Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mikortól lehet 2-es dőlésszögb...

Mikortól lehet 2-es dőlésszögbe állítani a sportülést?

Figyelt kérdés

A kisfiam 7 és fél hónapos, vetődve közlekedik a lakásban, ülni önállóan nem tud.


Amikor az ölemben van olyankor szép egyenes háttal tartja magát, minimálisan inog.

Illetve amikor az ágyban bohóckodunk és lecsúszik a hasamról sokszor popsira érkezik és olyankor pár másodpercig tartja magát.

ABC design Cobra kocsink van, ha az számít.


2023. szept. 22. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Bármilyen szuper babakocsid is van,ültetni akkor lehet, ha mászásból magától kiül.

Az öledben se ültesd. 10-11 hónapos koráig biztosan fog ülni. Utána meg ülhet egész életében. Ne légy türelmetlen!

2023. szept. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne ültesd még! Ha magától ül, akkor mehet már. Addig tilos.
2023. szept. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
A kisfiam 5.5 hónaposan már ült önállóan, akkor tettük át sportrészbe. Addig mózesben volt.
2023. szept. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem ültetem, hanem amikor a karomban hordozóm, akkor ő ott kihúzza magát és fél kézzel támaszkodik a vallamon, vagy matatja a hajam, vagy csak nézelődik.


Én is tisztában vagyok vele, hogy milyen problémakat szül az idő előtti ültetés. A kérdésem arra irányult, hogy mikortól lehet a babakocsit 2-es fokozatba állítani?

Jelenleg fektetett, 3-as fokozatban van. A minap beállítottam 2-es fokozatba, gyerek nélkül, és nem láttam szabad szemmel túl nagy különbséget a két fokozat között.

Nyilván a gerince megérezi. De laikus vagyok, nekem a 3-as meg a 2-es fokozat is ugyanúgy néz ki, mint az autós ülés.


S emiatt írtam, hogy bár látom a hátizmok erősődését, de még nem ül. Az nem érdekel mikor fog ülni, majd ha jónak látja, csinálja.

De akkor az a fokozat inkább arra van, hogy a már stabilan ülő gyerek hátát pihentessük babakocsizás közben?

2023. szept. 22. 14:04
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"nekem a 3-as meg a 2-es fokozat is ugyanúgy néz ki, mint az autós ülés"


Nem is véletlen, hogy fél óránál többet nem ajánlott az autósülésben sem töltenie egy ülni nem tudó babának.

2023. szept. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!