Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Április végi-május eleji...

Április végi-május eleji babát szerintetek mikor vihetek majd ki először sétálni?

Figyelt kérdés

Tudom, természetesen függ az időjárástól, hogy mikor születik pontosan, nem lesz-e semmi komplikáció, stb.

Azért kérdezem, mert lesz május közepén egy pici, zártkörű esküvő, ahová egy gratuláció erejéig nagyon-nagyon szeretnénk elmenni. Szerintetek mennyi esély van rá?


2018. dec. 16. 11:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%

Május közepén a május elején született baba kb 2 hetes lesz. Itt most gyakorlatilag nem az a kérdés, hogy mikor viheted ki sétálni hanem, hogy mikor viheted közösségbe.

Ez sok kérdést felvet. Milyen messze van az esküvő? Hány fős? Mennyi időt szeretnétek ott lenni? Mennyire zártkörű? (mert egy kis esküvőt is meg lehet tartani egy 300 fős étterembe, 200 másik vendég mellett) stb.

2018. dec. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk szeptember végén született a kisfiunk, 2 hét után mondták, hogy ki lehet vele menni, szépen fokozatosan.

Április végén, május elején már azért nem szoktak olyan rossz idők lenni, 2 hét után (nyilván az adott időjárástól függően) te is majd kiviheted, de eszedbe ne jusson emberek közé vinni! Egy újszülöttnek nincs még immunrendszere. Ha el akartok menni, akkor kérjétek meg a nagyszülőket, hogy vigyázzanak rá és menjetek el egy pár órára, de a pici babát hagyjátok otthon. A levegőzés azt jelenti, hogy elviszed sétálni a faluba, vagy a városba, attól függ hol éltek, rokonokhoz, természetesen ha nincs beteg a rokonságban, de nem azt, hogy rögtön esküvőre kell menni, ahol van jó néhány ember, akiktől összeszedhet mindenféle betegséget, arról nem beszélve, hogy ne haragudj, nekem is van gyerekem, így pontosan tudom miről beszélek, de egy ilyen meghitt alkalomra pont a lehető legkevésbé hiányzik egy síró gyerek.

2018. dec. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Annyira zártkörű, hogy az ifjú páron és a két tanún kívül összesen 4-en lesznek jelen, és mindannyian a szűk családból, akik valószínűleg az elsők közt fognak majd jönni látogatni a babát.
2018. dec. 16. 12:09
 4/15 A kérdező kommentje:
Egyébként a kérdésben benne van, hogy egy gratuláció erejéig szeretnénk elmenni. Ez azt jelenti, hogy szerintem maximum 15-20 percet töltenénk ott.
2018. dec. 16. 12:11
 5/15 anonim ***** válasza:
23%
Hát azért a 15-20 percért inkább bízd a nagyira és menjetek el a baba nélkül. 2 hetes újszülött babának ez akkor sem való.
2018. dec. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ha lenne nagyi, természetesen rábíznám...de sajnos nincsen segítségem. De majd akkor megoldjuk valahogy.
2018. dec. 16. 12:28
 7/15 anonim ***** válasza:

Kislányom április elején született, mire hazakeveredtünk a kórházból, csodálatos, langyos idő volt. Én már egy hetes kora után kivittem ölben néhány percre, jól bebugyolálva, egyre több időt töltöttünk kint.

Én elvinném autóval, valószìnűleg átalussza az utat a hordozóban, és a férjemmel felváltva bemennénk gratulálni. Ha valaki megnézné a kicsit, az autónál megteheti. Én egy csomó látogatást megúsztam úgy, hogy én vittem el a babát babakocsival, szigorúan csak az udvarra, a házba sosem mentünk be.

2018. dec. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Fiam ez év március másodikán született, 7naposan szellozettem a szobában neki, utána 2nappal baba kocsiban aludt nyitott ablaknál 19fokban fel órát a nyitott ablaknál, majd másnap már sétálni mentünk.

Tehát akár már pár naposan kinyithatod neki az ablakot 5-10-15percre aztán rövid séták.

Fiam 14 naposan kint aludt az udvaron 2,5orat míg én gazoltam, pihentem a hintaagyon.

2018. dec. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, nem kell annyira túllihegni a dolgot, semmi baja sem lesz. Én külföldön élek, semmi segítség nélkül, a babával 1,5 hetes korában már papírokat kellett intézni, további 50-60 emberrel egyetemben. Nyilván ne told a tüsszögős Samu orra alá a babakocsi, de nyugodtan menjetek vele az ismerősökhöz! Én komolyan 1,5 hetes kora óta (november eleje óta) járok vele mindenféle, boltba, postára, hivatalokba, gyerekorvoshoz... makk egészséges.
2018. dec. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Vihetd nyugodtan...es akinek teso van es egy hetes babava oviba viszi? Aprilisban nincsenk jarvanyok, meg semmi.
2018. dec. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!