Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jővőhét végén lesz 4 hónapos...

Jővőhét végén lesz 4 hónapos a kislányom de még csak 4900 gramm. Azt olvasom hogy ilyenkor már 6- 6 és fél kg-osak a babák 2800 grammal született. Szerintetek nagyon kicsi a súlya? Hasonló testsúllyal született babátok mekkora volt 4 hónaposan?

Figyelt kérdés

Amugy nem tűnik olyan soványnak mert csak 59 cm,csak picit fura a nagy babákhoz képest:)Ja és az első hónapban csak 300 grammot hízott mert beteg volt és kórházban volt!

Ha így nézzük végül is nem is olyan pici nem?


2010. jún. 30. 17:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Segíteni sajnos nem tudok, csak összehasonlításképp: 3000 grammal, 49 centivel 36 hétre született kisfiam 3 hónaposan duplázta a súlyát, csak anyatejes.
2010. jún. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mivel a te babád születésekor is kisebb volt az átlagnál,meg rögtön beteg is lett, nem lehet tőle elárni, hogy 4 hónapos korára több mint megduplázza a súlyát. Erre bőven ráér majd féléves korára (addigra meg is foga). Az enyém 2950 g-mal született és 4 hónaposan "csak" 5500g volt, pedig ő nem is volt beteg :))) Én örültem, hogy az én babám nem egy nagy baba, egyébként az a fontos, hogy egészséges és kiegyensúlyozott legyen és nem a súly :)
2010. jún. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha növekedik bármennyit is,nem stagnál és nem is esik vissza a súlya akkor nyugi majd útóléri magát.Ne hasonlítgass minden baba más csak frusztrálod magad.Én ezt látatlanban mondom,de ha gond lenne nyilván a dokinak,védőnőnek feltünt volna.
2010. jún. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2600 grammal született a 35. héten. 3 hónapos korára már megduplázta a születési súlyát. De ő szerencsére nem volt beteg egyáltalán, és szopizott is rendesen! Viszont mióta duplázott, közel sem hízik olyan ütemben, mint előtte!

4 hónaposan 5700 gramm volt, tehát még akkor is "elmaradt" az általad írt 6-6,5 kg-tól. Jövőhéten lesz 5 hónapos, és még most sincs 6 kg.

Én nem aggódom, mert egyébként kiegyensúlyozott, vidám baba, csak anyatejes, és átalussza az éjszakákat. Ha éhezne, biztos nem aludna egész éjjel.


Nem kell aggódnod neked sem, szerintem tejesen tökéletes a babád mérete. És igen, ehhez a centihez, ez nagyon jó súly!

2010. jún. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 38 hétre született 2850grammal és 51 centivel. 4 hónaposan 6860gramm volt, de nekem nagyon sok tejem volt és ő meg már születése után még a kórházban szopott már 90-eket is. Ha nem a csecsemős méri, lehet el sem hiszem, hogy fért bele annyi tejci. :)

Ez nem mérvadó, meg ha beteg is volt, tényleg nem kell hasonlítgatni. Ameddig normálisan fejlődik és a doki nem mondja, hogy gond lenne, ne aggódj. Amúgy az én fiam is csak az első 5 hónapban hízott havi 1kg-t, utána átlag 30-40dkg volt a gyarapodás.

2010. jún. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Pont jó. Megvan a fél kiló minden hónapban. A hízás elvárás alját produkálja, de ha jókedvü, nevet, és eszik, nem gond.

Lányom is 4 hós lesz vasárnap, 3980 gral született, most 6120 gr, de tápszeres.

2010. jún. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én kislányom jövőhét vasárnap lesz 4 hós és most 6 kg körül van. (Pontosan nem tudom, mert nincs mérlegünk, csak a felnőtt mérlegre álltunk rá vele! :o) ) De ő 3530 gr és 56 cm-el született. Szerintem semmi gond nincs a babád súlyával. Ha a doki vagy a védőnő nem mondta, hogy kevés a súly gyarapodás akkor tényleg nyugi. Mert nekünk akkor is szólt mikor sok volt a gyarapodás és akkor is amikor kevés volt.
2010. jún. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Elvieg 6 hónapos korára kell hogy megdupázza a súyát. Tehát szerintem ne aggódj bőven lesz 5600 gr. hat hónaposan. A lényeg hogy hetente emelkedjen a súlya.
2010. jún. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem kicsi a súlya!!! Az én lányom is 5 kg és 4 hós!

3 kg-mal született!!!

2010. jún. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2900g-mal született a kislányom és 6700 volt 4 hónapos korában,bár ő nagyon jó evő volt és a tejem is nagyon jó volt,lekopogom.Volt hogy hetente fél kilót hízott.Persze ő nem volt beteg,ez azért sokat nyom a latba.
2010. jún. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!