Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Este ha leteszem a 2hónapos...

Este ha leteszem a 2hónapos fiam, nem tudok elaludni, mert állandóan minden kis rezdülésére felkapcsolom a villanyt, ha gyanús hangokat ad ki kikapom a kiságyból.Kezdek megőrülni? Mással is volt ilyen?

Figyelt kérdés

Borzasztó érzés, és csak este jön elő. Biztos a sok hülyeség amit összeolvastam a bölcsőhalálról itt a neten meg a Kismamában. Egy megoldás van, ha velünk alszik az ágyban, akkor viszonylag nyugodtan alszom, csak a páromnak nem tetszik a dolog.

Mikor fog ez elmúlni?


2008. nov. 14. 08:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
50%
Nem szeretnék vitába szállni, kell-e vagy sem, de az autódra miért teszel risztót? A lakásodra? A gyermekedé fillérekbe kerül ezekhez képest és mégis fontosabb, mint bmilyen drága tárgy az életedben! Inkább riasszon feleslegesen, mint arra ébredj, hogy késő! Nem Afrikában vagyunk, könyörgöm, teljesen mindegy, hogy hol, ilyen segítség létezik és mindenki maga döntse el, hogy él-e vele, vagy sem!
2008. nov. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, hogy én sem leszek túl népszerű a válaszommal, de szerintem sok mindenben igaza van a 7 hónapos kisfiú anyukájának. Én egy másik 7 hónapos kisfiú anyukája vagyok, és a kisfiunk velünk alszik. Ha kicsit felsír, vagy forgolódik álmában az ember úgyis ösztönösen felébred. Nem kell túlzásba esnünk az aggodalmakkal. Gondolj arra, hogy azért született kisbabád, hogy egyszer egy csodálatos felnőtt ember legyen belőle. Persze a lehető legjobban kell rá vigyázni, de bízni kell abban is, hogy az ő kis életének megvan az értelme és a célja,nem fog vele semmi baj történni. Egyébként nem akarok mumus lenni, de én például nem szeretem ezt a sok digitális, elektromos, ilyen és olyan hullámon keresztül működő ketyerét (pl. légzésfigyelő) a kisbabám körül tartani. Mi van, ha egyszer kiderül, hogy mégis káros, mi meg rajta fektetjük az érzékelőlapján a babánkat? De ez csak egy vélemény...
2008. nov. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%
Köszönöm kedves előttem szóló. Én csak egy másik lehetőséget ajánlottam figyelmetekbe, ami mellőzi a légzésfigyelőt, mint egyetlen megoldást. "Afrikás"...:)
2008. nov. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Én is így vagyok ezzel. A legnagyobb parám a bölcsőhalál. Mondjuk én asztmás vagyok és nagyon félek, hogy örökölte... csatlakozom az előttem szólókhoz, mindenképp szerezz be egy légzésfigyelőt. Én 22 ezerért vettem. Angelcare! Használtan nem mertem volna, mert az élete függhet tőle. Ja és olvass utána az újraélesztésnek is, sokkal nyugodtabb leszel. Mert ha esetleg baj történne, fel legyél készülve. Mert az csak egy dolog, hogy riaszt a légzésfigyelő, az még nem ment életet. Mondjuk nekem volt már úgy, hogy annyira bealudt a babám, hogy nem vett levegőt. Akkor elég volt csak annyi, hogy kivettem az ágyból, arra megriadt és levegőt is vett egyből. Én szeretnék nagyon a babóval aludni, de nem merek. Nyugodtabb vagyok, ha az ágyában van és látom villogni a zöld fényt, ami a légzését mutatja. Néha ha éjszaka megriadok, mert már mondjuk nem hallom a szuszogását, akkor ha meglátom a villogó zöld fényt, tudom, hogy minden rendben és alszok tovább!
2008. nov. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
37%
Az előző válaszoló vagyok. Most olvastam végig a kommenteket. Jesszus....hogy jön ide afrika? Én úgy gondolom, hogy ott sokkal nagyobb is a csecsemők halálozási aránya mint nálunk.... a körülmények miatt! Szerintem vegyél légzésfigyelőt! Hidd el sokkal nyugodtabb leszel és biztonságban lesz a babód!
2008. nov. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
34%
Nekem 3x riasztott be az angelcare 1,5 honap alatt-szerencsere indokolatlanul. a 2. utan allitottam az erzekenysegen, de megegyszer ugyis becsippantott. Na, akkor szetszedtem es elraktam. Inkabb vettunk babamonitort, amin keresztul hallhatom a legzeset, vagy ha nagyobb lesz es jatszik a jarokajaban hallhatom a neszezeset, amig konyhazok. Olcsobb is, es nekem jobban bevalt. Azt a 3 agybol-kiugrast rekordido alatt senkinek nem kivanom.
2008. nov. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Látom igazából mindenki aggódik, csak ki ezt, ki azt a megoldást választja. Szerintem az nem megoldás ha veszek ilyen kütyüt. Saját félelmeimet kell legyőznöm. Ezzel nem oldom meg. Egyenlőre velünk fog aludni, megbeszéltem a párommal, aztán remélem, hogy ez a fóbia (mert ez az) olyan gyorsan fog elszállni, mint amilyen gyorsan jött.
2008. nov. 14. 12:23
 18/20 anonim ***** válasza:
49%
A 2.válaszoló vagyok.Mivel a te babád,úgy és azt teszel,ahogy és amit jónak látsz.De ne gondold,h biztonságosabb az,ha veletek alszik.Ráleheltek,melegítitek stb.De mivel te ezt találod a legjobbnak,ez nyugtat meg,tedd azt.
2008. nov. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én is nagyon féltettem a lányaimat a bölcsőhaláltól. Hasonlóan nyugtalankodtam mint Te, de a picit ne zavard fel álmából, ne vedd ki a kiságyából a villanyt felkapcsolva. Sőt ha köztetek alszik, hallottam már olyat, hogy pont így halt meg a kisbaba. /Szerintem a szülők testmelegétől ő is felmelegedett, ami az egyik kiváltó ok ha jól tudom/ Elég, ha a kiságya a Ti ágyatok mellett van közel és közben hallod a kis szuszogását ha alszik. Képzeld magad az ő helyébe, édesen, jóízűen alszik, közben kitakarják, kikapkodják a kis ágyából, felkapcsolják a villanyt is. Neked hogy esne? A férjed is szeretne nyugodtan aludni, gondolom másnap dolgozni megy, fel kell kelnie másnap, megállni a helyét a munkahelyén. Én is félálomban aludtam mind a kettővel, de ott volt a fejemnél a kiságyuk és rájuk is így tudtam figyelni, de nem ébresztettem fel őket.
2008. nov. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A légzésfigyelőnek semmi értelme, ha nem tudtok újraéleszteni. A baba nem azért vesz hosszú idő után levegőt, mert felijed a sípolásra, ilyen nincs. Ha nem lélegzik tényleg, nem fog erre felébredni sajnos, akkor tényleg segítség kell. Ha a babával alszotok, nem lehet légzésfigyelőzni, mert a ti mozgásotokat is érzi. Amúgy nyugodtan aludjatok vele,ha nem öltözteted be és nem egy takaróval alszotok, nem fog túlmelegedni. Ideiglenes megoldás lehet, hogy a kiságyat olyan magasra állítod, mint a ti matracotok, leveszed az oldalát és odatolod közvetlen melléd. Így kéznyújtásnyira fekszik tőled, mégis a saját ágyában. A félelmeidet segít legyőzni, ha megosztod valakivel, akiben megbízol, iletve klassz, ha jó a védőnőd, akivel meg tudod beszélni.
2008. nov. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!