Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Nagy baj, ha időnként elől...

Nagy baj, ha időnként elől hordozom a 8 kiló feletti babámat?

Figyelt kérdés

6 hónapos (lassan 7), csatos hordozó. Az oka, hogy elől hordoznám egyrészt az, hogy hévvel szeretnék közlekedni, arra nem tudok/akarok babakocsit feltenni, viszont tömegközlekedésen nem szívesen hordoznék háton, a másik pedig, hogy van hordozós kabátom, ami elöl hordozásra van kialakítva.

Úgy tudom nem szabad elöl hordozni ekkora babát, de mi történik ha mégis? Megoldható azért szerintetek? Ha igen hány kilóig?


2019. dec. 4. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Vigyed, ha bírja a hátad. Max az történik, hogy fájni fog a hátad vagy beáll. Nincs az elöl hordozásnak kőbe vésett súlyhatára. Mindenki ameddig elbírja

Én már 7 kilósan se nagyon tudtam elöl vinni, hátra meg még kicsi (3 hónaposan már 7 kiló volt)

2019. dec. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amikor lázas, beteg volt, még tizen1-2 kilósan is előre kötöttem fel, mert csak ott nyugodott meg.

Szerintem amíg bírod és nem okoz különösebb gondot, addig nyugodtan. Csak a derekad szabja a határokat ;)

2019. dec. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

A elsőre ne hallgass. Méhsüllyedést, a szalagok, izomzatok gyengülését eredményezi, ha folyamatosan hosszabb távon ekkora súly nehezedik a nő szerveidre.


Tömegközlekedésen énis előre rakom a 15kg-s lányomat, de ahogy leszálltunk forgatom is hátra. Azt javaslom vegyél egy háton hordozós kabátot, vagy öltözzetek külön, és csináld úgy ahogy én, hacsak nem akarsz idő előtt inkontinenciát.


Persze van amikor a helyzet felülírja a saját testünk iránti aggodalmat, pl ha beteg és csak elől nyugszik meg, de ezeket a helyzeteket próbáljuk lekorlátozni havi 1-2 alkalomra, szóval minnél kevesebbre, a saját testünk védelmében.

2019. dec. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem nagy baj. És ha ölben cipelnéd? Ugyanúgy elöl lenne, nem hátul.
2019. dec. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Uh. Köszi a válaszokat, csak most nehéz eldönteni hol az igazság...
2019. dec. 4. 14:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Lépj be facebookon a Babahordozás-kérdések válaszok csoportba. Ott szakképzett, iskolát végzett hordozás tanácsadók fogják megerősíteni amit írtam. Én nekik hiszek, és nem a gyakori kérdések népének.
2019. dec. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Időnkénti hordozástól nem lesz súlyos bajod, max hátfájás. De tény, hogy ekkora súlyú babát már háton érdemes. Én néha magamra kötöm Bondolinoban és ilyenkor elől szokott lenni a 10 hónapos 11 kg babám. A háton hurcizást nem szereti.
2019. dec. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!