Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam (7hetes) pár napja...

A kisfiam (7hetes) pár napja nagyon elkezdett nyáladzani és a nyelvét dugdossa, mitöl lehet ez? Jönne a foga, nem korai még? A szája alatt már kis piros kiütések vannak, a nyáltol lehet mivel kenjem?

Figyelt kérdés
2008. nov. 11. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
az én kislányom is ezt csinálta...szerintem szájpenész...vegyél rozsamézt a patikába vagy a védőnővel iras fel broxin ecsetelőt..
2008. nov. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is akkor kezdett nyálazni, de csak most, három hónap múltán jött ki az első fogacskája.

Én a pattanásokkal nem csináltam semmit. Egy-két nap alatt leszáradnak.

2008. nov. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a fogzás. A fogzás már sokkal hamarabb megindul, mint amikor már szemmel látható és kibújik. Az én lányom is kb 7-8 hetesen kezdet el nyáladzani és pattogzott ki a bőre a nyálától a szájánál. Most 4 hónapos és ömlik a nyála, a keze állandóan a szájában, de még csak látszik a fogacskája nem bújt ki.Kend be a száját vékonyan sima gyógyszertári popsikrémmel alvás előtt. Én is ezzel kenem a doki tanácsára.
2008. nov. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor nem szájpenész?A másodiknak: fájhat is ilyenkor neki a foginye?nem volt nálatok olyan hogy szopi közben rángatta magát és nyüglödött meg alvás közben is felsirt és aludt tovább?!
2008. nov. 11. 16:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem ez nem szájpenész, inkább a foga. (A szájpenész apró fehér foltokban jelentkezne a szájában, anyelvén.) Elkezdtek mozgolódni a fogcsírák, az okozza a tüneteket, mármint a nyálzást és a rágcsálást. A Dentinox gél nem segít, mert egy pillanat alatt lenyalják a picik, és már nem is ott hat, ahol kellene. Ezt sajnos el kell viselniük. Ha az éjszakák már nagyon fárasztóak, és valószínűleg a fogzás miatt, adhatsz neki nagyon kicsi fájdalomcsillapítót. Mi Nurofent használunk, fogzási fájdalomra is jó. A piros pöttyök pedig attól vannak, hogy a szájban vannak bacilusok, amik a nyállal együtt kijönnek, és a bőrön kezdenek el kicsit tenyészni. Arra mi Sudocremet használtunk, és gyakrabban mosdattuk. Kitartás, el fog múlni minedegyik tünet.

-Macska-

2008. nov. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!