Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudhatom előre melyik...

Honnan tudhatom előre melyik méretű ruha mikor lesz jó? Van valamilyen táblázat?

Figyelt kérdés
Októberben fog születni a babánk, kaptunk rokonoktól, ismerősöktől egy csomó használt babaruhát, viszont az ő babáik vagy tavasszal vagy nyáron születtek. Próbálom szortírozni méret szerint, hogy lássam, mit kell majd még beszerezni, de fogalmam sincs, mennyi ideig hord majd pl. 50-56-os méretet vagy mondjuk kb. hány hónapos korától lesz jó a többi méret, azokból is rengeteg van. Van valamilyen mérettáblázat, ahol babák növekedése van összefoglalva hónapról hónapra? Köszönöm a válaszokat.
2019. jún. 30. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Nekem is okt-ben fog szuletni a babam. (a nagyobb is őszi)


50-56 ha nem korababa es atlag meretu akkor kb 1honapig lesz jo. 62 meg kb 3honapos korig.


Rugikat, bodykat veszek en meg egy 62-68overalt a telre biztsoan kell majd. Kell megkotos sapka, olyan nadrag aminek van labfeje, bodybol atlapolost erdemes. Pizsibol gombosat. A next f&f ruhaknak van newborn, merete na az nekunk igen keves ideig volt jo. Az az 50-56. A 44 a koraméret. Hat nem tudom. Sztem eleg ha elso korben 62ig veszel elo cuccokat mert ha nagyobb is a babad az valszleg eleinte jo lesz.

2019. jún. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem felesleges ezen agyalni, elég akkor elkezdeni gondolkozni mik kellenek pl. a 74es méretben, ha már a 68ast hordja.

Az én kislányom pl. 15 hónapos és 3 hónapja hordja a 9-12 hós ruhákat, most kezdtem el venni a 12-18as (86os méretet).

Az sem mindegy, hogy a baba 48 vagy 56 cm-rel születik. Egyből borul minden.

Nekünk 50 cm-rel született, 50es rucikat nem is vettem, az 56os 6 hétig volt jó rá.

2019. jún. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

[link]


Bocs a link lemaradt.

2019. jún. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

Első hetekben 50 vagy 56, utána 2-3 hónapig 56, majd 62.


Ha adhatok egy tanácsot: ne hagyd hogy boldog-boldogtakan rádsózza full feleslegesen a totál más évszakban született gyereke ruháit mert lusta átválogatni vagy megoldani mi legyen velük. Nyár végi gyerekeim vannak, minden gyerekes ismerős zsákszámra hordta át a tél végi, tavaszi babák ruháit, konkrétan kaptam 56-os overállt, 36 fokban.......voltak akik ki is mondták: "úgysem tudok mit csinálni velük, válogasd át és dobd ki ha nem kell".

Egyrészt nem vagyok senkinek a kukása, másrészt rengeteg csodaszép ruhácskát vettünk a babáimnak, jó érzés hogy új ruhákban vannak. A kapott zsákok meg tele voltak szélesebb-mint-hoszabb bodykkal, foltos, kopott színű cucokkal amiket már eredetileg is turkált valahol az anyuka......én rosszul vagyok ettől.

2019. jún. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
2 kislányom van, kb azonos mérettel születtek, ugyanúgy anyatejesek és teljesen más a méretük. A nagy fél évesen hordta azokat a body-kat, amiket a kicsi most 4 hónaposan. 😊 Ezt nem lehet így előre megmondani.
2019. jún. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kiszámítani


Az én 1 éves babám akkora ruhát hord, mint a barátnőm 4 hós babája.

Nálunk épp kifele jön, a nagyobb, még nagy átlagosan, náluk pedig a kisebb már kicsi.


Azért " àtlagosan", mert a méretek márkánkként különböznek.


De unokatesóméknál a baba kihagyta a 68-as méretet konkrétan

2019. jún. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
A kislányom 56 cm- el született, az 56-os nem sokáig volt jó rá. Mint első babás anyuka, én sem tudtam, h mi lesz a praktikus. Anyósom vett is barátnőjétől csupa fidres-fodros nyári ruhákat. 2 részes, hátulgombolós. A lányom februári. Semmit nem tudtam ráadni. Újszülöttre nekem a body, rugdalózó (vagy micsoda) kombó jött be. Föleg bodyból az a lapozgatós, amit nem kell áthúzni a fején, rugiból az elől gombos, és a 2 lábánál is gombolható. Ezek csak praktikák, a kicsim sokszor kaja után, bealudt, és bekakilt, de öltöztetősen. Sokkal egyszerűbb volt így átöltöztetni, mert nem ébredt fel.
2019. jún. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazán hasznosak voltak, részemről mindenki pozitív értékelést kapott. Nem értem miért kell minden kérdésnél lepontozni másokat. -.-
2019. jún. 30. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!