Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Buszozás babakocsival. De...

Buszozás babakocsival. De mégis hogyan? Kinek milyen trükkjei vannak?

Figyelt kérdés

3 kerekű babakocsink van, nem egy könnyű kivitel, de masszív, és könnyen irányítható. A baj csak az, hogy a régi típusú buszokra képtelenség egyedül felvinni, már ott tartok, hogy inkább gyalogolunk pár megállót odáig, ahol már járnak alacsony padlós buszok is. Más anyukák hogyan oldják ezt meg? Én teljesen bénának érzem magam... Néha nekem is mennem kellene ide-oda, de autó nélkül (egy éve ki van vonva a forgalomból) teljesen bénának érzem magam.


Ötletek?



2012. máj. 18. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha kényelmetlen a babakocsi próbáld meg a kengurut vagy hordozókendőt. sajnos tapasztalat hogy nem éppen segítőkészek az emberek ha babakocsival szeretnél felmenni buszra.
2012. máj. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem eddig mindig segitettek, nem tapasztalom, hogy ne lenne aki segit felrakni.
2012. máj. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk egyáltalán nem járnak alacsony padlós buszok, de azért valahogy csak fel kellett szállni a buszra, hiszen 10 kilométert nem tologatja az ember, ha elintézni valója van. Na mondjuk a régi Ikarus buszokra tényleg szinte képtelenség volt babakocsival felszállni, olyan keskeny az ajtaja, és olyan magasak a lépcsők, de szerencsére azokból már egyre kevesebb van.

Az első babakocsink nekünk is dög nehéz volt, de egy idő után megtaláltam rajta a fogást, ahogy a lehető legkönnyebben fel tudtam emelni, két kézzel, félig-meddig a csípőnek támasztva. Két év babakocsival való buszozás után már elég jó karizmaim lettek :D

2012. máj. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én mei tai-al oldom meg, biztos ami biztos összecsukható a babakocsi is, tehát vihetném konkrétan a buszon összecsukva a babakocsit és hátamon a gyereket, de legtöbbször ahová megyünk, ott sem vagyunk sokáig (vizsgálatok pl), így kocsit nem is viszem. Gyakorlatilag olyan mintha egyedül bkv-znék. Nem szeretek segítséget kérni h emeljék be a kocsit meg segítsenek leadni.
2012. máj. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tegnap én is buszra kényszerültem, 3 kerekű nagy masszív babakocsink van. Babakocsiban a fél évesem, közben koordináltam a 20 hónaposomat is. Szerencsére segítettek feltenni, lefele már könnyebben ment. Egyedül nem tudtam volna felemelni, mert nagyon nehéz a kocsi, magas lépcsős régi busz volt :s
2012. máj. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a legnagyobb nyugalommal felszólok a buszra, hogy "elnézést uram, segítene?" Mert különben a legtöbbnek eszébe sem jut. Soha nem mondták, hogy nem :)
2012. máj. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem is hatalmas babakocsim van, de eddig még szinte mindíg segítettek. Van pár busz, amit nagyon utálok. Szerencsére végegállótól végmegállóig megyünk, szóval ráérek bénázni. HA nincs senki a buszon, teszem a hülyét és megkérem a sofőrt, hogy segítsen feltenni a kocsit.
2012. máj. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!