Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szóltok ezekhez a nevekhez?

Mit szóltok ezekhez a nevekhez?

Figyelt kérdés

Adél

Amira

Anna

Bettina

Bianka

Blanka

Boglárka

Csenge

Dóra

Dorina

Dorka

Emese

Emília

Emma

Enikő

Eszter

Flóra

Gréta

Izabella

Júlia

Julianna

Kata

Lara

Laura

Léna

Liliána

Lilien

Lilla

Lina

Liza

Lora

Lotti

Milla

Mira

Míra

Natasa

Nóra

Olívia

Polli

Rebeka

Réka

Rozina

Stefánia

Szófia

Szonja

Tamara

Zília

Zille

Zoé

Zsófia



2019. máj. 27. 19:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Anna, Izabella, Flora, Kata, Olivia, Reka, Emma, Liza kifejezetten tetszik, ezek kozul tobb nev is a listamon volt.


Kifejezetten nem tetszik: Lara, Polli (wtf :D), Zilia, Zille (ezek milyen nevek mar? :D)


A tobbi kozott van olyan, ami csak szimplan nem tetszik, de normalis nevnek tartom (pl. Laura, Eszter, Julianna), es vannak a szamomra eroltetettnek tuno, kulfdies hangzasu becenevszeru nevek (pl. Milla, Lina, Amira).


Dehat izlesek es pofonok.

2019. máj. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
37%
Kb. Ezek most a sláger nevek. Egy Oviba, vagy játszira bemész,4-5 gyerekkel oda fordul, mert a fenti nevek egyikét kapta.
2019. máj. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Ez az új lista:

Amira

Anna

Bettina

Csenge

Dóra

Dorina

Dorka

Emese

Emília

Emma

Enikő

Júlia

Julianna

Kata

Léna

Lilien

Lilla

Lina

Liza

Lotti

Míra

Nóra

Olívia

Rebeka

Réka

Rozina

Zília

Zille

Zoé

Zsófia

2019. máj. 28. 06:47
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Emese,Enikő,Nóra,Zsófia,Lilla.
2019. máj. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Emese

Enikő

Lilla

Réka

Nálam ezek jöhetnének szóba.

Esetleg a Lina a Karolina becézéseként.

2019. máj. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
:)
2019. máj. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Ami tetszik: Adél, Anna, Bettina, Bianka, Blanka, Boglárka, Csenge, Dóra, Dorina, Dorka, Emese, Emma, Emília, Enikő, Eszter, Flóra, Izabella, Júlia, Julianna, Kata, Laura, Liza, Lotti, Natasa, Nóra, Réka, Rozina, Stefánia, Tamara, Zsófia
2019. máj. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
27%

Adél túl fiús. Valami Adelaida formában tetszik pl.

Zsófia: túl kemény

Bettina: Nem tetszik, nem egy szép teremtésre asszociálok róla (asszociálni mindenkitől, akit ismerek, elvonatkoztatni szoktam. :S) A Bernadett név viszont tetszik nagyon; szép is , komoly hangzása is van, nekem még ez is tetszik benne. Meg tetszik még egyébként az Odett. Meg az Elizabet is jó, csak az pl kicsit külföldies. Babett meg Erzsébet nevek nem tetszenek; de maga a Tina név tetszik. Pl a Valentina név szép szerintem az egész egybe úgy, ahogy van. De a Bettina nekem nem szép név; meg még az első két betűje ilyen kerekebb, teltebb betű, utána jön még 4 szálkás betű is, vagy 3, mert az n talán még nemannyira; de ez így nem is szép. És hangzásra se jó; olyan "kövéres" hangzása van:S:S :) XD

Lara: Ez nekem túl kislányos, becenév-hatása van; de a Laura pl nagyon szép. Ja és asszem lentebb (össze-vissza írom a kommentet) Szóval írtam asszem, hogy a Lora az is a gyönyörűek között van; tényleg gyönyörű, de ahelyett is inkább Lorettát adnék; és akkor azt lehet becézni Lorának, Lorinak, Lottinak is. Akinek hogy jön a szájára majd az ismerettségi körében. Tehát lehet lesz aki Lottinak hívja, lehet lesz, aki Lorázza, vagy Lorcizza:)

Kata amúgy tök szép, de inkább Katalin formában anyakönyveztetnék, és Katának becézném, de mondjuk kezdem most már megszokni, hogy vannak , akik direktbe Kataként adják, de nekem teljes alakban komolyabb, jobb a név, a Kata számomra még valamilyen szinten becenév; és becenéven nem nagyon anyakönyveztetnék embereket, de egyébként ha pl nekem ez lenne a nevem; és csak sima Kataként lennék anyakönyvezetve, nem csinálnék belőle ügyet; nem csinálnék hisztit a szüleimnek és kérném ki magamnak. Na jó, bár lehet, hogy megemlíteném, de szerintam a Katával is elégedett tudnék lenni, mert az is gyönyörű, de inkább tehát Katalin.

Julianna : Egyszer öregesnek , máskor kislányosnak találom; nem tetszik egyáltalán. Viszont a Júlia, Judit, Jusztina, Julietta neveket szépnek találom. A Julietta amúgy nekem pl tetszésben a Júlia és a Julianna között van, de a Julietta már pl a Juliannánál sokkal szebb; tehát erősen húz a Júlia felé:) Tehát inkább jobb, mint nem; viszont a Julianna tehát egyáltalán nem tetszik.

Lilla: Nekem ez a név nem igazán tetszik, túl középszerűnek találom:S Olyan uncsi, olyan egyhangú:S

Lilien: túl külföldiesnek találom:S

Gréta: nemigazán tetszik, nekem ez túl egyszerű. Margaréta, vagy Gertrudisz rövid u-val, vagy Gerda pl szép lenne. (Egyébként a Gertrúdisz hosszú ú-val számomra nem szép, meg a Gertrúd se:S Bár a hosszú ú-s Gertrúdisz még nem rossz, az a név még rendben van, de rövid u-val viszont a gyönyörű nevek közé tartozik. Engem zavarna, ha Gertrúd lennék, vagy hosszú ú-val Gertrúdisz.)

Enikő: Túl kislányos, meg túl ilyen "szálkás" név (Kinézetre. Már rossz ránézve is, nem esztétikus ez a név; se leírva, se kimondva; sehogy se a számomra:S ) . Nem jó, nem adnám. Nem kellemes. Nem is tudnám ezt a nevet szívesen se viselni.

Dorka: Nem adnám, legyen ez a Dorina, Dorottya, Dorotina beceneve. Túl kislányos, a Dorka az számomra becenév. Nagyon szomorú lennék, a szüleim Dorkának neveztek volna el hivatalos papírokon is. Mert megint csak az, hogy nem vesznek komolyan; mintha én is egy értelmes, élő, értelemmel bíró ember lennék. Nem vennének emberszámba; és kicsit ezért haragudnék, neheztelnék rájuk. A Borka nevet viszont el tudnám fogadni, de azt is inkább Bíborka-ként. Borkás nevekből nekem a Bíborka tetszik csak, meg még max simán a Borka, de az is inkább becenév. Tehát a Borka, de azt inkább el tudnám viselni, mint a Dorkát. De inkább Dorina, vagy Bíborka. Azokkal szerintem tuti nem lősz mellé. A Bíborka az még határesetként épphogy befér a nemkislányos kategóriába, szóval ez a név még szépnek számít. (számomra.)

Dóra: ez a név nagyon kemény; nem tetszik, meg még a szó elején két egymás utáni pocakos betűvel kezdődik. Hangzásra se szép számomra egyáltalán, meg leírva se. De mondjuk gondolom, meg lehet barátkozni vele. Inkább itt is a Nórát, Norinát, Lorinát, Lorenát, Lorettát, Zorát, Zórát, Dorinát, Dorotinát mondanám. Meg még Karina, Marina, Larina, Galina; esetleg Korina (de nekem az pl nem tetszik annyira, de nem rossz az se.:))

Boglárka: Na ez az, ami túl kislányos. Nem találom szépnek ezt a nevet; teljesen rossz kimondani is, leírva is; nem jó. Zavaró. A Bogi becézést még azt is túl kislányosnak találom; mondjuk ismerek egy Boglárkát , akinek jól áll a Bogi megszólítás, tehát akit nem degradál a beceneve gyerekké; de a teljesalakos név, a Boglárka még akkoris kifejezetten ronda a számomra:S Tudok mégegy Bogit, neki viszont meg abszolút ronda ez a név. Tök aranyos személyisége van, és ez a név meg tökre ledegradálja. De azt hiszem egyébként, hogy kell ehhez a névhez mindenképpen egy határozott magabiztos személyiség, hogy ellensúlyozni tudja ennek a névnek a gyerekességét. Azt hiszem, az első Boginak, akit írtam, neki ez sikerült (másiknak meg nem). De akkor is még ezek a hangok , amikből a Boglárka név áll, nagyon rondák így egymás után. Boglárka helyett szebb a Bogáta. Ez inkább jobb. Ez még végülis szép is. De a Boglárka név az tényleg nemigazán tetszik nekem:S:S Egyáltalán, kicsit se.

Léna: Túl unalmas, Meg az L és az é lánynevekben nem annyira szeretik egymást:S De a Miléna, Leona, Leonóra, Leonetta , Aletta , nagyon tetszenek pl nekem. Meg még a Léda is szép. Szóval kiegészitve "Mi"-vel a Léna név már tök jó. Meg egyébként lehet még ilyeneket kombinálni, hogy Magdaléna, meg Aléna, meg Alina, Alinda; ezek is jók.

Zoé: Túl kislányos,+ becenévhatású, mintha hiányozna róla valami; ehelyett Zorát adnék vagy Zórát.

Zille: Ez nagyon kellemetlenül hangzik, és olyan rossz érzés kimondani is. Becenév-hatású is, meg pont ezek a betűk nem illenek egymás mögé.

Szonja: Ezt nem adnám, ennél vannak sokkal szebbek is; ez kicsit olyan nekem, mint egy szappan. Tehát maga a szappan, amit így a kezedbe fogsz, az a szilárd jelenik meg előttem ennek a névnek a hatására. De egyébként jó név, csak vannak nála sokkal szebbek is; de egyébként szal jó, de nem a legjobb.

Polli:túl kislányos, becenév-hatású, szomorú lennék, ha így hívnának, mert az azt jelentené számomra, hogy a szüleim nem vesznek komolyan. (Hogy csak egy olyan kis üntyür-püntyür izét látnak bennem; egy játékbabát, nem pedig egy valódi embert. Tehát nem tisztelnek, nem vesznek emberszámba, nem adnak tisztességes, felnőtt-nevet; hanem mindig azt akarják, hogy csak az ő kisbabájuk legyen. Tehát szóval nagyon szomorú lennék, ha ezt a nevet kaptam volna.)

Lotti túl kislányos, de egyébként nagyon szép név; de inkább Lorettának anyakönyveztetném, és úgy becézném Lottinak. A Loretta tök szép és komoly név, tehát nem csak egy kislánynak áll jól, hanem még egy felnőtt korában is; tehát mert nem becenév-hatású, hanem egy teljes név. De egyébéknt a Lotti is szép önmagában, de túl becenév-hatású, úgyhogy ilyen formában talán inkább nem adnám; de egyébként nem botránkoznék meg rajta, ha valakit anyakönyvileg, hivatalosan is így hívnának, mert amúgy szép, meg teljesen vállalható.

Milla: Túl becenév-hatású; meg még a pénzre asszociálok róla. Mintha valakit érzelmek fűznének a pénzhez, és a pénzről akarná elnevezni a gyerekét (milla=millió) ; tehát nem jó. Eléggé kellemetlen lenne ha így hívnának engem; a Kamilla név viszont gyönyörű, azt adnám, azt már akár lehet Millának becézni is, de rendes, komoly neve legyen. A Kami, Milu, Mia, Mili, Mila egy L-lel is még cuki-jó értelemben; de ezek csak amúgy becézésnek. Na jó, talán a Mila még önállóan is megállja a helyét; volt egy olyan mese, hogy Mila a szupersztár. Végülis így tök jó, egy L-lel teljesen elfogadható teljes névnek.)

Liza: túl egyszerűnek, túl unalmasnak találom ezt a nevet sajnos:S

Zília: Ez még egyébként nem olyan rossz, de nekem olyan fura hangzása van kicsit, nem adnám.

Csodaszép: Amira,Anna,Bianka,Blanka(a Bianka egy picit szebb név, mint a Blanka, de még így is gyönyörű a Blanka is), Csenge, Dorina, Emese, Emília, Emma, Eszter, Flóra, Izabella, Júlia, Kata és Katalin, Laura, Liliána, Lina, Lora, Natasa, Nóra, Olívia, Apollónia (Pollihoz. Plusz van még a Polett, de az fiús, úgyhogy inkább helyette Pauletta, Paulina, Paula; ebből még a Paulettát és a Paulinát szépnek találom; Paula kicsit öreges és egyhangú; Apolka kicsit becézés-szerű,de végülis az is jól hangzik, de inkább az Apollóniát adnám helyette), Rebeka, Réka , Rozina, Stefánia, Szofia (nekem ez rövid o-val tetszik nagyon, mert ugye nem egy szónak a fia, hanem egy lányról van szó), Tamara. Na, szal ezeket adnám is. Mira még jó név nagyon, ezt csak rövid í-vel adnám; olyan szájszétfeszítős hosszú í-vel , olyan kellemetlen. Tehát csak rövid i-vel adnám, valamint tetszetősek számomra még a Miriam, Mirella, Mirabella nevek is.

2019. máj. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
*Lorella is jó még:)
2019. máj. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
*Ja meg még az Eliza se rossz. Vagy Aliz, vagy Alízia, vagy Aliza.
2019. máj. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!