Milyen hordozó vált be?

Figyelt kérdés
Kinek melyik újszülött kortól használható hordozó vált be? Esetleg egy linket is küldenétek hogy könnyebben megtaláljam azt nagyon megköszönném 🙏🏻

márc. 21. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Újszülöttnek azok valók, amik minden ponton tartják a gerincüket. Jellemzően ezek a kendők, a szövött és a rugalmas, vagy a kendő anyagból készült hordozók, mint pl a liliputi lili tai, gremese baby tai, vagy a close caboo, vagy a hagyományos karikás kendő.

[link]

[link]

[link]

[link]


Csak pár példát linkeltem, a lényeg az, hogy a babát térdhajlattól térdhajlatig tartsa, a gerincét minden ponton támassza, és a c formájú gerinc tartást támogassa.

A formázott hordozók, pl a csatos nem tudja úgy támasztani a babát, az akkor jó, mikor már ő is képes erre. A liliputu csatost pl újszülött szűkítővel csak napi 30 percre szabad használni, mert nem tartja úgy, mint egy kendő.

márc. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😊 mennyi idős kortól ajánlott csatos hordozóba tenni a babát?
márc. 21. 15:55
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


4 napos korától használtuk, mindketten nagyon szerettük.

márc. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én rugalmas kendőt használtam újszülött kortól. Kb fél éves kortól álltunk át csatosra, mert akkora lett olyan nagy, hogy nem veszett el benne.
márc. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, rosszul írtam, mert nem rugalmas, hanem szövött kendőt használtam. Csak avval is szereztem, csak a szövöttet sokkal tovább lehet használni. Nekem viszont hosszútávon nem jött be az sem, azért váltottam csatosra.
márc. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csatosba jellemzően 68-as ruhamérettől, akkor már jobban tartja a törzsét.
márc. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mobiusnak van olyan csatos hurcija, ami jo ujszulott kortol, viszont ezt csak 1-1,5 eves korig tudjatok hasznalni.


Viszont en a helyedben baby mei tai-al probalkoznek elso korben, plane ha apukaval egyutt hordoznal (sokkal gyorsabb megkotni mint a hordozo pantot beallitgatni, illetve csak magambol kiindulva, babam 3 honapos korara teljesen visszafogytam, igy pl. ha egybol a csatost rendelem meg, akkor mar nem lett volna jo ram a derekpant a babam 3 honapos korara).

Rugalmas kendot azert nem javaslom, mert ilyen melegben mar abszolut nem komfortos se a babanak sem a szulonek.

ápr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!