Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen az ideális mellbimbó...

Milyen az ideális mellbimbó amiből lehet szoptatni?

Figyelt kérdés

Lehet buta a kérdés, 3 hónap múlva szülök és gondolkozok hogy kell e vennem mellbimbó kiemelőt? Sokszor inkább egybe van a bimbó udvarommal, és csak nagyon ritkán emelkedik ki. De akkor sem nagyon hanem kicsit...

Segitenétek?!


2010. júl. 3. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen, és nagyon nehezen tudtam szoptatni. Igaz, más okok is voltak, koraszülött, nagyon gyenge, aluszékony baba, sok idegeskedéstől kevés tej. A bimbóvédő azért segített, többfélét próbáltam, az Avent volt jó, kb. 2000 Ft volt. Aztán mire tudott volna szopni magától, megszokta a cumisüveget, a tejem elfogyott, hiába fejtem.

Mindenesetre azért azt hiszem, ha minden oké a babáddal, tejjel, tudsz majd rendesen szoptatni, és bátran kérj segítséget a nővérektől akár többször is!

2010. júl. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is totál befeléfodult az egyik bimbóm én is vettem bimbókiemelőt de nekem nem vált be.De a baba attól be tudja kapni és ha rámart nem okoz neki gondot,sőt nekem abba a mellembe több tej is volt.
2010. júl. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
en is kuzkodtem evel es eleg problemasan tudtam szoptatni,de talan a tapasztalatlansagom miatt is benaztam,szopizas elott picit a ket ujjaddal fogd meg es akkor ki ugrik egy kisse,probald minel jobban berakni a szajaba mert ha csak a veget falja be ki fog sebezni es akkor izzadhatsz vele,en ateltem es fajdalmas nagyon,sok sikert:)
2010. júl. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is olyan,mint a tiéd, az elején nem is tudtam csak bimbóvédővel szoptatni, de pár hónap után már kiemelkedett annyira a sok szopitól, hogy utána már ment anélkül is, 13 hónapig szoptattam.
2010. júl. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Esetleg itt van egy kis olvasnivaló: [link]

Nekem az egyik befelé forduló, de ki tudtam fordítani szoptatáskor. Fontos, hogy szoptatáskor (főleg még az első hetekben) ne legyen nagyon teli, feszes a melled, mert akkor jobban "kisimul" a bimbó. Szoptatás előtt érdemes ilyenkor egy kicsit fejni, hogy fellazuljon a mell, és jobban a szájába tudd tenni.

2010. júl. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem befelé forduló a mellbimbóm, de nagyon nagyok a cicijeim és a babának meg az a kis picike és kezdetben meg ügyetlen szája... Szóval én nem tudtam szopiztatni normálisan. A bimbóvédők közül egyedül a CSÖPI márkájú (1500.-körül van) vált be. Ennek olyan a vége, mintha egy cumisüveg lenne. Aztán pár hét múlva, amikor már nagyobb volt a baba, megpróbáltam simán szoptatni, mert ugye a bimbóvédővel az a gond(legalábbis ezzel a fajtával), hogy először ugye jól meg kellett szívnia, hogy meginduljon a tejci és sokszor türelmetlen volt és jóval tovább tartott egy-egy etetés. De aztán pár nap erőlködés után leszokott a bimbóvédőről. Viszont ha az elején nincs, akkor nem tudom mit is csináltam volna azzal a rengeteg tejcivel... :)) És tényleg kérj segítséget még a kórházban a csecsemősöktől, nekem nagyon sokat segítettek próbálkozni.
2010. júl. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat, és az olvasni valót is:) Segitettetek!!!

Jó babázást!!

2010. júl. 3. 18:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Arra figyelj majd, hogy a bimbóvédő és a bimbókiemelő két különböző dolog.

A bimbókiemelő vákuum útján kiemeli a mellbimbódat, ezt szoptatáskor már nem használod.

Nekem is ilyen volt a mellbimbóm, mint a tied. Bimbókiemelőt rátettem az első szoptatás előtt kb. 1-2 órával (későn jött meg a tejem, ezért nem szüléskor), és utána a babám simán be tudta kapni a mellbimbót. Valóban segíteni kell neki, hogy minél jobban bekapja és akkor nem lesz gond.

Sok sikert!

2010. júl. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bimbókiemelő:

[link]


Bimbóvédő:

[link]


(előző)

2010. júl. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szia, nekem csak akkor emelkedik ki, ha fázom (vagy szex közben, hm :)), de nem valami nagy. ennek ellenére simán szoptatom a babámat, még most is, 18 hós. nekem a szülésután közvetlenül azt mondta a csecsemős, amikor az első szoptatással próbálkoztunk, hogy ilyen mellbimbóval meg se próbáljak szoptatni, és rögtön hozta a bimbővédőt. na azzal volt a baj! összevisza bénátunk vele én és a babűm. amikor végre eldobram, hogy nekem ebből elegem van, akkor kiderült, hogy igenis, nagyszerűen tudok análkül is szoptatni!
2010. júl. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!