Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik a kisfiammal? Mit...

Mi történik a kisfiammal? Mit rontottam el? Egyre kevesebbet alszik éjjel. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
A 2-ik és a 3-ik hónapban is este 8-kor fürdettük,aztán cici és 9-kor már alvás 3-ig. 3-kor megint cici és alvás reggel 8-ig. Ez így ment 2 hónapon keresztül és nagyon jó volt!!! A 4-ik és 5-ik hónapban ez megváltozott. Fokozatossan tolódott ki a fürdés,már fél 10-nél tartunk és 11 előtt sosem alszik el. Egyszerűen nem álmos és minden éjjel 2-szer 3-szor minimun felkel cicizni. Nem értem és nem tudom mit tudnék tenni,hogy visszatérjünk a normális kerékvágásba. Még mindíg csak anyatejet kap és nappal sem alszík sokat,max egyszer-egyszer egy órát. Kérlek segítsetek!!! Hol rontottam el? Mit csináljak? Egy gyereknek 9-kor ágyban lenne a helye!
2008. nov. 8. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyarázatom nincs, mi is hasonló cipőben járunk/jártunk. Lányom kb 4 hónaposan ugyanígy "elromlott", azután helyrejött, majd jött a foga, utána megint jól aludt, most egyszerre 2 foga jön-volt, hogy éjjel másfél óránként felébredt, tegnap csak reggel 5-kor. Szóval, nem vagy egyedül. Libikókázunk mi is és szerintem még sokan mások. Türelem!!!
2008. nov. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem rontottál el semmit! Mondjuk, mi ilyen idös korában 10-kor fektettük, hogy legalább 2-ig aludjon (akkor szopizott). De ez mindenhol más és más. Aztán egy idöben nálunk is hamarabb jött, még a 4 órát sem bírta ki (növekedési fázis). Nem tart sokáig, kb. 2 hétig. Ha ezek után is hamarabb kel, próbálkozz cumival vagy kétszer, s csak utána tej. Az esti alvás elött, szakkönyvek szerint, egy ilyen kicsinek 3 órát ébren kell lennie, s akkor nincs probléma az elalvással.

Sok sikert!

2008. nov. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az alvást nem lehet "mesterségesen" előidézni, nem lehet erőltetni. Annyit alszanak, amennyit igényelnek, sajnos többet nem :(

Az én kisfiam 8 hós, és 2x ébred éjjel, persze egy órába telik mire visszaringatom... Ja és reggel 5-kor kelünk. Nappal sem alszik sokat, olyan vagyok mint a zombi... Majdcsak túléljük valahogy.

2008. nov. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is hasonló, az első három hónapban 6-7 órát is aludt egy huzamban a negyedik hónap után ő is megváltozott.Nálunk korán van fürdés és alvás az nem változott. Azóta örülök ha 4 órát alszik! Lassan hat hónapos és minden éjszaka minimum 4-szer ébren van bár sokszor nem is tudom hányszor kelt fel mert már olyan vagyok mint egy zombi. Nekünk írt fel a doki tejpépet, azt kap fürdés előtt, aztán fürdés és szopizás, és el is alszik. Azóta az első ébredésnél (általában) elég neki ha a cumiját megkapja és alszik tovább. Remélem nem tart már sokáig mert egyre nehezebben bírom az éjszakázást! Próbáld ki a tejpépet hátha beválik. Ha tudok még esetleg segíteni írj nyugodtan privátot! Kitartás!

2008. nov. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nem túl bíztató válaszokat,de az már megnyugtat,hogy nem vagyunk egyedül! Igazából az zavar csak a legjobban,hogy az elalvás egyre jobban kitolódik. Tegnap este fél 12-kor aludt el. Mi lesz ennek a vége? Várom a hozzátáplálást,talán majd akkor változik valami! De az már biztos,hogy nem lesz jó alvó a gyerekem. :)
2008. nov. 9. 22:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! A második válaszoló vagyok. Ne add fel! Ezt így nem lehet megmondani, hogy a te babád rossz alvó lesz vagy sem.

Korábban én is úgy gondoltam, hogy minden baba jó alvó, mig a mi kisfiúnk meg nem született. Nagyon rosszul aludt elejétöl fogva (úgy 10-12 órát a 24-böl!!!!,ugyanis listát vezettem). Az ötödik héten ki voltam bukva. Aztán hallottam egy könyvröl (én Németországból írok, itt a cime kb.: Minden gyermeknek tanítható az alvás). Szerintem ez kb. a ti suttogótoknak felel meg. Lépésröl lépésre haladtam, s próbálkoztam. S láss csodát sikerült (lehet, hogy nem a könyv miatt, lehet, hogy egy gyermeknek is kül. alvási fázisai vannak életkortól függöen). De akár így, akár úgy a kisfiam 3 éves - éjszaka 11 órát alszik, s délben még 2 órát- még most is többet, mint annak idején.Szerintem olvasd el a könyvet, ártani biztos nem árt.

2008. nov. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!