Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám egy ideje (úgy 1...

A babám egy ideje (úgy 1 hónapja) néhány naponta homorít, hidba feszegeti magát. Szerintetek mitől lehet?

Figyelt kérdés

Van amikor közben panaszkodó hangot hallat és torz arcokat vág, mint aki citromba harapott, de mostanában csak nagyokat nyög, és olyan mintha nyomna valamit, dolgozna valamivel. Aztan annyira belefárad, hogy elalszik.. Vannak gondjai a kakival, mióta csak tapszeres. Holnap kezdjük az új tápszert, mert mostanában már csak hetente 1x volt széklete.

Szerintetek ez hasfájás? Amikor az egész kezdődött, akkor azért még volt kaki 2-3 naponta.

Én viszont akkor is úgy látom, mintha nem lenne komfortja ilyenkor, de mégsem tudom megállapítani mi lehet a baj. Tudom, hogy ez idegrendszeri tünet is lehet, de más okból kifolyólag már voltunk neurológusnál és nem talált semmi problémát. Az viszont biztos hogy ilyenkor valami nem oke, hisz ez az erőltetett erős nyögés biztos van valamiért. Azt nem értem, hogy van mikor nem könnyebbül ugymond meg, aztán másnap mégsincs ilyen tünet. Tapasztaltabb anyáknak van ötletet? Csinált valakinek ilyet a babája?

(Néhány napja használok szélcsövet, hogy könnyítsek rajta. Tud is valamit produkálni tőle, de általában keveset és ha ilyen van akkor utana is folytatja dolgot..)



2019. máj. 31. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? Nem lehet hogy fordulni próbál? A jó fordulási mód ha a lábát lendíti és hasizomból fordul, de sok baba homorítva próbálkozik.

Gyógytornásznak mutatnám meg, nincs-e vmi apróbb eltérés, amitől ezt a módot választja.

De az egész válaszom függ attól hogy mennyi idős.

2019. máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia! 4 hónapos lesz június 8-án. Hát az átfordulást talán azért zárnám ki, mert balra megcsinálja a “hagyományos” módon.

Ilyenkor mikor ez van meg tekereg és forgatja a fejét, nyögdécsel mint aki rosszul van, nehansirasba megy át a dolog. Hat nem tudom.

Megyünk gyógytornászhoz a feszegetes miatt egyébként 1 hét múlva, de kivancsi vagyok mi a válaszod😊 esetleg kellene latnia vajon masik neurologusnak?

2019. máj. 31. 19:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, ha amúgy jól fejlődik és a homorítós epizódok közben magánál van.
2019. máj. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem így jelezte, hogy vegyem már fel.
2019. máj. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Ez epilepszia enyhe formája. Neurológusnak kell mutatni.
2019. máj. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!😱 teljesen ledöbbentem azon amit írtál.😨 Epilepszia? ÚrIsten.

Az igaz hogy neha nagyon elkezd kapalozni es a kezeivel csapkodni, de eddig azt mondtak egy nem baj. A homoritasra almomban sem gondoltam volna, hogy epilepszia. De ezt ránézésre nem is lehet megmondan, ugye? Csak valami géppel tudják megnézni, nem? Szerinted hová kellene ezzel fordulni? Neurológusnál voltunk már, ahogy írtam. Te megmutatnád egy másiknak is?

2019. máj. 31. 23:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, neurológushoz kell vinni. Kimutatni EEG-vel lehet. Kezelni kell, mert fokozódik egyébként a dolog.
2019. jún. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
Nekem is így jelezte, hogy felvegyem.
2019. jún. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lyoni ***** válasza:

Kedves Kérdező

Mi lett veletek?

2022. ápr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!