Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mikor vágatta le először a...

Ki mikor vágatta le először a kisfia haját?

Figyelt kérdés
Egy éves lesz a fiam, addig biztos nem vágjuk le, de már kezd a szemébe lógni. Az érdekelne, hogy teljesen rövidre vagy valamilyen fazonra vágattátok? Érdemes egyáltalán "frizurát" csináltatni? Milyen gyorsan nő a haj ilyen korban? Megváltozik az első vágás után esetleg a haj valamennyire?

#hajvágás #Egy éves kisfiú
2019. febr. 10. 12:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Amikor már hülyén nézett ki. Az egyik elég korán elhanyagolt fejet nyujtott, levágtuk géppel, nem változott a haja, a másik 3 éves lehetett. Addig neki teljesen göndör haja volt, nagyon cuki volt vele, levágtuk és lett neki egy fejre lapuló, vékonyszálú, egyenes, idétlen haja.
2019. febr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Az én fiam ősszel volt egy éves,akkor vittem el fodrászhoz,mert féltem,h én elcseszném. Szóval csak nyisszantott a frufrujából,meg a füleinél egy picit,mert mindig tépte a füleit,ha odalógott a haja.

Most kezd megint hosszú lenni,de nem tudom,h jó ötlet-e a fodrász,mert az első alkalom is visítással zajlott. De tartok tőle,h félne a hajnyírótól is.

Szóval egy jó praktika nekem is jól jönne ere a problémára.

Amúgy,ha csak a szemébe lóg,a frufruját vágd le ollóval,ez a legegyszerűbb.

2019. febr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
Hosszú göndörhaja van a fiamnak , 3,5 éves. Pár havonta fodrász vág a végéből és vág egy kis átmenetet. Nem állok be a " gépell lenyírom a fiam haját " sorba.
2019. febr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
* géppel - értelemszerűen.
2019. febr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapos korától 3-4 havonta el kell vinni a fiamat fodrászhoz hajat vágni. 1-2 centi hosszúra szoktuk hagyni. Ollóval vágja a fodrász, mindig valami frizurát vágnak neki. Rá szoktam bízni a fodrász kreativitására.
2019. febr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
#2 nyugodtan menjetek fodrászhoz. Az első 1-2 alkalom nekünk is visítás-ordítás volt. Aztán belejött a gyerek. Most 4 éves, már rutinosan viszi magának a magasítò párnát, megkeresi a kedvenc kisautóját, azt tologatja, amíg a fodrász vágja a haját.
2019. febr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Kb 9-10 hónapos volt, amikor elől vágtam belőle, mert kezdett belelógni a szemébe. Párszor még ollóval volt vágva, aztán géppel. 4-6 hetente fodrászkodunk, egyszerű átmenetes rövid haja van mindig. Tűri a nyírást, bár általában kapcsolunk mesét, akkor nem forgolódik, ficereg. Annyit változott, hogy a pihe, vékony babás haja erős, dús lett.
2019. febr. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig nem volt haja. 1 évesen pár milis csak :D kivéve hátul, ott mindig több volt neki. Másfél éves korában már egyre hosszabb volt hátul, így ott levágattuk neki. Fodrász vágja a haját ollóval azóta is, félős, géppel nem hagyja, jelenleg 3,5 éves. Fazonra nem volt még neki, olyan 2 éves kora óta minél rövidebbre és kész, nyilván ollóval nem lehet kopaszra nyírni.

Szóval nem vártam meg, hogy a szemére lógjon neki.

2019. febr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor beleizzadt és már kinőtte a babás "imidzset" olyan 2 éves kor körül.

Az egyik nagyon szerette a fodrászkodást, egész belebambult. A másik végigordította és mindenki totál hajas és halláskárosult lett, többször nem is mertünk menni oda :) Az egyiknek vágás után egyenes lett göndörből és kevés haja volt, de lassan sűrűbb lett, a másiknak mindig sok haja volt, évek múlva lett csak göndörből hullámos. A vágás szerintem nem változtat a hajon csak optikailag. Ha a levágott más színű vagy göndör volt, akkor előbb-utóbb úgyis változott volna akkor is, ha soha nem vágod le.

2019. febr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Sok es hosszu hajjal szuletett, szoval kb fel evesen a szemebe logott igy levagtuk otthon neki olloval. Utana kb 9 honaposan (nyaron) geppel. Majd 11 honaposan megvolt az eslo fodraszos hajvagas. Aztan 14 es 17 honaposan is voltunk fodrasznal vele. Most is majd megyunk. 19honapos. Nyilvan annyit valtozik, hogy nem a babahaja van mar meg. Erősebb es az en fiamnak vilagosabb lett, mint amivel született.
2019. febr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!