Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » A hordozast rogton szerette a...

A hordozast rogton szerette a babad?

Figyelt kérdés
2 hos kislanyom szeretnem hordozni, vettem is egy liliputi csatos hordozot ujszulott szukitovel de nem tetszik neki szerintem. Feszkelodik, nyoszorog forgatja a fejet neha el is akarja tolni magat a mellkasomtol. Az elso pillanattol kene szeretnie, vagy meg kell tanitani nekik? A masik kerdesem hogy nem tudom jol allitottam-e be nem biztos hogy tokeletesen. Ez is lehet a baj?
2020. nov. 2. 10:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Két fiam van, sajnos egyik se szerette meg 🤷🏼‍♀️


Vannak hordozási tanácsadók, meg tudják mutatni, hogy kell jól felkötni ezeket 🙂

2020. nov. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
A nagylányom nem szerette soha. Persze a nagy megmondóősanyák megmagyarázták, hogy rosdzul kötöm meg vagy merev izomzatú a gyerekem és azért nem szereti. Pedig csak szimplán nem szerette ha kikötözöm, akadályozom a mozgásban. A kisebbik lányom egyből tök jól el van benne, ő sokkal nyugisabb természetű mint a nővére, nem olyan izgága, szóval nem minden gyerek szereti. Ha nagyon akarod, keress fel hordozási tanácsadót, vele több típust is kipróbálhatsz.
2020. nov. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Első gyerek izomtónus probléma miatt hordozhatatlan volt kicsiként. Később 1,5 évesen imádta.

A második se szerette egyből, de nála a nem megfelelően megválasztott eszköz volt a gond. Rugalmassal kezdtünk, túl melege volt. Karikásban nem nyűglődött (az egy rétegben öleli).

Nálatok is el tudom képzelni ezt az okot, csak épp azért, mert a csatos szűkítővel se optimális egy 2 hónaposnak, hiába adták el neked jó marketinggel.

A csatos visszaterhel a babád testére. Nem támasztja optimálisan, ezért kényelmetlen, fájhat is neki.

2020. nov. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

2-es ezt az undorító ősanyázó stílust mikor fejezitek már be? Gyomorforgató...


Kedves kérdező! Valóban van olyan baba, aki nem szereti, ha hordozzák, de ez ritka. Hány cm és hány kg? Ha feszeng, lehet rosszul teszed fel, nem elég szoros, vagy túl szoros, nem támaszt stb. Ez a gyakoribb baj. Másik ritkább probléma a túl feszes izomzat. Ha van facebookod, ott van külön Liliputi csoport, ha lefényképezed magatokat, adnak tanácsot, jó e a felhelyezés. Valamint a Liliputinak szerdánként van ingyenes online hordozási tanácsadása, csak be kell jelentkezni. Keress rá a honlapjukon!

2020. nov. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Még annyi, hogy a 3-asnak igaza van, 2 hónapos még kicsi a csatoshoz. Én újszülöttként rugalmasban hordoztam, de nagy súlyú lett hamar a babám, ezért váltottam karikásra csípőn hordozásban, valamint szövöttben mehet batyuban hátra is az újszülött is. A háton hordozáshoz stabil törzstartás kell. A csatos ilyen szempontból tényleg nem jó kicsiknek. Mi 6 hónapos kortól használunk csatosat háton, mert kiránduláskor az a praktikus. De szerintem a legjobb és legvariálhatóbb a szövött kendő, csak meg kell tanulni kötni. Esetleg a mei tai-ok bébi méretben, azokat nem nehéz megkötni, csakhát nem tudom sokat használni és drágák..
2020. nov. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem keress fel egy hordozási tanácsadót. Lehet nem megfelelő az eszköz (2 hósnak nam ajánlják a csatost), rossz a kötés, izom probléma....stb. Ő látni fogja mi a baj. Ha nem tudsz személyesen, akkor neten keresztül. Vannak oldalak ahol kölcsönözni is lehet hordozót, hogy megtaláld a megfelelőt.

És igen egyébként vannak babák akik nem szeretik, de szerintem ez a ritkább. Inkább valami nem stimmel és anyuka ahelyett, hogy utána jár, elkönyveli, hogy nem szereti és kész. 🤷

Az én fiam az első pillanattól szereti. Karikással kezdtünk majd háton hordozáshoz vettem mai tai-t. 13 hós. Már jár, nem szeret egy helyben ülni, de ha nyűgös és dolgom van simán elvan a hátamon

2020. nov. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
1.lanyom igen, 2.babakocsit sem turte, 3.lanyom igen. Hozzateszem Harmaska a liliputi csatost csak kesobb fogja, kiprobaltuk, elvolt benne de kezdetnek a rugalmas valt be igazan mindket leanyzonal, esetleg a szott kendo. Csatos nekem durva anyagu egy ilyen pici babahoz.
2020. nov. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
4 hónapos koràtól ajànljàk a liliputi csatos hordozót, èn nem tennèm bele koràbban mèg a szûkítôvel sem. ( nekekünk is ilyen volt ) Probáld majd kicsit kèsöbb ùjra, vagy szerezz be addig akàr kölcsönbe egy rugalmas kendôt ha hordozni akarsz.
2020. nov. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Azaz igazsag hogy van egy rugalmas kendom de eddig ahanyszor probaltam magamra kotni felhuztam magam es ezt a lanyom is erzi szerintem... azert vettem egy csatost mert azt egyszerubb magamra tenni. El akartam adni a rugalmast de akkor adok neki meg egy eselyt... lehet hogy keresek egy tanacsadot mert a kendovel vegkepp benazom! Egyebkent mindennap megyunk setalni babakocsiban, sokaig birja benne amig tolom van hogy alszik van hogy pislogva nezi az eget meg a fakat de sokkal kenyelmesebb lenne szerintem ha hordoznam. Pl buszra szallnek, picit mehetnek messzebb stb
2020. nov. 2. 14:57
 10/13 A kérdező kommentje:
4es: 4700grm 57cm a lanyom, kicsit tenyleg el is tunt a csatosban meg talan a labai is tul nagy terpeszben voltak. Megprobalkozom ma meg egyszer a rugalmassal meggyozo minden komment! Az az online tanacsadas erdekes lehet bejelentkezem ra de addig is kotogetem magamra a kendot
2020. nov. 2. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!