Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel foglaljátok le 14 hó...

Mivel foglaljátok le 14 hó körüli babátokat utazás közben?

Figyelt kérdés

Nyaralni megyünk Olaszországba.Kb 6-7 órás út lesz.Mivel foglaljam le a babámat útközben??

Sajnos nem tudunk éjjel utazni,mert csak délután 5-től lehet átvenni az apartman kulcsokat.Félek a babám nem fogja bírni a hosszú utat.Voltatok hasonló helyzetben?


2010. júl. 1. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:

14 hósan még alszik a kocsiban de nem fog sokat ..

ha du 5 re kell odaérni hajnalban indulhattok és megebédeltek valahol akkor csak pár óra lesz a legmelegebb időben és ebéd után tuti bealszik - én igy oldanám meg.-

játék?

ha fiú lehet autókat figyelni

alagut lesz sok ha kijöttök belőlük vicces arcot vágni

legyen mesekönyv és vigyetek zenét is

mondókázhattok

mi is utaztunk ennyit 9 hónapossal nem volt gond vele szóval ha egyébként nyugodt gyerek nem lihegném túl. ha nyügös mellé tudsz ülni és pl a tesz vesz város jól jön ilyenkor.

2010. júl. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb, ha sokat alszik az úton - lehetne egy kicsit korábban kelni, délelőtt picit (persze kíméletesen) kifárasztani, és egy elég hosszú délutáni alvás jöhetne a kocsiban... és akkor már csak pár óra marad, azt meg kibírja. :)

Az én kisfiam 16 hónapos, és mindig alszik, ha kocsival utazunk valahova... legtöbbször már akkor nagyokat pislog, ha beültettem a gyerekülésbe, az első pár méteren után meg már csukódik is le a szeme. :) Bár eddig 4 órás út volt a legtöbb, de azt is végigaludta egy megébredés kivételével. Mondjuk ez sem túl jó, mert így ha autózunk napközben, akkor felbomlik az alvási ritmusra aznapra, és ez éjszaka megbosszulja magát... de egy-egy nap esetén simán megoldható.


Ha a te babád nem fog sokat aludni (de szerintem valamennyit biztos fog, a kocsi monoton hanja és mozgása álmosító hatású), akkor játsszatok a kedvenc játékaival, mondókák, képnézegetés, a rádióba is betehettek valami zenét, mondókát ami szórakoztatja.

2010. júl. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Semivel, mőgöttem ül és elvan mint a befőtt, nézelődik, alszik, vagy melette ülő 10 éves bátyjával szórakoznak egymással, 16 hós lesz.

5,5 és 7,5 hónaposan simán kibírt egy-egy éjszakai utazást, tavly nyáron É Görgországba mentünk, ősszel pedg Terni-be,a mi Rómától van ÉK-re kb. 100 km-re.

Mind kettő töb mint ezer km volt.

Utazzatok jjel, odaértek reggel és délutánig lementek a strandra.Aki vezetett az pihen, amásik meg elvan gyerekkel addig.

Mi a fiamal is mindig éjjel uatztunk az a tuti, végigaludta az utat, meg én is:-)))

2010. júl. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is utazzatok éjjel. Akkor biztos, hogy aludni fog, mert a kisgyerekek amúgy is könnyen elalszanak a kocsiban.

Délutánig meg kitaláltok valami programot (annyival is hosszabb lesz a nyaralás!), a cuccok úgyis elférnek a kocsiban. Városnézés, strand, séta... el lehet ütni az időd délután 5 óráig!

2010. júl. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én a babától függetlenül is biztos, hogy éjjel utaznék. ha már kifizetek egy külföldi nyaralást, szeretnék minél több időt ott tölteni. ha reggel értek oda, és nem késő délután, akkor szinte van egy plusz napotok, ugyanannyi pénzért! hiszen reggeltől délután 5-ig sok dolgot lehet csinálni a környéken vagy akár a strandon, a csomagokat meg bent lehet hagyni a kocsiban egy jól őrzött parkolóban. a délutánig szükséges cuccot meg külön táskákba pakoljátok, jól hozzáférhető helyen.


előző délután ledőltök kicsit aludni, hogy éjjel ne legyetek túl fáradtak, aztán hajnalban indulás - ha 3 órát egyikőtök vezet, 3-at a másik, még pihenni is lesz időtök. a baba meg nyugodtan átalussza az utat, és az alvás-ébrenlét ritmusát sem zavarjátok meg. mert ha napközben alszik sokat a kocsiban (márpedig biztos, hogy órákig aludna) akkor ha nem ehhez van szoktatva, éjjel biztos nyűgösebb lenne és rosszabbul aludna.

2010. júl. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!