Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen autósülést érdemes...

Milyen autósülést érdemes venni 9 hónapos 10 kilós babának? Most jön ki a hordozóból. Teljesen belezavarodtam.

Figyelt kérdés
Isofixes vagy nem (kocsiban van isofix),9-18 vagy 9-25 kg? A 0-25-öst és a társait alapból kizárnám. Milyen márkát? Mire kell figyelni? Szűkítők, rátétek, feltétek, anyag, dönthető, melyik irányba kell bekötni stb stb stb.100 féle van és tapasztalatlan vagyok, olyan 30e körül szánok rá. Ennyiért lehet normális isofixest venni vagy vegyek inkább simából kicsit jobbat? Vagy melyiket ne vegyem meg semmiképp?

2013. dec. 11. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kocsiban van isofix akkor nem kell olyat venni. 9-25kg-sat célszerű de olyat, ami dönthető. Ez mind menetiránnyal szemben köthető. Szűkítő jó ha van, de ha nincs sem akkor baj. Márkát nem tudok javasolni, olyat vegyél aminek jó a töréstesztje.
2013. dec. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos az isofixesek mind többe kerülnek, mint 30000 ft, én egyet láttam e körül: a Nania-t, de az egy borzadály. Tehát, ha ennyi a keret, akkor a három pontos övvel köthetőt tudod megvenni. A kisfiam 10 hónapos kora óta ül ilyenben, akkor 10 és fél kiló volt, tehát csak a 9-25-ös jöhetett szóba. Ezeket már csak menetiránynak megfelelően lehet bekötni, tehát csak akkor tedd bele, ha stabilan ül. Szűkítők, vállpántok mindegyikhez vannak, az anyagnál szerintem olyat nézz, ami nem kopik meg hamar, és könnyen tisztítható. Nálunk az is szempont volt, hogy pár fokozatban még lehessen dönteni, ha fáradt a baba, alhasson is benne. Mielőtt megvennéd, mindenképp ültesd bele a babát, hogy a méret jó e, és kényelmes e neki. Sok sikert!
2013. dec. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kocsiban van isofix, az csak azt jelenti, hogy kialakították a helyet, ahová rögzíteni lehet. Az még nem jelent semmit.

Ha olyan ülést veszel, ami isofixes, akkor be tudod rögzíteni, ami biztonságosabb. Ha olyat, ami nem olyan, akkor csak az övvel tudod bekötni.

Mi is olyat vettünk, ami dönthető, hogy ha alszik, ne kelljen ülő helyzetben lennie. De szintén többe került, mint 30ezer. A miénk Römer.

2013. dec. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi ilyet vettünk anno a 10hós lányunknak a Brendonban. 9-25kgig való, szűkítő van hozzá ami utána kivehető ha már nem szükséges, több fokozatban dönthető, az anyaga jó és könnyen tisztítható, tágas, kényelmes, 30E alatt van az ára. Mi nagyin szeretjük. Már 4 éves a lányom, téli kabát+overálban is bőven elfér benne. Tavasszal megörökli a kistesó, ő meg kap egy ülésmagasítót. Ja, a linket majdnem elfelejtettem, íme:

[link]

2013. dec. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4es vagyok.

nagyin=nagyon. Bocsi. És az ülés isofixes.

2013. dec. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

És tényleg olyan fontos az isofix vagy ez is egy olyan dolog ami aprókát túl van dimenzionálva. Ha tényleg annyira kell, akkor veszek drágábbat, ezen nem múljon, a baba biztonsága a legfontosabb, de a 100 ezres üléseket egy "aprókát" túlzásnak érzem... Mi a sima és a 3 pontos isofix között a különbség?


Szerintetek ez milyen? Elvileg isofixes ez is....


[link]

2013. dec. 11. 12:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az isofix annyit jelent, hogy az hátsóülés hajlatában van egy fémszerkezet, a gyerekülés alján meg egy kitolható fémrúd, amit belecsúsztatsz abba a lyukba, és így stabilan rögzül. Öv már nem is kell.

A 3 pontos pedig olyan, hogy a biztonsági övet 3 helyen belefűzöd, és az tartja.

Gondolom, mindkettő biztonságos, ha gyártják őket, de azért az isofix egy fokkal stabilabb.

2013. dec. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én nem érzem túlzásnak a 100ezreseket. Azok tuti biztonságosabbak, mint a 30ezresek.

Keress ADAC tesztet. Mi Cybexet vettünk, a gyerek nagyon szereti. :)


[link]

2013. dec. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Második vagyok! Ebbe próbáltam bele először a 10,5 kilós kisfiamat, és már kicsi volt! Ti is nézzétek meg jól! Mi végül a 9-25 kg-os Touragoo-t vettük, ami nem isofixes. Sokaknak nem tetszik, de stabilan áll az ülésbe szíjazva, és nagyon kényelmes a fiamnak. a szűkítőkkel sokáig kihasználható!
2013. dec. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!