Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden sértés és provokáció...

Minden sértés és provokáció nélkül kérdezem, hogy hogy gondolja néhány anyuka hogy nem kell naponta fürdetni és átöltöztetni a gyereket?!

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 18:06
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:

Hát ezt én sem értem. Mindennap fürdetem a babómat, ez az esti rituálé része, kellemesen ellazul, eszik és már alszik is. Nem tudom hogy fogadná, ha nem lenne fürdés, mindig várja, nagyon szeret fürödni.

Persze hallottam már olyat, hogy anyuka csak 2-3 naponta fürdet...

2011. dec. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 zkriszti3 ***** válasza:
79%

Nálunk ez természetes, de nem lehet azt elítélni aki otthon másként látta, tanulta.

Nem is bírnánk ki ha nem tisztálkodhatnánk napi rendszerességgel.

2011. dec. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:

Rám is többen csodálkoztak már azért, mert én még a pizsamát is minden nap cserélem. Lányom pizsirugiban alszik születése óta, alatta egy rövid ujjú bodyval, reggel mindkettőt kidobom szennyesbe. Vettem kb 10-14 váltást, így jut bőven.( mielőtt még megszólnának olcsón 70%-os leértékelésen veszem a pizsiket a Tescoban, a bodykat pedig turizom)

Természetesen minden este fürdik és reggel is tiszta ruhát kap. Nálunk ez alap tisztálkodás, amihez hozzátartozik az esti fésülködés, fogmosás is. Persze reggel ugyanez. Én így tanultam és így adom tovább is.

2011. dec. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
72%

Töredelmesen bevallom: nálunk tegnap is előfordult.

Mármint a nem fürdés.

Este hétre értünk haza a moziból, és mire begyújtottunk (kertes házban lakunk), már alig álltak a lábukon. Nem fogom megvárni az este kilencet, hogy felmelegedjen a lakás, és nem is fogom őket hidegben megfürdetni.


Fogmosás, mosakodás, tiszta bugyi-zokni, pizsama fel, két-két takaró az aprótalpúakra, és szerintem nem ette meg őket a kosz reggelig.


Sőt, olyan is előfordul, hogy egymás után két napig hordja ugyanazt a nadrágot.


Ettől függetlenül a védőnő elégedett a felállással, a tanár is, és még a körmüket-fülüket se találták koszosnak.

Tetvünk se volt.

Azt elismerem: éjjel-nappal folyamatosan kócosak.

:D

2011. dec. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
95%

Előre bocsájtom, hogy én naponta fürdetem, és ha kell, naponta többször is tiszta ruhába öltöztetem a Babámat, de hidd el, még manapság is vannak olyan (főleg vidéki) részek, ahol nincs vezetékes víz, nem megfelelő a fűtés, stb. Illetve tudom, hogy sok helyen javasolják, hogy a pici babákat nem kell minden nap teljesen megfürdetni, mert ugye nem koszolódnak, a popsijuk úgyis le van ápolva és a bőrüket kíméli, ha nincs minden nap vízbe "áztatva".

Sőt, fiatal, teljesen "modern" anyuka ismerősöm is van, aki a picijét nem fürdeti naponta. Ez is egy újfajta "divatirányzat", mint kb. az, hogy szülés után nem kell lefürdetni az újszülöttet. Nekem meg ez furcsa...

2011. dec. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
95%
Én télen csak minden másnap fürdetek,ennek egyetlen oka van iszonyat ekcémás a lányom,és így nagyon jól fent tudom tartani a normális állapotot .Pizsit is csak minden másnap kap tisztát.Viszont ruhát,van hogy egy nap 3 adagot is elhasználunk.
2011. dec. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
100%

Mi minden este fürdünk, a szüleim gyerekkoromban is így szoktattak, én is erre szoktatom a gyerekeimet. Ha valaki lustaságból ezt elmulasztja, az tényleg elég gáz. Viszont manapság egyre többen vannak, akiknél sajnos gondot jelent a vízszámla, mosópor stb. kifizetése. Szerintem az még bőven belefér, ha nem fürdik mindennap, hanem csak megmosakszik a csapnál, és ha még viszonylag tiszta a ruha, akkor másnap is ugyanazt felveszi a gyerek. Óvónő ismerősöm mondta, hogy a csoportjába jár egy kislány, akinél otthon kézzel, sima csapvízzel mossák a ruhát, mert annyira nincs pénzük. Itt tart sajnos ez az ország.

Ismétlem, ha lustaságból rendszeresen nem fürdeti meg a szülő a gyereket, arról megvan a véleményem, de nem tudhatjuk, mi áll a háttérben, ezért nem kell rögtön elítélni azt, aki kijelenti, hogy nem fürdeti meg mindennap.

2011. dec. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
Naponta fürdetem haját is megmosom,de lehet, hogy a hajmosást lehetne már ritkábban is, de élvezi ahogy lefolyik az arcáról a víz. Fürdés után tiszta rucit kap,amit másnap evés után cserélem le pl. ha főzit kap vagy gyümit és akkor cserélem a rucit még ha pisis lesz vagy ha kakis.
2011. dec. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
34%

Akinek nincs rá pénze,hogy mindennap megfürdessen egy csecsemőt kb 5 liter vízben,az ne szüljön gyereket.Nem kell luxusra várni a családtervezéssel,na de a ló másik oldalára sem kell átesni,azért mert valakiben feléled az anyai ösztön.Inkább elvenném a saját számtól a falatot,mitnhogy a gyerekre ne jusson meleg/kaja/víz ..ezek alapvető szükségletek

Aki lustaságból nem fürdeti,vagy "jóvanaz

úgy,nem lesz koszos" ,az valószinüleg ő sem fürdik minden nap. Igénytelenségnek tartom flenőtt embereknél,én hazajövök amunkából,lemosom tonikkal az arcom és tömény mocsok jön le a bőrömről,pedig nem trágyát lapátolok,csak simán végigmegyek a városon.

Főleg akisebb babák még evés közben is leizzadnak..biztos vagyok benne,hogy nekik is komfortosabb ha minden nap meg vannak fürdetve,ha "koszosak" lesznek,ha nem.Én egyetértek veled kérdező,de tudod ki mit hoz otthonról.

2011. dec. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
61%

Ja és persze nem arról írtam,hogy kimarad egy nap ritkán,mert elalszanak a gyerekek stb,ilyen előfordul.

hanem ha valaki rendszeresen elnapolja afürdetést.

2011. dec. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!