Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éppen leszoktatóban vagyok az...

Éppen leszoktatóban vagyok az éjszakai kelésekről. Itt mindenki sikersztorikat ír le, de én már 4 napja síratom a babám. Folytassam?

Figyelt kérdés
Hány éjjel után rögzül a kicsiben, hogy nincs éjjel szopi? 8 hónapos
2010. júl. 8. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Hát, namost én csak a tapasztalatomat osztanám meg veled.

Ugye azt is írják, hogyha sír a gyerek nem szabad felvenni, hagyni kell, majd abbahagyja. Na, mondom oké. az első 15 perces bőgésnél még erősítettem magam, hogy "nem megyünk be, majd abbahagyja..." de 20 perc után feladtam és berohantam a picimhez, akinek már a könnye is folyt. Na, akkor mondtam, hogy lehet hogy más babánál ez jó módszer, de nálunk nem jó...

Na, ezt csak azért írom hogy vedd kalkulációba, hogy az 5. , 6., 7. stb. éjjelen is így fog sírni. Nálunk magától hagyta el az éjjeli szopit kb. 9 hónaposan, és az volt a jele, hogy felkelt, nyöszörgött és a kintlévő cumit visszarakta a szájába , majd aludt tovább. Ha igényli a babád a szopit szerintem ne tagadd meg tőle, azért mert "ez másnak bejön". Más babája mindig más:)

2010. júl. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Még egy kicsit több idő kell a sikerhez. :)
2010. júl. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
A szopisok nagy többsége amig szopik, egyszer tuti eszik éjjel. Sztem azt kéne megnézni, hogy eszik e ilyenkor ugy 150-200-at, vagy csak kortyol kicsit, aztán szunya. Mertnem mindegy, hogy éhes és azért sír és kelt fel téged, vagy mert igy van kedve. Ha rendesen eszik ilyenkor , akkor próbáld növelni a nappali kajabevitelt, töményebb ,laktatóbb ételekkel. Oka van, miért kel fel éjjel enni, ismétlem, ha tényleg eszik is rendesen. Ha igen, akkor viszont ne éheztetsd.
2010. júl. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Addig szopik, amíg be nem indítja a tejet és ami "magától" kispriccel és könnyen jön, azt megissza. Ez kb. tart 3-4 percig, a mennyiség kb. 30 ml lehet.
2010. júl. 8. 18:31
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Tehát nem az éhség miatt kel fel:) A mi babánk 2 hónapos korában egyszer csak úgy döntött, hogy elhagyja az éjszaka 3 óránként ébredést. (előtte 3 óránként ébredt és egy óráig nem aludt vissza, tehát átlagban 2-szer kelt.)Egész éjjel fent voltam, azt hittem valami baj van. Beteg...Néztem a hőmérsékletét... Felkeltettem (én hülye), de csak nyammogott a cicimen és visszaaludt.

Szerintem a Te babád csak meg akar róla bizonyosodni, hogy ott vagy és egy kis megnyugvást, ölelést keres.

ezzel azt akartam mondani, hogy nem biztos, hogy rá lehet szoktatni egy babát arra, hogy ne keljen fel éjszaka. Arról nem is beszélve, hogy szenvedtek mindketten, utána egy pár hét múlva más miatt fog ébredezni.

A miénk most 5 és fél hónapos és éjszakánként 4-5-ször(!!) ébredek hozzá, mert hason alvásból a hátára fordul, megijed, nyöszörög és vissza kell fordítanom. Utána jön más. Én a babára bíznám a dolgot, és semmiképp nem hagynám sírni.

2010. júl. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Miért akarod leszoktatni? Kisfiam 16,5 hós és 3 napja átalussza az éjszakát. Ő is már csak megszokásból ébredt, és csak cicin aludt visssza, így nyugodott meg. Engem nem zavart, nem bírnám hallgatni, hogy sír.
2010. júl. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
19.34-es vagyok. Illetve néha evett-néha csak "ivott" Vagy csak anya kellett éjszaka.
2010. júl. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod a cumit is, ha elfogadja, vagy megitathatod teával. Ha ilyen keveset eszik, akkor biztos nem az éhség miatt kel. Én sajnos nem szoptattam sokáig, így nem igazán tudom, hogy milyen, ha cicin alszik el. Mi cumit használtunk és használunk most is. Ha megébred, és nem alszik vissza magától, vagyis felébredek a nyöszörgésére, akkor visszaadom a cumit és már alszik is tovább.

Ha van türelmed hosszú ideig, akkor cicin altasd el, de sírni ne hagyd, szerintem ez nem jó módszer. Ha pedig le akarod szoktatni róla, akkor kitartónak kell lenned, és bevetni minden más módszert, amit csak tanácsolnak, vagy ki tudsz találni.

2010. júl. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a sírni hagyós módszer egy őskövület, ugyanúgy, mint a feles tej, meg a 6 hetes hozzátáplálás. Ma, a 21. században már az állatokat sem szabad szenvedni hagyni, szerintem teljesen jogosan.

Én úgy gondolom, ha sírni hagyom a babámat, akkor hogy jelezze számomra, ha valami baja van? előbb utóbb úgy fogja érezni, hiába "szól" nem foglalkozik vele senki. Nem hiszem, hogy megértené, hogy azért nem veszed fel, mert neki most aludnia kellene, csak annyit érzékel, hogy neki baja van és Te nem vagy ott, hogy segíts.

Lehet, hogy ez túl lelkizős álláspont, de én úgy gondolom, hogy nekem most (és később is) ez a dolgom, hogy a babával foglalkozzak, az ő igényeit figyeljem. Nyilván a sajátomat sem szabad teljesen elhanyagolni, de hidd el, ha felkészült rá a babád, akkor leszokik majd az éjszakai ébredésekről. Most még kellesz neki éjszaka is egy kicsit:))

2010. júl. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszi!!! :)
2010. júl. 9. 08:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!