Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Olyan gyereket , aki még nem...

Olyan gyereket , aki még nem tud ülni, szabad "ülős" babakocsiba rakni? Ahol nem magától ül, csak ki van támasztva.

Figyelt kérdés

Még nincs gyerekem, csak kérdezem. Amúgy, valószínű, nem ülőskocsit vennék. Amiben csak ülni lehet, hanem amiben lehet feküdni is.


Most még eszembe jutott a kocsiban a gyerekülés is, hogy abban lehet-e ; meg, hogy az mennyire dönthető, a gyerekülés a kocsiban.



2023. febr. 15. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez is ültetés, és az káros.
2023. febr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak vízszintesig dönthető babakocsik. Egy ülni nem tudó gyereket nyilván nem rakunk olyan babakocsiba, ami csak 90 fokos dőlésszöget tud.

Az autóshordozóban is döntve van a gyermek, tehát nem gyerekülésben van egy újszülött, vagy egy pár hónapos csecsemő. Ugyebár nem szeretnénk, hogy megfulladjon szegény 🤷‍♀️

2023. febr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ment a zöld.
2023. febr. 15. 21:34
 4/8 A kérdező kommentje:

Közben jött mégegy válasz, köszönöm ezt is.

Ha még valakinek van hozzá gondolata; kérem, fűzze.

2023. febr. 15. 21:35
 5/8 A kérdező kommentje:
*(fűzze ide,ha van még hozzáfűzni való)
2023. febr. 15. 21:36
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nagyon nem ajánlják az idő előtti felültetést (beleértve a félig ülő pozíciót is), mondjuk van, ahol kevésbé hangsúlyozzák ezt.


Az autósülések általában nem dönthetők nagyon, szerintem a balesetbiztonság miatt. De nem vagyok biztonsági szakértő, csak tapasztalom, hogy még a dönthető ülések, amik újszülöttnek ajánlottak is csak kicsit dönthetők.


Babakocsinál amúgy nagyobb gyereknél is jól jön a lefektethetőség, ha elalszik menet közben. Ez babától függ, az én fiam még másfél évesen is rendszeresen elalszik a babakocsiban.

2023. febr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

@6, az én 3 évesem is rendszeresen aludt a 1,5 éves öccse babakocsijában, miközben az vidáman ballagott mellettem. Mondjuk ha elfáradt a kicsi, akkor simán felkeltettem a nagyobbat.

(Az volt a mániája, hogy ő már nagylány, és ezért nem akart aludni délután. Én meg mindig mondtam neki, hogy miattam nem kell aludnia, de a babakocsira a kicsinek előjoga van, szóval ha később fáradt lesz, akkor így járt.)

2023. febr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem tud ülni akkor nem lehet "ülős" babakocsiban. Van egy mozesresz kicsi babának azt kell rátenni a babakocsi vazara. És van babahordozó a gyerekülés helyett, ezt kell használni utazáshoz. Ugyanúgy be lehet kötni, mint gyerekuleseket. A babahordozot mi sétahoz is használtuk. Rá lehetett tenni a babakocsi vazara. Nem egészséges a gerincnek, de a babám utálta a mozest és ordított benne.
2023. febr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!