Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Babahordozó vagy gyerekülés...

Babahordozó vagy gyerekülés vagy melyik kell?

Figyelt kérdés

Segítsetek légyszi, első babát várom, és ezt nem egészen értem. Hordozó kell neki, azt lehet rögzíteni az autóban? Vagy van gyerekülés ilyen piciknek, és akkor át kell tenni a hordozóba ha kiveszem az autóból?

Bocsi, ha hülye kérdés csak kezdünk nézelődni, vásárolgatni, és ezt nem tudom pontosan hogy lehet a legpraktikusabban megoldani?

Köszi



2014. jan. 15. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az újszülötteknek van babahordozó, ami egyben autósülés is nekik, kb. 1 éves korig lehet használni. Persze függ a baba és a hordozó méretétől, mert van, akinek már 10 hónaposan sem fér a babája, mivel a baba nagy, a hordozó pedig szűk. Ha télen lesz 10 hónap körüli, akkor az overál miatt még hamarabb kinőheti. A lényeg, hogyha multifunkciós babakocsit választasz, akkor ahhoz általában jár hordozó, amit a babakocsira vázára tudsz kattintani, az autóba pedig a hordozóval együtt rakod a babát (menetiránynak háttal, anyósülésre pedig csak akkor rakható, ha nincs légzsák, vagy kikapcsolható). Elég nehéz, kényelmetlen sokáig cipelni a hordozóban a kicsit, ezért jó, ha a babakocsira lehet pattintani. Lehet külön is kapni bébihordozót egyébként. Ahogy olvasgattam, vannak olyan kórházak, ahol csak akkor adják ki a babát, ha hordozóban viszed. Egyébként amíg pici nagyon praktikus, mivel az autóban autósülés, ha pedig otthon szeretnéd "hurcolászni" a babát, akkor ebbe is beleültetheted, így ott lehet melletted, hozzátápláláskor etetheted benne, stb. Persze nem egész nap, mert az a gerincének nem tesz jót. :) Remélem így már érthető.
2014. jan. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%
Egyetertek az elottem iroval, annyit tennek meg hozza, hogy a gyerekulest pedig raertek megvenni majd akkor ha kell. Abba ugyis csak akkor teheted majd, ha mar biztosan ul! (A legtobbe). Nekunk is a babakocsira pattinthato hordozo volt, imadtuk, es tobbszor lattam mas anyukak szomoru pillantasait, akiknek nem ilyen volt...
2014. jan. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek!

Akkor most a babakocsi és hordozó a fontos, a gyerekülés majd később!

Köszi :)

2014. jan. 16. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!