Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelőt bárhol tarthatok?

Keresztelőt bárhol tarthatok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy most költöztünk új helyre nemrég. A kisbabánk megszeretnénk keresztelni, de baromi körülményes itt a keresztelő, mindenki keresztlevele kell hozzá (2 szülő, 2 keresztszülő) kell egyházi esküvő stb.

Na hát most hónapokig tartó ügyintézésbe én nem kezdek meg több 100 km-t utazni a keresztlevelekért..

2 várossal arrébb nincs semmi macera ahogy olvasom a weboldaluk.

Vihetem ugyan oda is? Vagy ez is lakhelyhez kötött?


2019. jún. 1. 00:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom,nem helyhet kötött.
2019. jún. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*helyhez
2019. jún. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem helyhez kötött. Kérdés, hogy ha ennyire fontos neked a keresztség szentsége, akkor miért nem éri meg azt a "macerát".
2019. jún. 1. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem egészen értem, mi tart ebbe hónapokig.

Ha nem találjátok a keresztleveleket, telefonon keresztül is kikérhető, postázzák. Az esküvő meg gondolom nem volt olyan régen, hogy elvesszen a papír róla...

Egyébként nem lakóhelyhez kötött a dolog, de szerintem érdemes ott megtartani, ahová templomba jártok, hiszen a keresztelő egyben az egyházközösség ünnepe is.

2019. jún. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bárhol tarthatod.


De ahogy írták is a keresztleveleket ki lehet kérni telefonon és elküldik.

2019. jún. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk a keresztelésnek mindenütt ugyanaz a feltétele, így nem igazán értelek, így is úgy is ki kell kérned a papirokat. Hacsak nem katolikus helyett reformátusnak keresztketeted a gyereket.
2019. jún. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem ugyanaz, a gyerekkori falumban semmit nem kérnek, anyukám megkérdezte, egy bejelentő lap és ahéten vasárnap már lehet is vinni keresztelni.

Az se érdekli őket ha nem vagyunk házasok, igaz azok vagyunk de csak polgári volt.

Itt meg mint írtam, kell 4 ember keresztlevele ami az ország 4 pontját jelentené, kell egyházi esküvő, kell elbeszélgetésre járni.


14 éves koromig voltam templomba járó, azóta nem, de attól keresztelni szeretném, aztán majd eldönti ő magának hogy érdekli e vagy sem. De emiatt nem akarom a keresztszülőket akik 400 km-re laknak ide rángatni beszélgetésekre, meg nem akarok 4 különböző helyről 40 éves papírokat kéregetni. Ezért vinném olyan helyre, ahova egyszer elmegyünk, bejelentkezni aztán lehet menni keresztelni és kész.

2019. jún. 1. 08:18
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem a helyi templomban kereszteltuk meg mert itt akadekos volt a pap. Nekunk csak polgari eskuvonk volt, en megsem vagyok keresztelve csak a ferjem. Igy egy 15kmre levo templomban kereszteltek meg a lanyomat.
2019. jún. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Akkor jó, mehetünk máshova is. :)

Ez jó hír.

2019. jún. 1. 08:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyik gyereket sem a lakóhelyünkön keresztelték meg, sőt egyiket másik megyében is.
2019. jún. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!