Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Meddig erőltetnétek a babakocs...

Meddig erőltetnétek a babakocsit, ha se te, se a baba nem szeretitek?

Figyelt kérdés

Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy csak és kizárólag kinézetre választottam babakocsit, más alternatíva nem is érdekelt. Ráadásul ezt is megrendeltem, mert éppen akció volt egy oldalon rá...

Amíg bele nem tettük a babát, addig imádtam, kinézetre még most is 10/10 nekem. Viszont hasznosság, praktikusság szempontjából inkább -1 ...


Még csak 2 hós a pici, de már inkább úgy megyünk mindenhova, hogy autóval és cipelem utána a az autóshordozóban. Szenvedés neki is ez a babakocsi, én meg már azon is gondolkoztam, hogy kiteszem valahol és a férjemnek meg azt mondom, ellopták. Főleg, mert ő már a terhességem alatt is mondta, hogy ne vegyem meg, nézzünk még szét, próbáljunk ki más típust/fajtát is, hátha találunk jobbat.


Slusszpoén, hogy szülés után megláttam az igazi "álombabakocsit" az egyik barátnőmnél, csak valamiért korábban az a márka nem is érdekelt, nem keltette fel a figyelmem.


Teljes áron nyilván nem tudnám eladni, boltban nem vennék vissza (azért volt használva). Szóval tanácstalan vagyok... Vagy reménykedjek, hogyha elég nagy lesz a sportrészhez, azzal jobb lesz?



2020. okt. 16. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Hordozd.. Egyszerűbb.
2020. okt. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Venni akarsz egy újat? Én biztosan nem tenném, pár hónap eltelik és a sportrész kell már neki. Az autós hordozót nem lehet a vázra csatlakoztatni? A mózest sok baba utálja. Ha nagyon nem megy sehogy a babakocsi inkább hordoznám, kendőben, később csatosban.
2020. okt. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Melyik babakocsi ez? Csakhogy már ne essen ebbe a hibába.
2020. okt. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Azért egy-két hónap múlva nem birod az autós hordozóban cipelni.

Szerintem a legbecsületesebb dolog az lenne, ha a férjed elé állnál, elmondanád, hogy igaza volt a kocsival kapcsolatban. Utána eladnád ezt a kocsit és vennél egy olyat, amit használni is fögsz.

De a sógornöd "álomkocsiját" azért elöször próbáld ki, nehogy utána azzal is így járj!

2020. okt. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Az, hogy a baba nem szereti, az egy dolog, elofordulhat, hogy csak honapok utan, ( vagy meg akkor sem) baratkoznak meg a babakocsival.Az ujban is valoszinuleg ugyanugy uvolteni fog, ha most sem szereti. Viszont, mivel szamodra nem praktikus, ezert en mindenkeppen eladnam a francba, szinte uj, nyilvan teljes arat nem kapnal erte, de az ami neked nem kenyelmes, az masoknak az lehet. Hulyeseg lenne csak ugy elhagyni, majd hazudni rola. En amugy nem csinalnek ebbol akkora gondot, vennek egy masikat, akar hasznaltan is, csak elotte mindenkeppen megneznem eloben.
2020. okt. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Próbáltuk úgy is, hogy a hordozót csatlakoztattuk a babakocsira, de mivel a kerekek is problémásak az itteni járdához/macskakőhöz, így abban is ugyanúgy "dobálva volt" a baba.


Vannak helyzetek, amikor macerás a hordozás. Mi sokat közlekedünk autóval (napi szinten), ott nem lenne egyáltalán egyszerűbb. Itthon szoktam amúgy, ha nyűgösebb délutánjaink vannak, de nem rajongunk annyira érte. Ő amúgy jól elvan az autós hordozóban is, de ugye abban nem lehet nonstop és mint ahogy az egyik válaszoló írta, ez később nem lesz kivitelezhető, ahogy nő a pici.


A másik babakocsit próbáltam, úgy is, hogy a barátnőm kisfia volt benne, úgy is, hogy az én lányom. Meg mielőtt megvennénk, alaposabban átnézném, utána olvasnék, kikérném az eladók véleményét is.


Stokke-t vettünk, azon belül is az újabb fajta Xploryt. Lehet, hogy valakinek teljesen jól beválik és nekik ez marad az "álombabakocsi", de nekünk nem jött be (sajnos, pedig nagyon akartam szeretni).

2020. okt. 16. 13:30
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Alig használt legújabb stokkét jó áron el fogod tudni adni szerintem. Őszintén leírod a hírdetésbe, hogy jó babakocsi, de a lányod nem szeret kocsizni. Rajtad kívül is vannak sokan, akik bele vannak bolondulva a stokkéba. Még örülnek is neki, ha egy kicsit olcsóbban hozzájutnak.
2020. okt. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Amugy ha esetleg kiraknad a haz ele, szoljal mar, es en eppen majd arra jarok 😂😂 Stokke-t jo aron lehet eladni, en meg tobb eves tipusokat sem lattam fel aron, vagy alatta.
2020. okt. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Add el, megveszik.


Mondd el a férjednek őszintén, hogy rosszul választottál

Másrészt nem a te hibád, van olyan baba, aki nem bírja a babakocsit, lehet az 20 ezres vagy 300 ezres...


A hordozó kendő jó ötlet. Illetve ha mentek valahova, akkor a autós hordozót nem tudod rárakni a vázra? Nekünk egy adapterrel rá lehetett rakni

2020. okt. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sok gyerek cuccal ez a baj, hogy jól néznek ki, csak pl.nem praktikusak vagy a gyermek nem szereti. Kezdhetjük a ruhákkal. Megvesszük a csini kis felsőt, bodyt, aztán kiderül, h. olyan szűk a nyílás, hogy szenvedés belehúzni a baba fejét stb..

Én is kinéztem amúgy egy szuper babakocsit a neten, de élőben alig lehetett irányítani. Inkább a picit "csúnyább", de praktikusabbat vettük meg.

2020. okt. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!