Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Létezik olyan hordozó kendés,...

Létezik olyan hordozó kendés, és olyan hordozási módszer, amellyel iker babákat lehet hordozni?

Figyelt kérdés
Csak érdekel a téma, még nincsen babám. Viszont ha lesz, mindenképpen szeretnék majd hordozni.

2013. okt. 16. 20:16
 1/7 A kérdező kommentje:
kendés helyett kendőt szerettem volna írni.
2013. okt. 16. 20:23
 2/7 anonim ***** válasza:
youtube on találsz videót . most telóról vagyok, nem tudok linkelni, de a carry és a twins szavakkal biztos találsz.
2013. okt. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, találtam is párat. Azt nem tudom mennyire kényelmes ez a szülőre és a babára nézve, de lehet ikreket is hordozni, és ez jó érzés :)
2013. okt. 17. 06:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Kendővel a két karikás kendő.

Ha nem kendő: mei-tai v. mei-tai+csatos hordozó

1 baba előre és 1 baba hátra. Ami gyakori egyet apuka egyet anyuka hordoz és akkor mindegy milyen hordozó eszköz.

2013. okt. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ikrek hordozásánál - a youtubon található sok-sok videóval ellentétben - nagyon fontos, hogy _külön_ hordozóeszközben legyenek. (Ha nem így van, akkor egymás súlyát is viselik magukon, ami nem egészséges).


Többféle verzióban is lehetséges, gyakorlott tanácsadóként viszont azt szoktam javasolni, hogy általában a cél 1 baba hordozása legyen, mert akkor marad szabad kezünk a másik ellátására.


cikk a témában:

[link]

2013. okt. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szintén tanácsadóként: egyetértek az előttem szólóval:).

Csak kiegészítek egy kicsit:

Két karikást nem lehet helyesen, kényelmesen használni. Már ott elakad a dolog, hog yegyik baba fenn van, de ugye a karikás helyesen használva lefogja az ellentétes karodat, tehát kábé kizárt, hogy átérjen a másik oldalra, hogy a másik babat a másik karikásba tudd tenni:).

A legélhetőbb opció az egyik kendőben egyik baba hátul, a másik baba másik kendőben elöl.

Illetve kezdetben, ha még nem akarod hátra tenni őket, valóban az a legfontosabb, hogy stabilan tudd kendőzni az egyik babát, hogy a másikat el tudd látni:).

2013. okt. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat. Majd át tanulmányozom az ajánlott oldalt is.

Elől-hátul kötve már elég megterhelőnek tűnik a hordozás, de majd elválik, ha ilyen élethelyzetünk adódik, hogy kipróbáljuk-e.

2013. okt. 18. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!