Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Van akinek a babája nem duplázta meg a súlyát 6 hónaposan? (normál súllyal született) Mit lehet tenni ilyenkor?

Enyém most 4 hós és csak 5100 g, 3100zal született, nehezen hízik, csak anyatejes.Van elég tejem, és eszik is rendesen (mértem)

máj. 1. 20:40  Privát üzenet  

A válaszok
Nekem egyik se duplazta meg, én nem foglalkoztam azzal minek "kéne" lennie. Engem ezek a státuszvizsgálatok is hidegen hagytak.

A válasz 69%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont máj. 1. 20:46 Privát üzenet

Az én lányom sem duplázta meg, sőt 3 éves koráig soha nem érte el az előírt súlyt.

Nem csináltam semmit, nem volt soha kórosan sovány, mindig változatosan, szépen evett, évi 2 náthán kívűl semmi baja nem volt, így nem aggódtam ezen.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont máj. 1. 20:54 Privát üzenet
Egyébként pedig nem értelek, van még 2 hónapod hogy megduplázza!!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont máj. 1. 20:54 Privát üzenet
Fiam a 7.hónapra duplàzta meg. Ha hizik szëpen a babäd nincs gond. Az èn fiam mëg csak anya tejes volt havi 500 grammot hizott miùtan elkeztük a hozzätàpläläst 1 kg is hizott. 6 hósan 7200 gramm volt, ës 3940 született.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont máj. 1. 21:03 Privát üzenet
Az alacsony súllyal született babákra vonatkozik ez a szabály. Aki 3000g felett születik, nem baj ha nem duplázik.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont máj. 1. 21:21 Privát üzenet

Engem is stresszel a súlya

Duplázás volt igaz 4 hósan

De utána megtorpant a gyarapodás

Csesztettek a státuszon is

Nálunk a hozzátáplálás nem megy.. Addig a csak anyatejjel momden rendben volt

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont máj. 1. 22:39 Privát üzenet

Az én babám 2600-al született, tegnap volt 3 hónapos és 5500 gramm.

Ha elég 6 hóra duplázni engem miért nyüstöl folyton a védőnő meg a gyerekorvos, hogy kicsi a súlya?? :(

Folyton ezzel idegelnek...

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont máj. 1. 23:32 Privát üzenet
Mennyi volt a szuletese utani legkisebb sulya? Tudtommal a duplazast ahhoz kepest kell nezni, nem a szuletesi sulyhoz.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont máj. 2. 12:47 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

2800 g -mal vittük haza. Ahhoz képest még lehet hogy meglesz a duplázás, de borzasztó nehezen hízik.

# 9/9Időpont máj. 3. 20:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
6 hónaposan még nem forgó babák mozgása később hogy alakult?
2,5 hónapos babánál milyen mértékű a szemkontaktus, a mosoly és az egyéb szociális kézségek jelenléte?
Jöhet 5 hónaposan a hat hónapos növekedési ugrás? 🤔🤔🤔
1500g 40 cm született baba 8 hónaposan 8200g 68cm. Normál születési súlyú bab is átlagosan ennyi?
Mennyi a normál testhő pár hónaposan?
Hány kilóval és hány centivel szülted babádat? Hány kiló volt két hónaposan? Fiú vagy lány? Normál vagy császár volt?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!