Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A magyarorszagi es erdelyi...

A magyarorszagi es erdelyi magyarok ujszulottjei kapnak 10/10 -est az Apgar skalan? Ha csak 9/10-est kapnak azt milyen problemak miatt kaphatjak?

Figyelt kérdés
Nekem mind a ket gyerekem 9/10 -est kapott de nem tudom miert , nem mondta senki pedig tokeletesn egeszseges gyerekekrol van szo, sot en nem is tudok olyan gyerekrol amelyik 10-est kapott volna pedig egeszseges babakrol van szo.
2019. júl. 9. 08:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Ahol en szultem az egyik gyereket, ott a 9/10 a max, mert ahogy kibujnak leszivjak a magzatvizet a szajukbol, orrukbol rutinbol. Mindegyik babanak leszivjak.

Mivel ez beavatkozsnak szamit (akkor is, ha nem indokolt), igy 9/10-es apgar lesz belole.

En is onnan tudom, mert rakerdeztem, ugyanis elotte szultem mar mashol, ahol 10/10-es apgart kapott elsore is a baba. Erdekelt, hogy volt-e valami gond, miert lett “csak” 9/10 (ami amugy tokeletes), ugyanis szuleskor en nem erzekeltem semmi problemat. Akkor mondta a doki, hogy emiatt, de en ebbol nem is lathattam semmit, mert kb az elso masodpercben megcsinaljak, ahogy kint van a feje.

2019. júl. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A megfigyelt öt életjelenség:


bőrszín,

izomtónus,

reflexek,

szívműködés

légzés.


Az Apgar-értékek értelmezése és értékelése

8–10 pont: minden rendben van az újszülött babával, semmilyen beavatkozás nem szükséges.

5–7 pont: bőringert alkalmaznak az orvosok (csípés, bőrmasszázs), oxigén adása válik szükségessé maszkon keresztül.

0–4 pont: a baba intenzív terápiás ellátásban részesül, elszállítják az újszülött intenzív osztályra, ahol alaposan megfigyelik és szükség esetén kezelést alkalmaznak.


Hogy jön ide a származás?

2019. júl. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy kitisztitjak a baba szajat szuletes utan , de azt nem gondoltam hogy ezert adnak 9/10 -et


Ha mar azt mondtak a dokik hogy minden ok a gyerekkel nekem tobb kerdesem nem is volt.


2#

kerdesedre valaszolva

-egyreszt kivancsi vagyok arra hogy az erdelyi magyarokat ba"tatjak csak vagy ez igy normalis a 9/10, vagy esetleg Magyarorszagon megadjak a 10-est akkor is ha pl. leszivjak a magzatvizet a baba szajabol

2019. júl. 9. 08:32
 4/11 anonim ***** válasza:
Kislányom 10/10-et kapott.
2019. júl. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A 9/10 teljesen jó, nem értem hogyan lehet ezt származási alapon értelmezni, de azért igen érdekes, hogy te még az apgar értékbe is ezt látod bele.
2019. júl. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A nagy 10/10et kapott.

A kicsi 9/10er, mert sötetebb volt a bőrszíne, tehát lilább/vörösebb volt, mint gondolom a megszokott. Nekem legalábbis azt mondták, azért kapott 9et.

2019. júl. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyfiúnk 9/10-et kapott, mert kicsit kékebb volt, de éppenhogy csak.

Kistesók 8/9-et mert egyiküknek a színe nem volt szép, egyikük nem sírt fel egyszerre, harmadikuk pedig par másodpercig neopuffolni kellett. Tény, hogy neki kicsit kreolosabb a bőre, lehet azért. 🤣 Vicc volt. De szerintem egy kicsit nyugodj meg es ne csinálj az apgar értékekből is nacionalista kérdést.

2019. júl. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mind a 2 babàm 10/10-et kapott, bár halvàny lila gőzöm sincs mit csinàltak velük amìg felöltöztetve meg nem kaptam őket
2019. júl. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindkét gyermekem 10/10 apgart kapott.
2019. júl. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem mind a kettőnek el volt lilulva az egyik keze, valahogy elfeküdték. Ez kb egy órával a születésük után már nem látszott, de emiatt kapott mindkettő 9-et. Egyébként mennyire röhejes dolog ez, hogy alig születnek meg és már követelményeknek kell megfelelni...
2019. júl. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!