Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudok kötődni a még meg...

Nem tudok kötődni a még meg sem született ikreimhez, fog ez változni?

Figyelt kérdés

7 hónapos terhes vagyok, 2 kisfiúval. Az első 3 hónap szenvedéssel teli volt, minden nap hánytam, vizesedtem, foginygyuladásom volt, a lábam begombásodott, vérhólyagos volt az arcom is, ami lehetett az kijött rajtam, igy nem igazán tudtam örülni. 3 hónaposan a férjem megismerkedett egy 18 éves lánnyal, akit titkolt, törölgette az üzeneteit. Azt mondta csak barátok. Aztán 6 hónapos terhesen kiderült, hogy igaz volt a jóslat, csal engem, sőt, beleszeetett, el akar menni. Abban a 3 hónapban depressziós voltam, tudtam hogy csal csak nem volt bizonyitékom, egyedül voltam lelkileg és érzelmileg, semmiben sem segitett, mai napig napi 10 órában vagyok nővér, és ezután én végzem a házimunka egészét. Mikor kiderült hogy fiúk, azt mondta csalódott és szomorú, ő lányokat akart. Megbocsátanám neki, amit tett, de nem igazán érdekli, nem tudja hogy menjen vagy maradjon, azóta minden nap megaláz (kövér vagyok, szarul főzök, hiányzik a barátnője, hozzak neki cigit (eddig nem is cigizett) stb.) Megigérte hogy az egy szobás lakásunk helyett keres a 9 hónap alatt házat, megcsinálja a jogsit, veszünk egy autót. Természetesen semmit sem tett, én vásároltam be a gyerekeknek és én fogom buszon elhozni 8+ hónaposan a kiságyakat és a pelenkázót. Annyira kényszerként élem meg az egészet, annyira semmi kedvem és erőm ehhez, hogy nem akarom a gyerekeimet se. Ikrek, és ez egy csoda, mégis úgy érzem hogy hatalmas nyüg ez. Nem tudom szeretni őket, nem tudok kötődni hozzájuk. Semmi kapcsolatom nincs velük, nem tudok rájuk gondolni se. Már most szörnyen érzem magam mint anya, és még meg sem születtek. Okolom őket, mert a férjemmel 4 éve boldog házasságban éltünk, egy álom volt az életünk, most pedig miattuk ez lett. Mi lesz ha a szülés után sem tud semmi megváltozni? Sem a férjem sem az érzelmeim a gyerekek iránt?

Kérlek ne itéljetek, tudom hogy rossz az amit érzek, de teljesen egyedül vagyok. Nincs segitségem, nincs házam, csak a férjem és a családja, akik szeretnek, és én el sem tudnám képzelni hová mehetnék 2 gyerekkel, egyedül.



2019. jún. 4. 10:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
55%
Valóban, 11. De nővérként külföldön se dolgozik 7 hetes terhesen ikrekkel.
2019. jún. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki épitő jelleggel tudott hozzászólni, itt valóban olyanoktól szerettem volna valami megnyugtatót hallani, akik átéltek hasonló érzelmeket. Eszemben sincs örökbe adni őket, hisz amint rendeződik a helyzetem, megbánnám.

Igen, 7 hónaposan dolgozom ikrekkel nővérként, külföldön, és muszáj, hogy ki tudjuk fizetni az albérletünket. Hivatalosan még egy hónapot dolgozhatok orvosi utasitásra. Ezt arra irtam, hogy nem egy olyan személy vagyok, aki most elvárja hogy eltartsák, vagy kinyalják a seggét csak mert terhes, egyszerüen csak hatalmas érzelmi válságba kerültem, amiből nem tudom hogyan mászhatnék ki, és jó hallani, hogy sokan akik nem érezték azt a hüdeanyavagyok érzést, később megváltoztak.

2019. jún. 4. 12:35
 13/18 anonim ***** válasza:
60%
Az biztos,hogy szeretni fogod őket. Főleg ahogy látod a fejlődésüket. Az biztos,hogy egyedül szörnyen nehéz lesz,de én inkább azt választanám egy ilyen férfi helyett. Undorító ember lehet. Ott ahol laksz nincs valami segítség az egyedülálló anyáknak? Nézz utána hátha...
2019. jún. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
17%

Kövezzetek meg, de a te helyzetedben én lemondanék a babákról. Nem fogod tudni ellátni, felnevelni őket, egy roncs leszel, a férjed nem fogja kivenni a részét semmiből. Ha nem lesz hol laknod, nem tudsz dolgozni miből fogtok megélni a babákkal? Ne kárhoztasd őket erre az életre.Te ugyan hiába bocsájtottál meg neki, úgy tűnik sem te, sem a gyerekeitek nem fognak kelleni neki. Ezzel a rohadt gyökér emberrel zárd le ezt a kapcsolatot.

A másik verzió hogy hazajössz és itthon szülsz, élsz a babákkal. Bár itt sem kell számíts nagy juttatásokra.

2019. jún. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%
Biztos változni fog ez az érzés, ne a fiúkat okold az idióta apjuk miatt. És ezt mondom úgy hogy hasonló helyzetben vagyok mint te! 8 hónapos terhes vagyok a terhesség alatt nagyon megromlott a kapcsoltunk,(pedig várt baba) de nekünk van már egy 3 éves gyerekünk is. A páromból 6 év tökéletes kapcsolat után úgy kiábrándultam ahogy csak lehetett, de ez nem a gyerekek hibája. És most én is úgy vagyok mint a #2-es néha nem "kopogna" hogy itt van lehet el is felejteném. 😃 Egyszerűen nagy rajtad most a nyomás, ami érthető. Én a helyedbe kidobnám, terhes megcsalni.. a legalja.
2019. jún. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó, csak úgy mondom mellékesen, en is külföldi vagyok és nálunk is inkább hónapokban számolják a terhességet az orvosok is. Nagyon ritka aki hetekben
2019. jún. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Első amit szögezzünk le, a kapcsolatotok nem a gyerekek miatt romlott meg. Ott már alapjaiban baj volt, csak gondolom nem érzékelted időben ( volt elég bajod amúgy is). A férjed egy undorító alak. Nem ítéllek el, nagyon sajnálom a helyzeted. Amit én javaslok neked, maradj nyugiba. A férjed egy marha, de nem baj, most ez mellékes. 2 kisfiad fog születni ami tényleg egy csoda! Nem kell rögtön kötődést érezned, nem vagy robot, ez nem automatikus. Nekem 2 hónap kellett ahhoz h egyáltalán azt felfogjam h ennek a pici babának én vagyok az anyja! Az igazi kötődéshez hónapok kellettek, pedig nekem fele ennyi bajom nem volt. Ne okold magad. Gondolj arra nekik a világ közepe leszel, és hidd el ők is neked. Visszatérve, maradj nyugodt, ha férjed menni akar menjen, ha maradni maradjon, ezt így nyugodtan megmondhatod neki. A családja biztosan segít majd ha ő nem is. Telik majd az idő, szedd rendbe magad, lelkileg is, testileg is, 2 éves koruk után mérföldekkel jobb lesz ( saját tapasztalat). Keress munkát, v menj vissza a régi helyedre dolgozni, keress egy albérletet és hagyd ott azt a barmot a pi* sába! Az amit terhesen művel veled elképesztő, nem érdemel mást. De ezt ki kell várnod. Addig is tarts ki, próbáld meg leszarni magasról.
2019. jún. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

miért nem teszed le kedves anyuka a jogsit?

miért a férfire kell ezzel is várni?

miért nem előbb jogsi majd utána gyerek és akkor nem kell a buszon hordozni a cuccot.

és csodálkoztok hogy nem birja a férfi ...besokall

ha meg mindig ilyen volt, miért szülsz neki gyereke/ket

?

bocsánat csak felkaptam a vizet, hogy mindig megy az egymásra mutogatás . . .

mindenkinek ugyan annyit kell beletenni a dologba

ház , pénz . munka , és igen akár a jogsi...te is eltudtad volna hozni legalább a kiságyat vagy valamit kocsival. ha lenne jogsid... a férjed meg a többit

na mindegy

nem bántani akartam semmit

tudom hogy nem ez a fő kérdés

és én is ilyen lennék ebbe a helyzetbe szörnyű lehet egy anyának... ebbe a helyzetbe lennie.

Akarta a párod is a gyereke/ket?

mondjuk nem tudom a párod mennyi idős, de neki is megkellett volna komolyodnia és segítenie stb

2019. júl. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!