Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Össze lehet téveszteni az...

Össze lehet téveszteni az ekcémát a melegkiütéssel?

Figyelt kérdés
Gyerekorvosunk melegkiütést állapított meg először, hogy a Fiam háta attól csúnya. Sokasodtak a kiütések, újra elvittem. Akkor ekcémát mondott, adott rá kenceficéket is. Kedden újra elmentünk az oltások miatt, megint melegkiütést mondott rá. Persze jóval szebb, mint második alkalommal volt, de hogy ennyire el lehet nézni a kiütéseket...?
2010. júl. 1. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Először én is melegkiütésnek véltem, de amikor már állandóan kaparta, gyanakodni kezdtem. És igazam lett. Vegyél Elocom kenőcsöt, nekünk 2 nap alatt elmúlt tőle. Az én lányomnak a csuklóján is volt.
2010. júl. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De egy gyerekorvos is összetévesztheti? Ráadásul úgy, hogy mondtam, hogy abszolút nem viszked Neki.
2010. júl. 1. 10:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor vidd el másik dokihoz is. Ha nem kaparja akkor lehet hogy tényleg nem ekcéma. A melegkiütés meg majd elmúlik, azzal nem nagyon lehet mit tenni. Előző voltam.
2010. júl. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hát nálunk nem,az biztos.A melegkiütés aprü,piros,pici pöttyök,míg az ekcémája nagyobb foltok,száraz,vörös,inkább sebszerű.kicsit kiemelkedik a bőrből.

Lányom születése óta ekcémás,már mindent kipróbáltunk rá.Magára a sebre a bőrgyógyászunk írt kalciumos krémet,ami jó volt,hidratálónak pedig excipial lipolotion-t használunk.Azóta eltűnt az ekcéma.

a melegkiütés pedig magától elmúlik.

11 hós kislány anyukája

2010. júl. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A hátán vannak ezen az apró dudorok és nem múlnak el (állandóan csak nem lehet melege). Viszont nem kaparja, abszolút nem zavarja, hogy ott vannak. Nem sebesedik, még csak nem is pirosabb a bőre. Akkor vigyem inkább el bőrgyógyászatra? Ők már csak tapasztaltabbak, mint a gyerekorvos.
2010. júl. 1. 10:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk mondjuk a melegkiütés mostanság állandóan van,de inkább csak a nyaka körül.Ha nem vagy biztos benne,vidd el.

Én ekcémás lányomnak nem adok pl. epret,málnát,erdei gyümiket,banánt csak magok nélkül.kicsit jobban oda kell figyelni,ha esetleg az.

11 hós kislány anyukája

2010. júl. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A fiamnak néhány kis foltban ilyen a bőre,mintha libabőrös lenne folyamatosan.Nem viszket,nem piros.Neki akkor volt piros és akkor viszketett,amikor még nem jöttem rá,h allergiás a mosószer valamelyik összetevőjére,Mióta mosószappant használok,már nem viszket,viszont nem tűnt el.A dokibácsink sima hidratálót adott rá,azzal karbantartható.
2010. júl. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 1. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!