Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Minőségre tényleg akkora...

Minőségre tényleg akkora különbség van a 20e és a 120e Ft-os gyerekülés között?

Figyelt kérdés

Nem az ár a lényeg. Mennyiben rosszabb az olcsóbb (pl Nania Disney gyerekülés) egy drágább (bármilyen Joie, Maxi-Cosi, Britax Römer, de akár még a nem nagy márka Touragoo) gyerekülésnél? Amelyiknek nincs ADAC tesztje, az nem is védi kb a gyereket? Teljesen elvesztem a választékban, és tanácstalan vagyok. Ha annyival jobb, megvesszük a drágábbat, csak annak nem látom értelmét, ha a márka miatt fizet az ember, miközben semmiben nem tud többet (mielőtt vki azzal jönne, hogy minek szültem gyereket, ha ezen spórolnék...).

Köszönöm szépen!



2021. ápr. 12. 07:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%

Ha oldalról mennek bele, kevesebbet érez a gyerek, talán szét se törik.


A miénk 60 ezer volt, nem jut eszembe a márka, de stramm darab, még én is látom.

Valami ismerőssel voltam, aki felismerte a márkát és versenyautókhoz tudta kötni, és dicsérte.


A nagyon drágát nem volt szívem megvenni, de ha csecsemőnek vettem volna az átalakíthatót, akkor lehet kiadok rá annyit.

2021. ápr. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
90%
Kisebb, mint a "nincs" és "van" között. Sajnos a gyerekülés puszta léte szokott a meghatározó lenni, illetve hogy jól van-e rögzítve maga az ülés és a gyerek benne (laza övvel a méregdrága sem véd), valamint hogy milyen autóba szerelik.
2021. ápr. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
40%

Nekünk nania van. Bárki bármit mond, én szeretem, a kislányom is. A hátránya, hogy az övvel kínlódni kell mire rögzíted. De jó esetben hónapokig úgysem variálod :D

De puha, kényelmes az anyaga, az övet könnyű kikapcsolni, bekapcsolni, lehet állítani, nem vágja a gyereket olyan anyagból van, lehet dönteni, szóval ha elalszik csak lentebb csúsztatom.

[link]

Ez a fajta van nekünk.

Bár nem újszülött korától, hanem olyan 6 hónaposan kapta, elötte a babakocsi autóshordozóban volt.

2021. ápr. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
98%

Tiszta szívből kívánom, hogy aki szerint az ócsó ugyanolyan jó SOHA, DE SOHA ne tapasztalja meg a való életben. Nem ugyanolyan jó, pl gyúlékony a huzata, ergonómia, törés teszten szereplés, stb stb.

A használtal is vigyázni kell, mert nem tudhatod volt e vele baleset és mégha szemmel nem is látszik, a belső szerkezetük sérülhetett. Nem véletlenül javasolják a gyártók is, h 10km/h-ás ütközés után már csere.

Amúgy meg nem 1évre veszi az ember, ergo a drága se olyan drága, ha lebontja az ember, hogy évekig BIZTONSÁGBAN van a gyerek!

Jöhetnek lepontozni, akik szerint marhaság, és tökmindegy.

2021. ápr. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
17%

gyúlékony a huzata


Józan ész? Szerinted ha nem gyúlékony, előbbre vagy? Nyilván a baba sem tűzálló ruhában van, ergo pont mindegy, az ülés ég vagy sem :(

2021. ápr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
84%
Józan ész? Nem mindegy milyen a textil... van olyan, amely már láng nélkül, magasabb hőnél olvadni kezd... szóval igen, józan ész, nem ültetem a gyerekemet olyanba, ami magasabb hőnél (pl. a motortér már ég, de az utastér nem) már ráolvadhat a gyerekemre. De hajrá, spóroljon a gyerkeden. Tudod én nem vagyok hajlandó kockáztatni, dehát ha valakinek elég egy elégséges teszt eredmény ha a gyereke biztonságáról van szó, hát lelke rajta.
2021. ápr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
53%
Mi olyat akartunk, ami isofixes és sokáig lehet háttal benne a gyerek (úgy biztonságos). Ezek már eleve 100 felett kezdődnek.
2021. ápr. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
88%

Egyszer láttam egy írást, amit egy mentős házaspár tett közzé, hogy a bekötés módja a legfontosabb. A legolcsóbb ülés is megvédi a gyereket ha jól van bekötve, és a legdrágább se védi meg, ha rosszul.

Ettől függetlenül én azt mondom, hogy a legolcsóbb hungarocell ülés azért nem hiszem hogy a legbiztonságosabb. Mi touragot vettünk,az olyan középkategoria.

2021. ápr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Sokat rágódtam, melyik legyen. ADAC tesztek alapján a Joie általánosságban jó értékeléseket kapott, így egy Joie Spin 360 GT-t rendeltem végül. Bár nem ennek volt a legjobb a társai közül a minősítése, de az üzletben is ezt ajánlották, és kedvezményesen 99e-ért meg tudtuk venni. Bízom abban, hogy ebben az árkategóriában már valóban nincsenek akkora különbségek.

2021. ápr. 12. 16:21
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudod, hogy a drágább az olcsóbb. Minden téren. Mert a drága nem romlik el, az olcsóbból meg vehetsz másikat, esetleg többször is.
2021. ápr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!