Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Igaz az, hogy az autó övét 15...

Igaz az, hogy az autó övét 15 kg alatt azért nem lehet használni, mert csak 15 kiló felett működik az övfeszítés?

Figyelt kérdés

15 kiló alatti gyereket "nem érzékel", baleset esetén nem fogja meg?

15-36 kg-os gyerekülés kapcsán kérdezem.

A fenti ok miatt tényleg nem biztonságos pl: egy 12 kilós gyereket 15-36-os ülésben szállítani, ahol a gyereket az autó öve rögzíti a gyerekülésbe?

Pl: ebben

[link]

Feltételezve, hogy egyébként a magassága megfelelő az üléshez.



2021. máj. 16. 00:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is hallottam erről csak azt nehéz elképzelnem, hogy hogyan is méri a súlyt az öv. Ha meg “méri” vhogy akkor a gyerekülés súlyát hogy nem méri hozzá? Már egy középkategóriás ülèsnek is tud komoly súlya lenni.

Egyébként a legújabb szabványok nem súly hanem magasság alapján sorolják kategóriákba az üléseket.

A fiam pl 3,5 múlt alulról súrolja a 13 kilót. Egy 9-36-os pajzsos cybexje van, amit még pajzzsal használunk, de a magassága alapján az öv is elég lenne, kivételes alkalomkor ült már így. A gyerek kora és magassága itt mérvadóbb szerintem mint a súlya. Vannak egy éves 12 kilós gyerekek meg 3 évesek is...

2021. máj. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából eltudom képzelni.

15 kilóval nincs akkora efeje az előre bukásnak ami megfeszíti az övet, mint 20szal.

De szerintem erről inkább szak~rtőt kell megk~rdezni.

2021. máj. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés ott bukik meg, hogy mire bekotod az ülést, addigra gyakorlatilag elhasználod a teljes övet. Vagyis mire be tudod kötni az ülést már eleve meg feszült állapotba kerül az öv. Azaz használd nyugodtan.
2021. máj. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3as! Vagy a gyereket, vagy az ülést rögzíti az autó biztonsági övvel! Nem a kettőt egyszerre!


Ha a gyereket rögzíti, akkor már nem ülésben ül a gyerek. Hanem szét van szerelve, csak ülésmagasítónak!!


Tehát akkor már nincs ülés!


Ez a hivatalos,szabályos.

2021. máj. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4es vagyok. Persze rögzítheti a gyermeket az autó biztonsági öve a gyerekülésben is.


Viszont!! Ha nem isofixes az ülés, mert pl az autó sem az, és nincs csatlakozó, akkor az ülés ebben az esetben NINCS rögzítve!!

2021. máj. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5ös vagyok.


Mi ezért addig használjuk a gyerekülés övét, ameddig csak tudjuk.

Mert az autóba nem tudunk isofixes ülést tenni.


Nálunk az autó biztonsági öve rögzíti az ülést.

Ha már a lányunkat fogja rögtíteni az öv, akkor muszáj leszünk szétszedni a gyerekülést ülésmagasítónak. És ezt minél később szeretnénk

Mivel így biztonságosabb.

2021. máj. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A szétszedés csak pl: 9-36-os ülésnél jön szóba.

A 15-36-osoknak eleve nincs belső öve, nem kell szétszedni, csak ha már a támlát is kinőtte kb. 130 cm felett.

2021. máj. 16. 13:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor vagy az ülést rögzíted, vagy a gyereket.


Nekünk 9-36-os van, nem is tudtam, hogy a 15-36-ost nem lehet szétszedni.

2021. máj. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem akkor ne tedd bele a 15 kg alatti gyereket. Nem véletlen vannak sulyhatarok.
2021. máj. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!