Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vélemeny névadásról?

Vélemeny névadásról?

Figyelt kérdés

A hetekben történt, hogy beszélgettem a nővéremmel aki most jelenleg terhes. El kezdtünk beszélni és feljött a név választás, hogy beszéltek e már róla vagy sem. Ekkor elmesélte, hogy már úgy nézik megvan a baba neve.

És itt jön igazából az, hogy nem tudom, hogy ez fura vagy sem?

A baba neve úgy jött, hogy egy híres külföldi YouTube sztárpár gyerekének a neve. Semmi flancolas nincs benne, nem magyarba lakunk szóval ezzel sincsen gond.

Viszont úgy képzeljetek el, hogy (nem szeretnem leírni a nevet) pl. az ennek az adott kislánynak a nevek hogy mondjuk Hazel Olivia Xy

És ugyan így szeretnek adni tesom az első masodik nevet csak ugye az apuka vezeték nevével.

Előszőr nem is gondoltam bele, sőt semmi furat nem láttam bele. De egyik közös barátnőnk mondta, hogy ő ezt nem igen érti és eléggé furcsa ez. Hisz ha a gyerek megkérdezni majd el mondjak neki, hogy kiről neveztek el?

Igazból úgy vagyok vele, hogy az ő lányuk lesz és ha nekik tetszik nekem is jó, és tudom hogy ez nem egy hóbort nála hisz az első babájuk neve nem így lett adva.

De kiváncsi lennek azért a ti véleményetekre? Mit gondoltok erről?:)



2019. júl. 6. 00:01
 1/8 anonim válasza:
67%
Kevésbé kínos, sőt még bőven vállalható is ahhoz képest, amiket egyesek adnak gyereküknek, akár kishazánkban. Pl. Így fonetikusan "Dzsézönsztethem" vagy a klasszikus "Son Goku".
2019. júl. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem semmi fura nincs ebben. Engem úgy neveztek el, hogy egy zsebkendő csomagolásán látta anyu az adott nevet, én úgy neveztem el a lányomat, ahogy egy rajzfilm (és regényhőst) hívnak. Ezen kívül még az MTA listáját nézegettük. Semmivel nem hangzik jobban szerintem, hogy egy listáról tetszett meg a gyerek neve, vagy egy youtuber/szomszéd/ismerős gyerekének az ötlete alapján. Nekem még a nődokim is tett javaslatot a névre és őszintén elgondoloztam rajta, mert amúgy nem volt rossz. Én pl szeretem a nevem, nem igazán érdekel, hogy hogy jött az ötlet, szerintem nem ez a mérvadó.
2019. júl. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

1!


Az általad említett két krealmany egyike sem anyakönyvezhető Magyarországon, de ne zavarjon.



Kérdező!


Igen sok esetben kapja a gyerek a nevet valami ismert ember után.

2019. júl. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem is nagyon jön szóba, hogy miről/kiről lett elnevezve a gyerek. De ha eszébe jut 15 év múlva, már csak annyi marad meg a sztoriból hogy látta valahol neten és megtetszett...
2019. júl. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, a gyerekem megkérdezi-e majd, miért az lett a neve, de a barátok, ismerősök nagyon sokszor szokták (nem túl gyakori nevet választottunk). A magam részéről szégyellném azt mondani, hogy a JayZ gyereke után (tudom, nem youtuber, de Elek Zoltánon kívül nem ismerek youtubert).
2019. júl. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kicsit más, de az én fiam azt a nevet kapta, ami a kedvenc magyar énekesemé is. Mikor válogattuk a neveket felvetettem ezt is és a férjemnek is megtetszett.

A barátaim kérdezték, hogy az énekes miatt kapta-e ezt a nevet, de senki másban fel sem merült.

Ha normális nevekről beszélünk, mint pl a Hazel Olivia, abból senkinek nem fog leesni, hogy konkrétan valakiről kapta a nevét, ha kérdezik, ez tetszett.

A lányomnak meg ugyanaz a neve, mint a férjem exének, mégse róla neveztük el :)

2019. júl. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem ha átlag nevekről van szó, akkor mind1. Különleges nevet vki után akkor adnék, ha az illetőt példa értékűnek tartom, azonosulok vele, szeretnèm, ha a gyerekem hasonlítana hozzá.

Szerintem ez teljesen jó érv a névadásra.


Nekem az a furcsa, amikor valaki teljesen koncepció nélkül válogat, pl felsorol 5 névötletet, abból az egyik vallásis jelentésű konzervatív név, a másik ősmagyar, a harmadik most divatba jövő ismeretlen eredetű név, a negyedik szláv, az egyik négy szótagú a másik becézett.

2019. júl. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

2-es nagyon aranyos a történeted.:)

Ha példát kéne hozzak talán még úgy tudnám leírni, hogy ha valaki ismeri az Ace Familyt, na és az ő kislányuk nevét adna (Elle Lively)

Igazból nekem is csak az ugrott be, hogy magába egy keresztnév nem feltűnő hisz pl millió Elle szaladgalhat itt ahol mi, csak így együtt pont ugyan az a 2 keresztnév ritkább.

De a lényeg, hogy egeszseges legyen!:) A név nem is annyira lényeges.

2019. júl. 6. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!