Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt más olyan anyuka is,...

Van itt más olyan anyuka is, akinek kevesebbet eszik a babája az "átlagtól"?

Figyelt kérdés
Kislányom 10 hetes, már csak tápszeres, ezért látom, hogy mennyiket eszik. Egyszerre 80ml-től több nem megy be. Ha szerencsém van, akkor olyan 15-20 perc múlva megissza még a 20-at, de ez is ritka. Van mikor kibírja ezzel a jó 3 óra hosszát, de van, mikor 1,5 óra múlva kér, de akkor épp 40 ml megy be. Nem akarom össze-vissza se etetni. Tipp valakinek? Köszönöm a segítséget előre is.
2011. okt. 22. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekel. Az én fiam 3 hónapos, 80 és 100 mili között eszik, nagyritkán lecsúszik a 120 is, de már kb egy hónapja ez az átlaga. Ő kibírja a 3 órát ennyivel, próbáltam, de egyszerűen nem éhes. Gyarapodik rendesen, szóval egyelőre nem izgulok. Bár a nagykönyv szerint többet kellene ennie, de hát mrgtömni nem tömhetem.
2011. okt. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Disi ***** válasza:
Szerintem nincs ezzel gond ha nincs semmi baja. Annyira ajánlják az igény szerinti szoptatást, akkor ha cumis miért ne etesd igény szerint? Az én kislányom mostanában azt csinálja, hogy ébredés után 20-30 ml-t eszik meg, aztán 15-20 percig vagy akár fél óráig is vigyorog, magyaráz, és csak utána hajlandó megenni a többit. És előtte 10 órát alszik. De a héten 3-szor kelt hajnal 5-kor kajálni, pedig 2 hetes kora óta átaludja az éjszakát, 7-8 előtt sosem kel. És egész adagokat evett meg. Az én babóm vegyesen kap tejcsit és tápit is, de én nem vettem észre, hogy a tápi jobban telítené, ugyanolyan gyorsan meg tud attól is éhezni. Megtömni nem tudom, mert hiába dugdosom a cumit a szájába kilöki a nyelvével. A védőnőm (akit amúgy nagyon szeretek) mindig azt mondja, hogy teljen el legalább 2 óra az étkezések között, de ha éhes én nem bírom hallgatni hogy sír. Ha túleszi magát (néha az is előfordul) akkor pedig úgyis visszajön neki. Legalábbis nálunk így szokott lenni. Most 3,5 hós és sosem volt hasfájós.
2011. okt. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Disi ***** válasza:
Még annyit, hogy 2 hós kora körül este lefekvés előtt több mint 200 ml-t evett meg. Na attól is a fejét fogta a védőnőm, azt mondta 200-nál ne adjak neki többet. De addig nem aludt el, míg jól nem lakott. Úgy voltam vele, hogy mivel sokat alszik betáraz éjszakára. Még így sem ette meg napi szinten a kg-onként 150 ml-t, és még ma sem. Azóta a vacsi lecsökkent 130-170 ml-re, de napközben 100-120 ml-t eszik meg max. de van hogy csak fél adagot ezekből is. Bocsi ha hosszú voltam.
2011. okt. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van!Az én kislányom egyszeri adagja 60 ml volt van amikor 40 és hajnalban szopizott 100-akat na az már rekordnak számított!1 nap 6 szor szopizott éjszakákat végigaludta.Most sem egy macis típus átlag alatti a súlya de NEM TUDOK VELE MIT CSINÁLNI!Már többször kikészültem,hogy szinte nincs is étvágya de ez van...amúgy ügyes,mozgékony baba 10 hónapos kora óta jár és már kezd beszélni.
2011. okt. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!