Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirend és otthonülés, vagy...

Napirend és otthonülés, vagy ad hoc élet és csavargás?

Figyelt kérdés

Úgy érzem van valami, ami talán másoknak evidens de én mégse értem. Kerekítő, babaúszás, babamama torna stb.... ezekre hogyan lehet eljutni? A gyerekek általában elalszanak kocsiban/babakocsiban, de így meg borul az alvási rend, ráadásul a programok se feltétlen esnek egybe a beállt rutinnal. Vagy egyszerűen annyi a titok, hogy a napirend is egy túllihegett dolog és egyszerűen csak nem kell ennyire ráfeszülni?


Nem otthon ülő és ezzel elégedett anyukák válasza érdekel, hanem azoké akik mennek mindenfele a babával!


2019. júl. 3. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem ilyen jellegű foglalkozásokra, hanem heti 4-5 fejlesztésre, gyógytornára járunk a kislányukkal másfél hónapos korától. Én a napirendet igazítottam a fejlesztésekhez és próbáltam a fejlesztések időpontját is a napirendhez passzítani. Sőt az ikertesói napirendjét is hozzáigazítottam. Persze nem az első hónapokban, de kb fél éves korra már szépen összeállt minden. Amikor pedif átálltak a 3 alvásról a 2-re, akkor is igazítottunk mindenen. Én mindig azt tartottam szem előtt, hogy az utolsó alvás jó időben legyen, hogy az esti lefekvés ne csússzon, a többi alvásnál megengedtem egy kis rugalmasságot.

Szerintem aranyközépút a lényeg.

2019. júl. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

A csavargás is a napirend része. Délelőtt szokott lenni a baba-mama klub, heti egyszer. Ha pont akkor alszik, akkor nem megyünk. De igyekszem úgy intézni, hogy csak utána aludjon. Nem fárasztom le előtte.

A napirendben a legfontosabb a sorrend. Ami fix, szent és sérthetetlen, az az esti 7 órai fürdés, vacsora, és fekvés. De volt már olyan, hogy hosszú útról nem értünk haza, 19.30-kor ugyanúgy bealudt a kocsiban, itthon kivettük, pelus csere, öt perc szopizás után aludt tovább reggelig. Megszokta. Egy-egy ilyen miatt nem borul fel a napirend.

Minden egyéb, pl. az étkezések esetén, a sorrend az irányadó. Mondjuk délelőtt voltunk sétálni vagy a játszón, akkor 11-kor éhes lesz. Nem várom ki a 12 órai ebédet. Tele pocakkal meg bealszik. Ilyenkor picit többet alszik, az este 7 órai fürdésig nyűglődés nélkül ébren van.


Mondjuk én eleve úgy gondolom, hogy a napirend az ébredés, étkezések, és az alvások rendszere. Az, hogy kettő között játszótérre megyünk, vagy el kell mennem bevásárolni vagy a postára, az teljesen mindegy.

Ezeket útközben vagy nyaralás alatt is figyelembe vesszük, akkor eszünk, mint otthon. A kicsit nem zavarja, hogy nem a konyhaasztalnál uzsonnázik, hanem az állatkert középén. Viszont 4-kor egész biztosan ennie kell, úgy kell készülnünk.

2019. júl. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így voltam, míg napi kétszer aludt a gyerekem. Majd ha átáll a délutáni, napi egy alvásra, akkor menni fog. Nálunk ez kevéssel egy éves kora után történt meg.
2019. júl. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A napi kettő illetve egy alvást nappal, az éjszakai alvást leszámítva értem.
2019. júl. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első babámmal pont igy voltam, annyira odafigyeltem a napirednre, hogy alig jutottunk el valahová. Most a második babánál ezt nem tehetem meg, mert a nagyobikkal menni kell, igy születése óta rugalmas a napirendje. Ez azt jelenti pl hogy nem pont délben eszik minden nap és nem 1kor altatom minden délután. Igény szerint eszik, vagyis ha eszik valamikor tudom hogy kb 3 óra mulva megint éhes lesz. Programra nem megyünk ha látom hogy álmos, mert csak hiszti lenne végig. De ha hosszabb útra megyünk, azt alvásidőre tesszük hogy tudjon aludni. Csúszások vannak, de ami nálunk is fix az az este 8órás fürdés, vacsi, alvás.
2019. júl. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem napirendezek, mi menősek vagyunk, sose ülünk otthon.

Pl van aki azért nem megy sétálni a gyerekkel mostanábam hetekig mert kánikula van este 7kor meg már fürdet mert akkor kell...

Hát nem tudom, én meg nem ülnék emiatt itthon 1 hónapig.

Általában mi is fürdetünk 7kor dede mivel most 7-8 körül van kellemes idő akkor megyünk sétálni és 9 után fürdetünk csak. Van egy kölyök border collink, neki is kell este a séta, a kertben nem fut annyit.


5 hónapos a baba de pl hétfőn egész napos horgászaton voltunk. Evett aludt ott is, meg pihent a napernyő alatt.


Ha nagybevásárlásra megyünk oda is du 5kor indulunk késő este érünk haza.


Én nem napi rendezek. Persze tudom nagyjából mikor éhezik meg, azzal kalkulálok, de amiatt nem maradunk itthon soha, visszük magunkkal a kaját ha úgy esik.

2019. júl. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!