgyógyásztól! Ahhoz nem kell utaznod.


A rózsavizet nyugodtan használd.

2019. jan. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!