Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Van itt olyan, akinek nem...

Van itt olyan, akinek nem volt babakocsija? Vagy eleinte "nem kellett"?

Figyelt kérdés

Nem azért gondolkodok azon, hogy nem veszünk mert nincs rá, ezt előre bocsátom, csak most így nem tudom elképzelni, hogy mit csinálnánk vele, legalábbis eleinte.


Kertes házban lakunk egy megyeszékhely mellett, egy faluban. Én itt életemben egy babakocsit láttam az utcán pedig sok baba van, de szerintem legtöbben, ha levegőztetik, akkor egyszerűen kiülnek vele a teraszra, vagy a kertbe.


Aztán akárhova megyünk, tényleg BÁRHOVA, mivel itt semmi nincsen, akkor autóval megyünk, amibe berakjuk abba, amibe ki is vesszük és bevisszük mondjuk nagyszülőkhöz, orvoshoz vagy valami. Boltba bevásárlásnál is sose láttam még babakocsit, csak a hordozóban van betéve a gyerek a "kosárba" vagy rá, vagy az ülőrészébe keresztbe stb.


Ha nem veszünk rögtön ilyen körülmények között fog hiányozni? Nem azt mondom, ezelőtt ahol panelban laktunk, ott ugye minden karnyújtásnyira volt, meg levegőzni se tudott volna csak úgy, ha babakocsiba leviszem, de itt meg van terasz és bárhova megyünk úgyis autóval megyünk ajtótól ajtóig, akkor bekerül a kis hordozójába, amiből vagy kivesszük úgyis, ha bemegyünk, vagy abban is le lehet tenni mellénk míg várunk vagy a kosárba stb.


Valamit amiben magunkra köthetjük később, esetleg kirándulni, nagyokat sétálni, mikor már jobban érdekli a világ egyébként tervezünk venni, meg akkorra kocsit is, ha úgy látszik, hogy kell.


2013. szept. 27. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
a teraszra miben akarod kirakni? remélem nem a hordozóban gondoltad hogy abban fog aludni órákat. Egyébkétn ismerek olyat akinek nins ö hordozza. de nekik kiságy sincs 4-en alszanaka aszülői ágyban a 2 gyerekkel, de ők eléggé máshogy élnek mint az átlag család. De persze ez mindnekinek szive joga.
2013. szept. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi sose használtunk babakocsit.


Nem vagyunk cigányok, nem alszunk 4-en egy ágyban, nem is divatból hordozom.

3-on lakunk, sokkal kényelmesebb, praktikusabb kendőben, mei tai-ban vinni a gyereket, mint a babakocsit le-fől cipelni a lépcsőn.

Buszon is ezerszer könnyebb így utazni, a bevásárlásról nem is beszélve.

Nekünk kutyánk is van, el nem tudnám képzelni, hogyan sétáltatnám őt a közeli mezőn, ha közben babakocsit kellene tolnom.

Most lesz 10 hónapos a lányom, soha nem hiányzott a babakocsi.

2013. szept. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Dehogy hordozóban, bent a házban se dugnám egész nap a kiságyba, meg nem a földön tartanám, vannak remek ide-oda pakolható "nappali ágyak", hempergők stb. amiket amúgy is használnánk.
2013. szept. 27. 15:04
 4/7 anonim ***** válasza:
mi is falun lakunk. sokáig nem is akartunk kocsit venni,hordozni akartam. de kaptunk egy használt pc-t. sok mindenre nem használjuk. abban van kint a kertben, illetve eltolom vele a boltba. de oda is eleinte kendővel mentünk,csak beütött a hőség és nem bírtam hordozni. végül is az jó,hogy ebben van kint a kertben,mert másban nem igazán tudnám levegőztetni. nyáron kivitem a pihiszéket,de az már hűvös lenne, közel van a földhöz,nem tudom úgy kibélelni,ha mégis,akkor már "kimászik", kifordul belőle... az első néhány hétben biztos nem fontos,de utána nem árt,ha van egy akármilyen.
2013. szept. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát nálunk nem tudok itt elmenni boltba gyalog magam se, babakocsival meg végképp nem. Itt tényleg nincs semmi, csak egy kisbolt, ami délbe amúgy is bezár és semmit nem lehet kapni benne, csak pár konzervet, kenyeret, de pár év alatt 2x voltunk benne. Igazából két része van a falunak. Az egyik, ahol mi lakunk az új rész, mostanában kapták fel, azok építkeznek ide, akik kiköltöznek a nagyvárosból a zöldbe. A másik a rendes falu, a régi, ott van normálisabb bolt, de ezt a két részt csak az autó út köti össze egy részen, kicsit olyan, mintha nem is egybe lenne egy falu, hanem kettő csak elég közel egymáshoz, szóval egy két sávos autó úton kéne tologatni a gyereket a boltig.


Nekünk van ilyen ágyunk, ami olyan, mint egy könnyű kiságy, tehát nagyobb is, és kb. egy kocsival egy magasságban lenne benne.

2013. szept. 27. 15:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A lányom két éves koráig nem volt babakocsink, akkor futáshoz vettem 3 kerekűt. Hordoztam, ha letettem akkor földre vagy pihenőszékbe.
2013. szept. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem használtunk babakocsit soha, 3 éves a lányom. Benn hiányzott.
2013. okt. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!