Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Este ha leteszem a 2hónapos...

Este ha leteszem a 2hónapos fiam, nem tudok elaludni, mert állandóan minden kis rezdülésére felkapcsolom a villanyt, ha gyanús hangokat ad ki kikapom a kiságyból.Kezdek megőrülni? Mással is volt ilyen?

Figyelt kérdés

Borzasztó érzés, és csak este jön elő. Biztos a sok hülyeség amit összeolvastam a bölcsőhalálról itt a neten meg a Kismamában. Egy megoldás van, ha velünk alszik az ágyban, akkor viszonylag nyugodtan alszom, csak a páromnak nem tetszik a dolog.

Mikor fog ez elmúlni?


2008. nov. 14. 08:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Mi anyák, mindig is aggódni fogunk :) Én a légzésfigyelőt ezért is vettem meg, nagyon hasznos, nyugodtabban is alszom. Vegyetek egyet, hidd el, nagyon megéri, nekem eddig egyszer riasztott, nem tévedett! Később vett a lányom levegőt, persze lehet, hogy vett volna a figyelő nélkül is, de a riasztó hang kicsit magához térítette. Most már 7 hósak vagyunk és még mindig használom.
2008. nov. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
56%
A párodnak tökéletesen igaza van!Ha olvastad a bőlcsőhalál lehetséges kiváltó okait,akkor tudod,h a túlmelegedés is közte van.És nem ajánlatos a babával aludni.Vegyetek légzésfigyelőt,olyat,ami bébiőr is egyben-pl.AngelCare 401-és akkor hallod a legkisebb neszezését is.Sztem ez a túl aggódás a babának se tesz jót.Neked milyen lenne,ha az éjszaka közebén felkapcsolnák a villanyt???És hirtelen vki kirántana az ágyból???Frászt kapnál,nem???Ez így senki nem jó!!!Beszélj a védőnővel,a dokitokkal,ha ez sem változtat semmin,én a helyedben segítséget kérnék.Lehet,h most még nem zavarja ez a kis éjszakai közjáték,de ha nagyobb és okosabb lesz,már nem fogsz tudni mit kezdeni vele,amikor majd ettől felébred,sír és nyűglődik.Az egész napotokat is tönkre teheti.Picit próbálj uralkodni az aggodalmadon,másokban is vannak rossz érzések,hülye gondolatok-nekem 2 gyerekem van,és a 2.nál is vannak-de ezt elhessegetjük!Jó és NYUGODT babázást kívánok!
2008. nov. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
39%
az előző válaszolóval tökéletesen egyetértek! Ne legyél idegronyó, a babád is hisztis lesz. Az én lányom is olyan hangokat ad ki hogy a hajam égnek áll tőle de közben csukva a szeme. Amíg nem kezd sírni addig nincs nagy baj:-)
2008. nov. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Mintha magamat hallanám!!! Nekem 1,5 hónapos a kislányom és most van a 4. nap, hogy az ágyában alszik, eddig rajtam aludt egész éjjel, mert pontosan, ahogy te leírtad, féltem, nehogy baja legyen, mindig nézegettem, amikor az ágyban volt, így nem tudtam én sem aludni, kivettem, magamra tettem és megnyugodtam. Persze utána reggel alig bírtam felkelni, mert azért meg is nyomta a hasamat és nem alszik az ember ilyenkor úgy, ahogy tudna. Aztán kaptunk egy légzésfigyelőt kölcsönbe, beüzemeltük és azóta bent merem hagyni az ágyában, sőt, simán hátat is fordítok a kiságynak (egy méterre van az ágyunktól, de eddig mindig néztem, felé fordultam), tudok oldalt fekve is aludni. Szerintem érdemes venni egyet vagy kölcsönözni, amíg megnyugszol, mert egy ideig még oké az együttalvás, de ahogy nő, úgy nő a súlya is és szerintem az igénye is, hogy normálisan aludjon. Rajtam úgy érzem, nem aludt ilyen jól, mint az ágyikójában, letettem tegnap is 22-kor és hajnali 3-kor kelt enni :) Kitartást, tudom, nehéz, de próbáld meg nem hergelni magad, semmi baja nem lesz a babádnak és amúgy is tudod, nem szabad az ördögöt a falra festeni! Kitartást!!!
2008. nov. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, jó hallani, hogy nem vagyok egyedül. Nekünk is 1méterre van a kiságy, és én is oldalra fordulva alszom, ha a kiságyban van. Én magam mellé szoktam venni az ágyba, és így is átalussza az egész éjszakát.

És ez a légzésfigyelő hogy működik?

2008. nov. 14. 09:18
 6/20 anonim ***** válasza:
64%

szia! a légzésfigyelőnek van két panelje, amit a kiságy matraca alá kell rakni, és ez érzékeli azt a nyomásváltozást, ahogy levegőt vesz a picur. Ha nem vesz levegőt, riaszt.

Nagyon jó, én is ezért ragaszkodtam hozzá, hogy vegyünk, mert nem akartam állandóan azon aggódni, hogy lélegzik-e.

A lényeg, hogy jól kell beállítani az érzékenységét, hogy ne riasszon tévesen (5 fokozatban állítható az Angelcare, de elég 3-as és 4-es közé állítani).

Tényleg megnyugtató, hogy van. Nem olcsó, de szerintem minden pénzt megér.

2008. nov. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
32%
Hello csajok!Mennyibe kerül a légzésmegfigyelő????
2008. nov. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Az utolsónak: elég húzós. Én olyat vettem, ami csak légzésfigyelő, nincs bébiőr funkció. Használtpelenka- tárolóval adták akciósan 24 000 ft-ért.
2008. nov. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%
Biztos nem leszek itt népszerű, de én így gyűrtem le a félelmemet: paráztam mikor még terhes voltam, hogy mi lesz a babámmal, állandóan azt ismételgettem magamban hogyan kell újraéleszteni (enélkül a légzésfigyelő is egy nagy kalap...). Hál'Istennek győzött a józan ész. Először is arra gondoltam, amikor én, vagy a szüleim vagy a nagyszüleim babák voltak, hol volt még a légzésfigyelő? Másodszor meg nem volt koraszülött, kissúlyú a kisfiam, tehát elméletileg szépen kifejlődött szervekkel rendelkezik, aki természetesen életben akar maradni ..:), hisz a levegővétel a világ legtermészetesebb dolga. Persze én is sokszor figyeltem lélegzik-e még, de nem hagytam, hogy a saját félelmeim eluralkodjanak rajtam, mert akkor tulajdonképpen mindenért aggódhatnék és az ügye nem szül jót. Túlzásnak tartom amiket itt leírtatok és sajnálom aki nem tud felülemelkedni ezeken a félelmeken, milliónyi kisgyerek él légzésfigyelő nélkül, gondoljatok Afrikára. Szóval vegyetek erőt magatokon, tudom nehéz..de sikerülhet. 7 hós kisfiú anyukája
2008. nov. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
17%

én használtan vettem... a vatera és a tesz vesz tele van vele. Ha hiszitek hanem, nekem egy több, mint 10 éves van, baby sense márkájú, és nagyon jó! (első voltam, és nem értem, miért pontoztak le, de mindegy, higgyétek el, nagyon hasznos) A szomszéd apuka 2 hónapja rendelt a vateráról angel care légzésfigyelőt bébiőrrel együtt 14ezerért, nagyon meg vannak elégedve. Csak azért mondom, mert nem kell egyből a brendonba szaladni, általában egy évig használják.


[link]


[link]

2008. nov. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!