Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Isofix csatlakozó nélküli...

Isofix csatlakozó nélküli kocsiba vehetek isofixes gyerekülést?

Figyelt kérdés
Van egy kocsink, amiben nincs isofix csatlakozó. Gyerekülés vásárlása előtt állunk és érdekelne, hogy vehetek e ettől olyan ülést, ami isofixes? Tudom, hogy azok drágábbak, de szeretnénk majd pár éven belül másik, nagyobb autót venni, így oda már jó lesz. Az isofixes üléseket be lehet kötni az autó biztonságiövével is?

2020. nov. 13. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A miénket be lehet simán biztonsági övvel is.

A leírásában ott van,hogy hogy lehet rögzíteni.

2020. nov. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vannak olyan isofix nelkuli autok ahol lehet beszerelni isofixet. Az ules mogotti reszbe csavarozzak. Nezzetek utana.
2020. nov. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vehetsz igen de nem mindegyik fajtát. A mi pajzsosunk pl technikailag működik Isofix nélkül (de nyilván azzal sokkal biztonságosabb és a teszteken is azzal tesztelték) de egy olyan amiben nem a kocsi övével kell bekötni a gyereket hanem saját belső öve van már nem vagyok olyan biztos, hogy Isofix nélkül is az üléshez tudod rögzíteni.
2020. nov. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A mi isofixesünket lehet, csak épp nagyon mozog a biztonsági övvel. Van egy isofix nélküli a másik kocsiban, az szépen rögzíthető az övvel.
2020. nov. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma felhivtam a Suzuki üzletet ( amúgy egy 2005-ös Ignisről van szó) és az úriember azt mondta, hogy nem lehet utólag belerakni. Persze lehet, hogy úgy értette, hogy ők nem csinálnak ilyet, mert én is úgy tudtam, hogy lehet. Egyébként nektek milyen ülésetek van? Teljesen elvesztem a rengeteg ülés között.. Tudnátok esetleg ajánlani? Olyan 50 ezer forint körül gondoltunk rákölteni.
2020. nov. 13. 21:44
 6/11 anonim ***** válasza:
A mi autónkba se lehetett beszereltetni (opel), szerintem hivatalosan nem lehet, de nekem egy sufnituning nem lenne megfelelő ebben az esetben, akkor már inkább bekötöm biztonsági övvel, végül vettünk egy britax römer-t, ami csak övvel működik, van olyan is ami mindkét módon beköthető, de nem sok ilyen modell volt.
2020. nov. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekünk egy olyan Volvo-nk van amiben van 2 oldalt is isofix.

Amikor vettük a gyerekülést azt mondta az eladó,hogy inkább vegyek egy olyat ami övvel köthető de jó márka, mint egy gagyit ami isofixes.

Így mi bár van isofixünk egy öves Römert vettünk.

2020. nov. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Derjaderja ***** válasza:

Nekünk sincs isofix.

Létezik egy talp, ami pótolja q 3. tengelyű fixálás hiányát. Ugye arra jó az isofix, hogy előre ne foroghasson az ülés.

Vastag talp ami az autó padlójára rögzül.

Emellett ugye a biztonsági övvel szabályosan be van kötve az ülés.

BeSafe a mienk.

2020. nov. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na, kiderült, hogy mégis van benne... Csak nem úgy van, mint az újabb autóknál, nincs kiemelve, hanem csak a fém fogantyúszerűség van belerejtve az üléshuzatba. Köszönöm a segítséget Mindenkinek!
2020. nov. 17. 10:57
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sehol sincs kiemelve az Isofix kampó, nekünk Mercedesben is el van rejtve de a Cybex ülésünkhöz adtak egy Isofix vezetőt és így sokkal könnyebb rögzíteni.

[link]

2020. nov. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!