Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sztetek ez mennyire normális...

Sztetek ez mennyire normális vagy mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Adott egy nagyon makacs és "rossz" lány, aki suliból suliba félévenként, majd 17 évesen otthagyta a sulit és egész nap ki sem mozdult. 18 évesen elment dolgozni, barátja lett majd bő egy év múlva terhes lett. 0 szakma, se érettségi, csak 8 általános és gyári munka.

20 éves korában megszületik az 1.baba, 2-3 évenként jött összesen 4 baba, 30 évesen az utolsó. Az anyuka ez idő alatt semmit nem dolgozott, kb 12 évig. Viszont kitanult 4 szakmát, letette az érettségit, beletanult a házimunkába(mindig mindet megcsinált, a ház ragyogott, mindig volt főtt étel, tehát mint egy normális háztartásbeli asszony). A pótlékok, segélyek mellett a barátja kereste a napi betevőt. Azután persze végül visszament dolgozni, mellette ugyanúgy ellát mindenkit és mindet a házban, csak most már nem tanul, és nem szoptat, de kb 3-4 órákat alszik.

Szóval a kérdés arra megy ki, hogy szerintetek van ilyen, hogy a terhesség és első szülés így betesz neki, előhozza a felelősségteljes oldalát és így megjavul? Mert mintha mindent helyre akart volna hozni, amit fiatalon elmulasztott, elrontott.


2019. márc. 4. 21:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Az elején a makacsságot úgy értettem, hogy saját hülye feje után ment, nem tanult, meg "csakazértse", amit anya mond plusz nagyon ideges, türelmetlen típus volt, sokszor dühöngött, ha vmi nem tetszett neki, vagy havi bajos volt. Aztán a gyerek születésekor ez totál eltűnt, soha nem kiabált egyik gyerekével sem, szeretet és türelem, mindig ezt mondta, mikor kérdeztem hogy csinálja, hogy ilyen "jók" a gyerekek. És most kb tökéletes család, mintha nem is Ő lett volna 15 éve.
2019. márc. 4. 21:07
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy normális. Volt egy "nehezebb" kamaszkora, aztán ugyanúgy boldogult a körülményeihez képest, ahogy tudott és ahogyan a legtöbben teszik is. Szerinted aki 15-17 évesen lázadó kamasz, az mind a süllyesztőben végzi?
2019. márc. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam, mindig buliztam, fesztiválokra jártam, sokszor azt sem tudtam hol vagyok, cigiztem, anyám nagyon kivolt. Most meg 3 gyerekem van, jó munkám, imádnivaló férjem és jól élünk. Mit kell ezen csodálkozni? Nem tagadom le a múltam, olyan fotóim vannak, ahol felnyírt hajjal iszom a Duna parton a bort, jókat nevetünk ma is rajta. Megváltoztam és tudom, nekem mi kellett volna akkoriban az anyámtól, hogy ne ezt csináljam, de nem kaptam meg. Én azon leszek, hogy a gyerekeim ne érezzék magukaz elhagyva a legnehezebb időszakban.
2019. márc. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nekem hibádzik a történetben valami. Ha az első gyerek születése előtt még nem volt elég érett arra, hogy ne dühkitörésekkel fejezze ki a frusztrációit, akkor 1. pusztán attól, hogy gyereket szül, még nem tanulja meg a megfelelő indulatkezelést 2. természetesen erőt tud venni magán józanon átgondolva, hogy mi helyes és mi nem, viszont ez a hatalmas magára erőltetett önfegyelem és a napi 3-4 órás alvások valahol visszaütnek.


Ugyanakkor, mivel csodák vannak, és az tény, hogy az anyaság így vagy úgy, de mindenkit megváltoztat (van, akit ebben, van, akit abban), természetesen lehetséges, hog yminden úgy igaz, ahogy leírtad. De ne hagyd ki akkor ebből a férjet sem, mert 100%, hogy ő olyan ember, aki ennyire jó hatással volt rá és a legjobb oldalát hozta ki belőle.

2019. márc. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Nekem "csak" három gyerekem van, és egyáltalán nem vagyok olyan mintás háziasszony és sajnos olyan tökéletes anya sem, mint akiről írsz. Diplomám van, dolgoztam is eleget, mielőtt szültem. De hogy négy gyerek mellett négy szakmát hogyan tanul ki valaki nulla segítséggel (mert azt írtad, mindent és mindenkit ő lát el otthon), azt nehéz elképzelnem.


Egyébként éveken át a 3-4 órás alvásokat is.

2019. márc. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

3-4 óra alvás csak mióta újból dolgozik.

Amikor elsőnek teherbe esett először a lány kiborult, de aztán mivel óriási volt a szerelem a barátjával úgy döntöttek, hogy legyen bármi, megoldják, végigcsinálják. Szóval egy hatalmas és nagyon erős elhatározás végett változott meg, amikor is elkezdett mindennek utána járni. És csak az érdekelte, hogy mindent jól csináljon. A párja pedig rengeteget melózott és mindenben támogatta, biztatta, ő maga is tudta, hogy ebből még baj lehet, de mellette volt és megcsinálták.

Nekem is ez az egész nagyon meglepő, azért kérdeztem.

2019. márc. 4. 22:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Kb en is ilyen lany voltam, csak en kesobb szultem az elsot, elotte leerettsegiztem.

Az elso babanal megszereztem egy alap diplomat, most uton a masodik, gondolkodok az msc-n, de szerintem azt mar nem birnam, es a haz se nez ki nalam ugy, mint egy magazinban, sot nem is fozok mindig...


Szoval, le a kalappal a lany elott, nagyon ugyes igy tovabb, jol csinalja! :)

2019. márc. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!