Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Glutén tartalmú ételek mikortó...

Glutén tartalmú ételek mikortól adhatók?

Figyelt kérdés

Tudom már sok ilyen kérdés volt, de mindenhol mást írnak. A bébiételes üvegeken 6 hót, a védőnőm 7-et mondott, de mivel mi mindent hamarabb kezdtünk, azt mondta ezt is ehetjük hamarabb. Most 6 hónapos a kisfiam. A nagylányom 3 éves, de nem emlékszem ő mikortól ette.

Szóval tegnapelőtt adtam pár kanál Hipp gabonás gyümit aztán tegnap kicsit többet. És alighogy lenyelte tegnap fájt a pocija, mentek a szelek és volt egy kis híg széklet is. Csak nem vagyok benne biztos, hogy a gabonától volt e, vagy attól, hogy napközben sárgabarackos bébiitalt iszogatott. Mert attól is szokott fájni a pocija, csak azt gondoltam, hogy italban, hígítva nem lesz gond.Ma már semmi baja nem volt. Csak azt nem tudom, hogy folytasam a gluténtartalmú étel adását vagy álljak le vele egy időre?


2010. júl. 2. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Én hat hónaposan adtam neki először.Inkább a baracktól fájt a hasa attól az én lányomé is fáj:)
2010. júl. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kb 2 hete adok neki, semmi baja nincs tőle, most 6 hónapos.
2010. júl. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is hat hónapos korában kezdtem bevezetni neki a glutént. Szerintem is inkább a sárgabarackos italtól lehetett, de én megpróbálnám kóstoltatni még egyszer a glutént. Én úgy csináltam, hogy egy nap, csak egy új ételt/italt kóstoltattam vele. Ha már korábban is kapott sárgabarackos italt, és akkor nem volt gond, akkor okozhatta a glutén.
2010. júl. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ma én is írtam ki pont egy ilyen kérdést. Az én nagylányom is 3 éves. És sem értem igazán. Három éve egységesek volak 8 hó előtt semmiképp, de ha lehet, akkor 1 éves kor felett. Ma délután kerestem elő pont ezeket a kismama/baba magazinokat.

Erre most meg már mindenféle van, pl. az idei Baba magazin januári számában már első ételek között említi a gabonapelyheket, liszeteket (búza, zab, rizs, árpa, rozs, kukorica), és egy éves kortól a teljes kiőrlésű gabonákat.

Erre megnéztem egy három évvel ezelőttit, abban meg azt írják, hogy lehetőleg a teljes kiőrlésűvel kezdjük.

A doktornő meg rám bízta, azzal a címszóval, hogy másiknak sincs semmi baja.

Tehát én is itt állok a kérdés előtt, hogy maradi leszek, vagy beújjítok.

2010. júl. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Sárgabarackot már evett, attól fájt a hasa régebben is. Nem is adtam többször. De mivel ez az ital répa,s.barack, alma összetételű volt, úgy gondoltam nem lesz baja tőle, mert kevés benne a barack.

Egy pár napot várok és újra próbálom a glutént.

2010. júl. 2. 17:38
 6/7 anonim ***** válasza:
A legújabb nézetek szerint 4-6 hónapos kor között kell bevezetni. Doktornénink és a védőnő is ezt mondta. Ez új dolog, kb. 1 éve vették át a dietetikusok külföldről. Úgyhogy gondolom lesz még pár év, amíg mindenki átveszi ezt a szemléletet.
2010. júl. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 7 és fél hónapos korában vezettem be. Olvastam, hogy csak 8 hónapos kortól lehet, aztán azt, hogy a legújjabb kutatások szerint 7 hónapos korig be kell vezetni. Úgyhogy én a kettő közé lőttem.

A sárgabarackot pár napja vezettem be, sok szelet csinált neki. Szerintem inkább ez lehet a bibi.

2010. júl. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!